Gali tekti stoti prieš teismą už karo nusikaltimus

 Gali tekti stoti prieš teismą už karo nusikaltimus

Vladimiras Putinas./Reuters/ Scanpix/ lrytas.lt nuotr.

AFP-BNS inf.

Jungtinės Karalystės vyriausybė antradienį įspėjo, kad Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui ir Ukrainą užpuolusių jo pajėgų vadams gali tekti stoti prieš teismą už karo nusikaltimus, rusų kariams be atrankos artilerijos pabūklais apšaudžius vieną miestą.

Rusų pajėgos artilerijos pabūklais apšaudė antrą pagal dydį Ukrainos Charkivo miestą. Jo meras Ihoris Terechovas pranešė, kad per gyvenamųjų rajonų apšaudymą žuvo mažiausiai 11 civilių.

Britų laikraščių pirmuosiuose puslapiuose išspausdintos nuotraukos, kuriose matyti dvi mažos mergaitės, žuvusios per rusų pajėgų atakas Ukrainoje. Prie nuotraukų užrašyti mediko, bandžiusio gelbėti vieną iš mergaičių, žodžiai: „Parodykite tai Putinui“.

Teisingumo sekretorius Dominicas Raabas (Dominikas Rabas) sakė, kad Britanija ir jos sąjungininkės lauks tiek, kiek reikės, kad priremtų prie sienos visus atsakingus asmenis, ir priminė apie praėjusio amžiaus 10-o dešimtmečio karus buvusioje Jugoslavijoje.

„Dėl to aiškiai sakome tiek V. Putinui, tiek jo pajėgų vadams Maskvoje bei Ukrainoje, kad jie bus patraukti atsakomybėn už visus karo teisės pažeidimus“, – sakė buvęs karo nusikaltimų prokuroras televizijai „Sky News“.

Tarptautinis Baudžiamasis Teismas (TBT) Hagoje pirmadienį pranešė atliekantis tyrimą dėl „padėties Ukrainoje“, nes esama „pagrįstų priežasčių“ manyti, jog Ukrainoje nuo 2014 metų, kai Maskva aneksavo Krymo pusiasalį, buvo įvykdyta karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui.

V. Putinui, rusų generolams ir kariams „iškilusi labai reali grėsmė galiausiai atsidurti teisiamųjų suole Hagoje“, sakė D. Raabas britų visuomeniniam transliuotojui BBC.

„Jei ir kai TBT nuspręs imtis veiksmų, esu tikras, kad JK ir sąjungininkės norės suteikti jam praktinę, logistinę pagalbą“, – pridūrė jis.

Tarptautinė žmogaus teisių organizacija „Amnesty International“ pranešė, kad praėjusį penktadienį rusų pajėgų kasetinės bombos pataikė į šiaurės rytų Ukrainoje esančią ikimokyklinio ugdymo įstaigą, kuri buvo naudojama kaip slėptuvė civiliams gyventojams. Per ataką žuvo trys žmonės, įskaitant vaiką.

„Amnesty International“ vadovė Agnes Callamard (Anjes Kalamar) sakė, kad „pasišlykštėtina“ ataka Ochtyrkos mieste „turėtų būti tiriama kaip karo nusikaltimas“.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video