Gelbėjo sukniubusią močiutę

 Gelbėjo sukniubusią močiutę

Atvykstant medikams močiutė pradėjo reaguoti į žmones, atgavo sąmonę. Netrukus moterį medikai perėmė į savo rankas./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių miesto centre prieš keletą dienų sukniubo ir sąmonę prarado garbaus amžiaus moteris. Laimei, aplink buvo gausybė praeivių, kurie tuoj pat puolė į pagalbą. Netrukus atskubėjo ir policijos pareigūnės, ir greitosios medikai. Laimei, viskas baigėsi gerai, močiutė atsigavo ir buvo nugabenta į ligoninę.

Pranešimas priešpiet

Apie J. Basanavičiaus gatvėje, prie prekybos centro „Avitela“ sukniubusią ir parkritusią garbaus amžiaus moterį Bendrasis pagalbos centras pranešimo sulaukė iš praeivių.

Neabejingi žmonės pranešė, kad močiutė prarado sąmonę. Į įvykio vietą buvo pasiųsti greitosios medicinos pagalbos medikai.

Močiutė atsigavo

Į pagalbą močiutei suskubo ir netoliese patruliavusios policijos pareigūnės. Jos patikrino sukniubusios moters pulsą – ji nekvėpavo. Netrukus pasigirdo ir medikų automobilio sirenos. Dar prieš atvykstant medikams, po kelių akimirkų močiutė atgavo sąmonę, pradėjo reaguoti į žmones. Netrukus moterį medikai perėmė į savo rankas. Jie padėkojo neabejingiems piliečiams bei policijos pareigūnėms.

Sąmoninga garbaus amžiaus moteris buvo pristatyta į Kėdainių ligoninės Skubiosios pagalbos-priėmimo skyrių tolimesniems tyrimams.

Šiuo reportažu norime priminti kėdainiečiams, kaip svarbu yra padėti sukniubusiam ar sąmonę praradusiam, ar dar blogiau – nekvėpuojančiam žmogui. Svarbiausia – nebūti abejingiems. 

Aut. past.

Būtina padėti

Šiuo reportažu norime priminti kėdainiečiams, kaip svarbu yra padėti sukniubusiam ar sąmonę praradusiam, ar dar blogiau – nekvėpuojančiam žmogui. Svarbiausia – nebūti abejingiems. 

Nerijus Mikelionis, Lietuvos greitosios medicinos pagalbos įstaigų asociacijos pirmininkas BNS teigė, jog būtina daugiau dėmesio skirti visuomenės švietimui.

„Mes, medikai, turime naujausią įrangą, esame pasiruošę sunkioms situacijoms, bet su visuomenės pagalba mūsų darbo rezultatai būtų žymiai geresni“, – sakė N. Mikelionis.

Kaip padėti?

Pasak mediko, jei žmogus yra be sąmonės ir guli ant nugaros, ant balso plyšio gali užkristi liežuvio šaknis, dėl ko sutrinka kvėpavimas. Tokiu atveju žmogų reikėtų atsargiai paversti ant šono.

Bet, jei nežinome, ar nesužalota stuburo kaklinė dalis, kad nepakenktume, paversti ant šono, prilaikant galvą, reikia keliese.

Pavertus ant šono, liežuvio šaknis atkris ir žmogus pradės kvėpuoti.

Jei žmogus nekvėpuoja ir nėra pulso, reikia pradėti gaivinti. Galima atlikti tik krūtinės ląstos paspaudimus, kad kraujas patektų į gyvybiškai svarbius organus – kraujas dar prisotintas deguonies, todėl jo organizmui netrūks.
Ištikus nelaimei, žinoma, svarbu paprašyti aplinkinių pagalbos ir iškviesti greitąją pagalbą, kurią, esant galimybei, reikia pasitikti, kad nebūtų gaištamas laikas.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video