Sieną puošia gatvės menas: gali būti ir daugiau

 Sieną puošia gatvės menas: gali būti ir daugiau

Eglė KUKTIENĖ

Daugiau, nei pusę metų brendęs projektas, kurio metu Kėdainių dailės mokyklos ugdytiniai domėjosi gatvės menu, pagaliau pavirto kūnu. Mokiniai išpiešė Pelėdnagių poilsio zonos šalia Ašarėnų tvenkinio pastato sienas. Gatvės menas – toli gražu tik nelegalūs grafiti piešiniai. Jie gali nuspalvinti miesto erdves ir suteikti joms visai naują, atgijusį vaizdą.

Mokėsi

Šis projektas reikalavo gana ilgo įdirbio prieš tai. Kėdainių rajono savivaldybės administracija finansavo projektą „Gatvės menas“, kurio metu Dailės mokyklos mokiniai daug laiko mokėsi ir aiškinosi, koks iš tiesų turėtų būti gatvės menas.

„Dar praėjusį rudenį mūsų mokyklos mokiniai  susipažino su Vilniaus, Kauno ir Marijampolės gatvės menu ir jį sukūrusiais menininkais. 

Kauno miesto gatvės meno pavyzdžius mums aprodė ir plačiau apie juos papasakojo profesionali menininkė Ieva Voroneckytė“, – pasakojo projekto vadovė Gina Kauklienė. 

Mokiniai prieš puošdami sieną Kėdainiuose, pasipraktikavo Kaune. Jie piešė ant legalios Neries krantinėje esančios gatvės meno sienos.

Pasiūlė

Vietą piešiniui pasiūlė Pelėdnagių seniūnas Edvinas Pagirskas. Būtent jis kaip tyčia labai laiku kreipėsi į Dailės mokyklos vadovę Vidą Burbulienę prašydamas pagyvinti poilsio zonos nenaudojamo pastato sieną.

„Mokiniai, padedami mūsų mokyklos mokytojos Eugenijos Eimontaitės-Jermolajevienės, sukūrė kelis piešinio eskizus. Kiekvienas mokinys pasiūlė po vieną ar kelis eskizų variantus. O šiandien mūsų mokyklos mokiniai, ir mes kartu su mokytojomis Inga Čičinske bei Giedre Nagreckiene  džiaugiamės galimybe prisidėti prie gražesnio miestelio įvaizdžio. Mokiniai džiaugiasi, kad jų kurti eskizai nugulė viešoje erdvėje, tai tapo nauja ir įdomia patirtimi jiems“, – džiaugėsi projekto vadovė. 

Prisijungė

Kaip sekasi projekto metu įgytas pamokas paversti tikru gatvės menu, akį užmesti panoro ir vicemeras Paulius Aukštikalnis, Seimo narys Viktoras Fiodorovas bei rajono Tarybos narė Indrė Fiodorova. 

Atvežę ledų ir saldumynų palepinti vaikams, greitai gavo ir patys padirbėti – ėmė teptukus į rankas ir mokomi talentingų vaikų taip pat galės pasigirti prisidėję prie šio pirmojo oficialaus gatvės meno kūrinio Pelėdnagiuose.

Kaip sakė G. Kauklienė, susitikimo metu buvo aptartos ir galimybės surasti daugiau erdvių, kuriose menininkai galėtų rodyti savo talentą. 

„Norime padėkoti Kėdainių Labūnavos pagrindinės mokyklos direktorei už pagalbą organizuojant mokinių atvykimą, Pelėdnagių seniūnijos seniūnui už projekto inicijavimą.

Tikimės, kad atsiras daugiau tokių ar panašių projektų, kuriais galėsime prisidėti prie gražesnio mūsų Kėdainių miesto ar rajono įvaizdžio“, – vylėsi projekto organizatorė.

Palaiko

Vicemeras P. Aukštikalnis neabejotinai palaikopalaikantis idėją puošti Kėdainius gatvės meno piešiniais. Tai, pasak jo, turi daugybę pliusų: pradedant tuo, kad nuspalvina ir išskiria miestą iš kitų, baigiant tuo, kad duoda erdvės menininkams ir leidžia jiems įdėti širdies į savo miesto kūrimą.

„ Įvairių poiūrių esame į mūsų miestą, į jo gražinimo ir puošimo darbus. Vieni merai buvo abejingi gatvės menui, kiti buvo nusiteikę priešiškai. 

Mes galvojame vienareikšmiškai: turime duoti kuo daugiau vietos ir erdvės menininkams. Kiekvienas kūrėjas, padėjęs teptuką ant tam tikrų objektų Kėdainiuose, jaus, kad miestas yra dar labiau savas ir tuo kartu – savitas.

Objektų rasime. Jų gali būti visokių – nenaudojamų pastatų sienos, mokyklos laiptai, požeminės perėjos. Jų yra ir bus, svarbu, kad tik noro būtų. O jo, kaip pats įsitikinau, tikrai netrūksta“, – kalbėjo vicemeras.

Jis pridūrė, kad dalyvaujamasis biudžetas galėtų puikiai pasitarnauti tokio pobūdžio kūrybiniams projektams, mat, ne paslaptis, kad jų įgyvendimui taip pat reikalingi pinigai.

„Tikrai noriu kviesti visus būti aktyviais savo miesto šeimininkais, kurie nori daryti, kurti, dalintis idėjomis ir bendrystėje gražinti mūsų miestą.

Labai svarbus yra kiekvieno pozityvus nusiteikimas ir idėjų turėjimas“, – akcentavo P. Aukštikalnis.

3 Komentarai

  • Žygdarbis-Fiodorovai ir žentas myli meną ir vaikucius,ar ne panašu į sovietinę panegiriką ? Gal ponas Aukštikalnis ir karvę pamelžtų?

  • Jaunimi supranta jaunimą. Ir kalba apie paprastus bet matomus darbelius. Faina.
    Kaf senienos tai nepatinka ar naujiena?

  • Labai gražų. Reikia tik padėkoti jaunimui ir organizatoriams. DIDELIS AČIŪ!!!!!!!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video