Geriausi vynai – kėdainiečio Ernesto Aušvico

 Geriausi vynai – kėdainiečio Ernesto Aušvico

Ernestas Aušvicas (kairėje): „Raudonasis vynas pagamintas iš mūsų, Kėdainių rajone, augintų vynuogių veislės „Leon Millot“ iškovojo 1 ir 3-ią vietas. Ir dar raudonasis vynas iš „Marquette“ vynuogių laimėjo 1-ą vietą pusiau sauso vyno grupėje“.

Rūta Švedienė

Bauskėje jau 5-ą kartą vykusiame tarptautiniame vyno čempionate „Baltic Cup“ dalyvavo geriausi Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyndariai, čia išrenkami geriausi vynai keliose kategorijose (Best of best wine). Jau ne pirmą kartą tame čempionate dalyvauja ir kėdainietis ūkininkas, Lietuvos nacionalinės vyndarių asociacijos prezidentas Ernestas Aušvicas, Kėdainių rajone auginantis per 1 500 vynmedžių.

Laimėtos prizinės vietos

„Mūsų pagaminti vynai įvertinti visuose 5 čempionatuose. Labai džiaugiamės, kad pavyksta pagaminti aukštos kokybės vynus, kuriuos pastebi ir įvertina tarptautiniai teisėjai.

Šiais metais pavyko nugalėti raudonojo vyno grupėje. Vynas, pagamintas iš mūsų Kėdainių rajone augintų vynuogių veislės „Leon Millot“, iškovojo 1 ir 3-ią vietas.

Ir dar raudonasis vynas iš „Marquette“ vynuogių laimėjo 1-ą vietą pusiau sauso vyno grupėje“, ‒ džiaugiasi E. Aušvicas.

Ernesto šeimos pagaminti vynai jau yra pelnę nemažai apdovanojimų Lietuvos vyno čempionate, Ernestas yra daugkartinis baltojo vyno čempionatų nugalėtojas. Tarptautiniame vyno čempionate „Baltic Cup“ pastaruosius kelis metus iš eilės jo pagaminti vynai išrenkami geriausiais Baltijos šalyse.

„Mūsų pagaminti vynai įvertinti visuose 5 čempionatuose. Labai džiaugiamės, kad pavyksta pagaminti aukštos kokybės vynus, kuriuos pastebi ir įvertina tarptautiniai teisėjai. Šiais metais pavyko nugalėti raudonojo vyno grupėje“.

E. Aušvicas

Vienas pirmųjų vynuogynų Lietuvoje

„Vynuogynai Lietuvoje visiškai nauja sritis, o vynuogininkystė dar tik gimstanti žemės ūkio šaka. Skaičiuojama, kad Lietuvoje bendrai auginama iki 30 ha vynuogynų.

Mūsų vynuogynas yra vienas pirmųjų Lietuvoje, pradėtas sodinti 2012 metais. Tai buvo eksperimentinis vynuogynas ir, ko gero, pirmasis Lietuvoje, pasodintas viduryje laukų, spartietiškomis sąlygomis, be užuovėjos, be šlaito.

Mūsų pavyzdys ir pasiekti pozityvūs rezultatai paskatino rastis daugiau vynuogynų Lietuvoje. Šiuo metu vynuogių auginimas tampa labai populiarus užsiėmimas tiek tarp sodininkų mėgėjų, tiek tarp stambių ūkininkų. Mūsų vynuogyne šiuo metu auga per 1 500 vynmedžių“, ‒ pasakoja Ernestas.

Tikrai ne visos vynuogių veislės sunoksta Lietuvoje. Ilgos vegetacijos reikalaujančios veislės nespėja sunokinti uogų.

Mūsų klimatui geriausiai tinka labai ankstyvos, ankstyvos ir vidutinio ankstyvumo vynmedžių veislės. Tokių veislių, tiek desertinių, skirtų šviežiam vartojimui, tiek vyninių veislių, skirtų perdirbti, Lietuvoje auginama keli šimtai.

Aušvicai savo vynuogyne augina apie 100 desertinių ir apie 50 vyninių vynmedžių veislių.

Pats tikriausias hobis ir mielas darbas

„Tikriausiai daugelis retesnių ar egzotinių pomėgių atsiranda neplanuotai, kartais visai atsitiktinai. Taip ir mūsų sklype pirmieji vynmedžiai buvo pasodinti 2010 metų pavasarį, sodinant šeimos sodą, kartu su jau tradiciniais augalais: obelimis, kriaušėmis, trešnėmis, serbentais ir kt.

Išskirtinumas buvo tik tas, kad vynmedžius pasisodinti paskatino per televiziją pamatyta laida, kurioje viena sodininkė rodė savo sklype užaugintas vynuoges. Tuo metu tai buvo tikra egzotika.

Įsitraukiau į informacijos, kaip tie vynmedžiai apskritai auginami, paieškas, kurios lietuvių kalba buvo labai mažai. Užsiregistravau į kitų šalių forumus, pradėjau dar daugiau domėtis, kartais užsisėdėdavau iki paryčių.

Bet didžiausias džiaugsmas ir užsidegimas atsiranda, kai pamatai, paragauji savo paties užsiaugintų vynuogių. Įvairaus skonio, dydžio, formų, spalvų, su kauliukais ir besėklių!

Tai labai įtraukiantis užsiėmimas, pats tikriausias hobis! Ir tik vėliau natūraliai įsitraukiau į dar vieną hobį ‒ iš vynuogių gaminamą produktą ‒ vyną ir į vyno gamybos paslaptis“,‒ pasakoja E. Aušvicas.

49-erių ūkininkas užsiima vynuogių auginimu ir vyno gamyba, tik kol kas to vyno mes, kėdainiečiai, negalime nusipirkti. Bet tai tik laiko klausimas. Ernesto planuose jau yra ir vyninės įkūrimas.

Palinkėkime kėdainiečiui sėkmės atrandant, auginant, kuriant, laimint!

1 Komentaras

  • ar gerčiau Aušvico vyną.Jis man asocijuotųsi su Birkenau.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video