Gavėnia artėja prie pabaigos: kviečia į pamaldas drauge su bendruomene

 Gavėnia artėja prie pabaigos: kviečia į pamaldas drauge su bendruomene

Kėdainių Šv. Jurgio parapijos klebonas kunigas Sigitas Bitkauskas gavėnios laikotarpiu tikinčiuosius ypač kviečia ateiti į bažnyčią ir drauge su bendruomene dvasią ruošti Kristaus prisikėlimo šventei – Velykoms.

Gavėnia – Pelenų diena prasidedantis ir iki Šv. Velykų trunkantis laikotarpis, apimantis 40 liturginių metų dienų. Per šį laiką tikintieji raginami ne tik prisiminti Kristaus kančią ir mirtį ant kryžiaus, bet ir savo kasdienybėje atsisakant pertekliaus giliau apmąstyti krikščioniškąsias vertybes, labiau susitelkti į dvasinę būtį, stiprinti ryšį su Dievu. Kėdainių Šv. Jurgio parapijos klebonas kunigas Sigitas Bitkauskas šiuo ypatingu gavėnios metu tikinčiuosius kviečia daugiau laiko skirti maldai – ne tik pavieniui, bet ir kartu su bendruomene visų laukiančiuose Dievo namuose.

Mišias lanko mažuma

Dvasininkas primena, jog bažnyčia skiria du laikotarpius: adventą ir gavėnią. Nors daugelis tikinčiųjų mano juos esant vienodus, tačiau kunigas S. Bitkauskas atkreipia dėmesį, jog adventas – džiugesnis metas, kitaip nei gavėnia.

„Adventas – linksmesnis, švelnesnis, o gavėnia – septynių savaičių laikotarpis prieš Velykas – yra skirtas rimčiai, susikaupimui, atgailai, dvasiniam gyvenimui, maldai ir išpažintims, – paaiškina dvasininkas. – Bažnyčia ragina bent kartą per metus, bent prieš Velykas ateiti išpažinties.

Gavėnia tam skirtas laikas. Tikintieji daugiau meldžiasi, eina Kryžiaus Kelią, išsiruošia į piligrimystę, sugalvoja sau pasiryžimus. Sekmadieniais reikėtų lankyti mišias.

Gavėnios laikotarpį užbaigs Didysis Velykų tridienis. Didįjį ketvirtadienį, Didįjį penktadienį ir Didįjį šeštadienį Kėdainių Šv. Jurgio bažnyčioje Mišios bus aukojamos 17.30 val.

Aut. past.

Deja, Kėdainiuose mišios labai prastai lankomos. Tai per dvejus savo tarnystės šiame mieste metus pastebėjau ne tik aš, bet ir daugelis Kėdainių dekanate dirbančių naujų kunigų.

Taip, žemiški dalykai žmogui reikalingi, bet atminkime, kad dvasiškieji – dar labiau. Jie mums dovanoja Dangaus karalystę. Taigi norėtųsi, kad tikintieji išgirstų kvietimą lankyti mišias.“

Liberali visuomenė pamiršta gavėnią

Gavėnia bažnyčioje pradedama simbolinėmis apeigomis, kai tikintiesiems ant kaktos su pelenais patepamas kryželis.

„Taip pradedamas atgailos, susimąstymų laikas, – gavėnios tradiciją paaiškina kunigas S. Bitkauskas. – Toks rimties metas, kai susilaikoma nuo muzikos, linksmybių, triukšmingų dalykų, žmonėms labai reikalingas. Vis tik pastebiu, kad štai jaunimas niekaip nenori iš ausų išsiimti ausinių. Bet jei per gavėnią išties susitelktume į dvasinius dalykus, tada, nuėjus šį ilgą kelią, ir Velykos būtų kitokios: šviesesnės, džiugesnės, – pabrėžia Kėdainių Šv. Jurgio parapijos klebonas. – Taip pat per gavėnią labai svarbu penktadieniais pasninkauti. Apriboti tam tikrus produktus, atisakyti mėsos naudinga ne tik dvasiai, bet ir kūnui.“

Kunigas S. Bitkauskas apgailestauja, kad šiuolaikinė tikinčiųjų visuomenė nepasiryžta prisilaikyti net ir svarbiausių gavėnios tradicijų.

„Į viską žiūrima per daug liberaliai – pamirštamos krikščioniškosios vertybės. Tai nėra gerai, – akcentuoja dvasininkas. – Visi šie dabar populiarūs dalykai, atitraukiantys žmogų nuo tradicinių moralinių vertybių, praeis. Pamiršime juos.

Gavėnios tradicijos, kaip tenka matyti, deja, šiais laikais žmonių irgi nėra itin puoselėjamos. Penktadieniais teko būti kavinėse, ten pastebėjau, kad žmonės neatsisako mėsiškų patiekalų. Nors yra pakrikštyti, yra katalikai, ir tądien turėtų susilaikyti.“

Kunigas S. Bitkauskas gavėnios laikotarpiu tikinčiuosius ypač kviečia ateiti į bažnyčią ir drauge su bendruomene dvasią ruošti Kristaus prisikėlimo šventei – Velykoms.

Aut. past.

Didysis Velykų tridienis

Kunigas S. Bitkauskas gavėnios laikotarpiu tikinčiuosius ypač kviečia ateiti į bažnyčią ir drauge su bendruomene dvasią ruošti Kristaus prisikėlimo šventei – Velykoms.

„Gavėnios metu einamas Kryžiaus Kelias: penktadieniais prieš vakaro Šv. Mišias – 17 val., o sekmadieniais – 11.30 val. prieš Sumą. To nebūna ištisus metus, todėl kviečiu dalyvauti ir švęsti Mišias su bendruomene. Tai labai svarbu, – sako dvasininkas. – Sekmadieniais meldžiamės 10 ir 12 val.“

Kunigas S. Bitkauskas taip pat primena, jog savaitė prieš Šv. Velykas – ypatinga.

„Tai Didžioji savaitė, – pabrėžia dvasininkas. – Savaitė baigiasi Didžiuoju Velykų tridieniu, turinčiu labai įdomias, gražias apeigas, kuriose taip pat labai kviečiu dalyvauti. Tridienio pamaldos – Didįjį ketvirtadienį, Didįjį penktadienį ir Didįjį šeštadienį – vyks 17.30 val.

O paskui – sekmadienį (balandžio 20 d.) – iškilmingai švęsime Velykas. Kėdainių Šv. Jurgio bažnyčioje Mišios bus aukojamos 8 ir 10 val.

Na, o kol gavėnia dar tęsiasi, raginu tikinčiuosius tarp žemiškųjų reikalų atrasti laiko ir maldai.“

Kėdainių dekanato parapijų Didžiosios savaitės ir Šv. Velykų Mišių tvarka 2025 m.

1 Komentaras

  • Užmiršę ir krikščioniškas vertybes palikę mes dabar ėmėmės lapnot jauropeiskas ,kurios pabarstytos sorošine cukraus pudra ir apkaišytos vaivorykštinėmis spalvomis labiau traukia akį.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content