Treniruotės, apie kurias pamirštame: 5 žaidimų programėlės smegenų mankštai

 Treniruotės, apie kurias pamirštame: 5 žaidimų programėlės smegenų mankštai

Norėdami būti geros fizinės formos – sportuojame. Tačiau mankšta reikalinga ne tik raumenims, bet ir smegenims. Reguliarios treniruotės nebūtinai turi būti varginančios – priešingai, pasitelkę keletą išmanių sprendimų smegenis mankštinsite tiesiog žaisdami.

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius dalinasi penkiomis galvosūkių ir žaidimų programėlėmis, kurios padės protą išlaikyti aštrų.

#1. „Luminosity“. Vienoje populiariausių proto mankštos programėlių neuropsichologinės mokslininkų užduotys dizainerių rankose virto smagiais, lavinančiais žaidimais. Kasdienis atminties, dėmesio, reakcijos ir kitų funkcijų lavinimas taps atpalaiduojančia pramoga.  

Atlikę savo pajėgumų testą galėsite rinktis iš skirtingų, animuotų žaidimų. Žaidimų pavadinimai kalba patys už save: reakcijos lavinimui – „Penguine Pursuit“ (liet. „Pingvinų gaudynės“), atminčiai – „Follow that Frog“ (liet. „Sek varlę“), dėmesio stiprinimui – „Feel the Beat“ (liet. „Pajausk ritmą“), o planavimo ir sprendimų priėmimo lavinimui – „Pet Detective“ (liet. „Gyvūnų detektyvas“). Ir tai tik vos keletas žaidimų iš daugelio.

Žaidimai savaime prisitaiko prie jūsų lygio, kad užduotys nuolat būtų įdomios ir naudingos, o žaisti galite tiek išmaniajame, tiek kompiuteryje. Be to, programą galite naudoti anglų, vokiečių, japonų, prancūzų, ispanų ir portugalų kalbomis. Daugiau žaidimų „atrakinti“ galima įsigijus vieną iš siūlomų abonementų.

#2. „Puzzledom“. Tai loginių dėlionių ir galvosūkių rinkinys, turintis net 80 mln. gerbėjų. Žaidimai neturi laiko apribojimų, tad tai ne tik skatins aktyvesnę smegenų veiklą, bet ir padės atsipalaiduoti.

Galėsite rinktis iš skirtingų kategorijų galvosūkių: matematinio laukelių jungimo arba užpildymo spalvomis, populiariojo „Sudoku“, linijų ir spalvų sujungimo, rutulio ridenimo vamzdžiais, piešimo viena linija ir kitų užduočių.

#3. „NeuroNation“. Įrankį smegenų treniruotėms sukūrė trys programuotojai kartu su Vokietijos „Free University of Berlin“ ir „Technische Universität Dortmund“ universitetais. Programėlė sulaukė ne vieno įvertinimo, tarp kurių ir „Google“ geriausių programėlių apdovanojimas.

Čia rasite žaidimus, kurie padės įtvirtinti pagrindinius suvokimo, samprotavimo, skaičiavimo ir atminties pagrindus. Visa tai – vos 10 minučių trukmės žaidimų rinkiniuose.

Pirmiausia programa išanalizuoja jūsų stipriąsias puses ir galimybes bei atitinkamai sukuria asmeninį treniruočių planą. Toliau, nuosekliai atlikdami pratimus, gausite vis sudėtingesnio lygio motyvuojančias užduotis ir seksite savo pažangą. Taip pat galėsite palyginti savo rezultatus su draugais ar net mesti jiems iššūkį.

#4. „Sudoku.com“. Klasikinis „Sudoku“ padės išlaikyti protą aktyvų arba tiesiog susikoncentruoti į žaidimą ir atitrūkti nuo kitų minčių. Šios loginės dėlionės tikslas – kiekvieną laukelį užpildyti skaitmenimis nuo 1 iki 9 taip, kad jie nepasikartotų nė vienoje eilutėje, stulpelyje ar paryškintame devynių laukelių kvadratėlyje.

Programoje yra daugiau nei 10 000 skirtingų galvosūkių ir 6 sudėtingumo lygiai. Čia taip pat yra papildomų funkcijų dar patogesnei ir įdomesnei patirčiai: veiksmo atšaukimas, užuomina, užrašai ar net asmeninė progreso statistika.

„Sudoku.com“ galima žaisti ir neprisijungus prie interneto ryšio – tereikia parsisiųsti programėlę į išmanųjį ir žaidimą turėsite visados po ranka.

#5. „Skillz“. Šia žaidybine treniruote lavinsite savo atmintį, refleksus, tikslumą, greitį ir reakciją. Atverskite vienodas korteles, atraskite užsimaskavusį skaičių, įsidėmėkite spalvotų kortelių išdėstymą, kuo greičiau sužymėkite skaičių seką – tai tik keletas galvosūkių ir protinę veiklą lavinančių užduočių.

Programėlėje kiekvienas žaidimas turi skirtingus lygius, į kuriuos galite pereiti įveikę žemesniuosius. Be to, galėsite žaisti ne tik vienas, bet ir kelių žaidėjų režime, tereikės prisiregistruoti su „Google“ paskyra. Taip tik dar labiau didės motyvacija judėti pirmyn.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video