Gavo daugiau kaip 373 tūkst. eurų keliams tvarkyti

 Gavo daugiau kaip 373 tūkst. eurų keliams tvarkyti

Neeiliniame posėdyje taryba spręs, kokiems rajono keliams paskirti gautus papildomus 373,3 tūkst. eurų. /„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Šauks neeilinį posėdį, kad paskirstytų pinigus

Morta DANIELIŪTĖ

Susisiekimo ministrui liepos pabaigoje perskirsčius 20 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų visoms šalies savivaldybėms, į Kėdainius atkeliavo dar 373,3 tūkst. eurų kelių darbams. Kad apytikriai tokia suma bus tikrai atriekta rajonui po papildomo perskirstymo, ministras rajono vadovus patikino dar šių metų pavasarį. Meras šauks Tarybos narius į posėdį.

Kokiems keliams naudoti?

Pinigai bus skirti savivaldybės valdomiems vietinės reikšmės keliams. Gegužės pradžioje kalbantis su ministru Mariumi Skuodžiu dėl beveik 1 milijonu eurų lyginant su pernai Kėdainiams sumažintų Kelių programos lėšų, išaiškėjo ministerijos pozicija.

Ministras teigė, kad nori suteikti savivaldybėms didesnę laisvę savo nuožiūra panaudoti skiriamas lėšas vietinės reikšmės keliams. Susisiekimo ministerijos iniciatyvai Vyriausybė pritarė.

Iki šiol lėšos buvo būdavo skiriamos tik žvyrkeliams asfaltuoti. Šiemet paskirstytas tokias lėšas savivaldybė jau galės naudoti bet kuriems savo valdomiems vietinės reikšmės keliams, įskaitant ir žvyrkelius. Savivaldybė spręs pagal savo prioritetus.

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Šauks Tarybą 

Po pokalbio su M. Skuodžiu savivaldybės administracija įvertino, kad dar šią vasarą gali tekti numatyti, kokiems keliams rajone tvarkyti paskirstyti gautą papildomą kiekį lėšų. Todėl jau gegužės 19 dienos posėdžiui buvo parengusi sprendimo projektą, kuriuo atliepdama aktualijas ir pokyčius norėjo pakeisti Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų, skirtų Kėdainių rajono savivaldybės vietinės reikšmės keliams, paskirstymo ir naudojimo tvarkos aprašą.

Jame buvo numatyta galimybė papildomai gautas lėšas objektų sąraše esantiems keliams ir gatvėms paskirstyti savivaldybės administracijos direktorius įsakymu. Taip procesai vyktų daug greičiau ir būtų galima nedelsiant pradėti viešuosius pirkimus.

Priimti šio pasiūlymo Rajono taryba nesiryžo, todėl dabar tam, kad būtų nuspręsta, kokioms gatvėms iš turimo sąrašo skirti lėšų, vasaros atostogų metu teks šaukti neeilinį Tarybos posėdį šiam vienam klausimui spręsti. Preliminariai tai padaryti planuojama rugpjūčio 27 dieną.

Savivaldybės administracijos direktoriui taip pat buvo planuojama suteikti teisę savo įsakymu paskirstyti ir einamųjų metų programos lėšas, kurios lieka po darbų ir paslaugų viešųjų pirkimų konkursų.

Kadangi rajone yra strategiškai keleriems metams į priekį sudėliotas ir parengtas bei tarybos patvirtintas savivaldybės valdomų kelių ir gatvių sąrašas, kurių remonto darbams reikia arba trūksta finansavimo bei yra pavirtintas Kelių priežiūros programos finansavimo lėšų panaudojimo aprašas, sprendimus priimti administracijai visiškai nebūtų sudėtinga.

Be to, galutinius numatomų tvarkyti kelių objektų sąrašus savivaldybės turi suderinti ir su Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Susisiekimo ministras M. Skuodis savo įsakymu iš viso papildomai paskirstė 20 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų. 65 proc. lėšų skiriamos ne miestų savivaldybėms. Konkrečios lėšos kiekvienai savivaldybei nustatomos pagal jų nuolatinių gyventojų skaičių ir kelių ilgį.

Kauno apskrities savivaldybėms iš viso paskirta 3 566,3 tūkst. Eur, iš jų Kauno miestui – 1 547,4 tūkst. Eur, Kėdainių rajonui – 373,3 tūkst.  

Šiuo paskirstymu užbaigtas šiems metams numatytų Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų paskirstymas savivaldybėms. Iš viso išskirstyta 531,6 mln. eurų.  

Rajoną pasiekė gera žinia: susisiekimo ministras M. Skuodis, kaip ir buvo pažadėjęs, papildomai atriekė 373,3 tūkst. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų. Savivaldybė pati nuspręs, kokius darbus jai geriau atlikti. Bet darbai užsitęs, nes tam, dabar, vasaros atostogų metu, reikia sušaukti rajono Tarybos posėdį. 

Aut. past.

Numatomi esminiai pokyčiai

Susisiekimo ministerija rengia Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų administravimo sistemos pertvarką. Naujas finansavimo modelis bus taikomas jau nuo 2022 metų. Juo bus  užtikrintas ilgalaikiu planavimu pagrįstas kelių infrastruktūros finansavimas. Tam rengiami ir strateginiai dokumentai.

Kadangi ministras apie juos rajono vadovus pokalbyje plačiau informavo dar pavasarį, iki pokyčių bus galima deramai pasiruošti ir šioms naujovėms.

Šių metų pradžioje Kėdainių rajono savivaldybė iš Susisiekimo ministerijos gavo 14,6 proc. mažiau negu pernai Kelių priežiūros ir plėtros lėšų. Iki šiol nebuvo skirta finansavimo vietinės reikšmės kelių su žvyro danga asfaltavimui bei Daumantų kaimo, Daukšių gatvės kapitalinio remonto daliniam finansavimui.

Dabar paskirtos papildomos lėšos sudaro 373,3 tūkst. eurų. Apie jų panaudojimą spręs Taryba.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video