Gegučių ir Liaudies gatvėse modernizuojamas apšvietimas

 Gegučių ir Liaudies gatvėse modernizuojamas apšvietimas

Naujieji žibintai ne tik geriau ir ryškiau apšvies miesto gatves, bet ir sutaupys nemažai elektros energijos/ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Akylesni kraštiečiai pastebėjo jau kurį laiką Kėdainių miesto Gegučių ir Liaudies gatvėse besidarbuojančius darbininkus – šiose gatvėse vykdomi gatvės apšvietimo atnaujinimo ir modernizavimo darbai. Beje, darbai šiose gatvėse šiemet nesibaigs ir persikels į kitas miesto gatves, kuriose dar likęs seno tipo gatvių apšvietimas.

Visos atramos

Kėdainių rajono savivaldybės Statybos ir turto skyriaus vedėja Audronė Naujalienė „Rinkos aikštę“ informavo, kad šiuo metu specialistai darbuojasi dviejose miesto gatvėse ir tai yra tik būsimų didelių darbų mieste pradžia.

„Rangos darbai jau vyksta. 

Darbus atlieka UAB „Elektros automatika“. 

Gegučių ir Liaudies gatvėse bus pakeistos visos senos atramos.  Visas apšvietimas šiose gatvėse bus atnaujintas“, – informavo A. Naujalienė.

Didelis projektas

Beje, suklusti turėtų ir kiti miesto gyventojai, mat apšvietimą ketinama atnaujinti ir kitose gatvėse, kuriose dar veikia seno tipo šviestuvai.

„2022 metais vykdomas projektas „Kėdainių miesto gatvių apšvietimo modernizavimas“, kurio metu 40-tyje miesto gatvių bus atnaujintas gatvių apšvietimas.

Bus pakeistos ar naujai sumontuotos 66 naujos metalinės apšvietimo atramos ir 793 vnt. LED gatvių apšvietimo šviestuvai“, – akcentavo Statybos ir turto skyriaus vedėja bei pridūrė, kad visų darbų vertė – 266200,00 Eur, o numatoma darbų pabaiga – iki 2023-01-06.

Kėdainių miesto Gegučių ir Liaudies gatvėse vykdomi gatvės apšvietimo atnaujinimo ir modernizavimo darbai/ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Daug taupesnės

Naujieji žibintai ne tik geriau ir ryškiau apšvies miesto gatves, bet ir sutaupys nemažai elektros energijos. 

Iki šiol gatvę iš tamsos vadavusios natrio lempos bus pakeistos į šviesos diodų žibintus, tad, manoma, kad savivaldybei pavyks sutaupyti daugiau nei 50 proc. lėšų, iki šiol skirtų šių gatvių apšvietimui. 

„Džiugu, kad energiją tausojančios technologijos, kurios jau senokai užkariavo bene visus namų ūkius, palaipsniui atkeliauja ir į visuomenines erdves. 

Deja, kol kas mūsų gatvių šviestuvuose vis dar buvo likusių senųjų natrio lempų, kurios reikalavo didelių energijos ir, žinoma, piniginių sąnaudų. 

Todėl darbų ėmėmės iš esmės, atnaujiname atramas, žibintus. 

Pagerės ir bendras gatvės vaizdas“, – pagal planą vykstančiais darbais džiaugėsi Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius. 

Tolygiai ir ryškiai

Natrio ir LED šviestuvai šviečia skirtingai, nes turi skirtingą apšvietimo optiką. 

Natrio lempų šviesos srautas po savimi yra didelis bei ten šviečia ryškiau, bet tarp šviestuvų gatvėse būna vadinamosios tamsiosios dėmės. 

Tuo tarpu LED šviestuvai šio minuso neturi, kompiuterinėmis programomis pritaikyta plačiakampė optika šviesą išskaido tolygiai, todėl visas apšviečiamas plotas būna apšviestas vienodai ryškiai.

Dar vienas momentas, leisiantis sutaupyti, – tai, kad LED lempų tarnavimo laikas yra gerokai ilgesnis.

1 Komentaras

  • Naujas šaligatvis, nauji kabeliai, nauji stulpai šalia senų ir šaligatvio viduryje…Patogu pasilaikyti einant, galima atsitrenkti dviračiu ar paspirtuku važiuojant.Ypač patogu valyti sniegą traktoriuku.Reikėtų projektuotojus ir tą, kas priėmė tokį projektą, įdarbinti žiemą sniego valymui.
    Seni elektros tiekimo stulpai daugumoje yra už šaligatvių ribos, o nauji statomi ant šaligatvių.Gal tokios normos ES galioja?

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video