Gaisras Kėdainių rajone: nukentėjo vyras, ugniagesiai gelbėjo pusšimtį paukščių (VIDEO)

Dimitrijus KUPRIJANOVAS      

Antradienį perpiet Kėdainių rajone kilo gaisras, kurio metu atvira ugnimi degė didelis ūkinis pastatas, kuriame laikomi naminiai paukščiai. Apie 60 naminių paukščių buvo išgelbėti, tačiau didelė dalis pastato sudegė, nukentėjo ir į ligoninę buvo išvežtas vienas gaisrą gesinęs žmogus.

Atvira ugnimi

11 val. 54 min. Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas, kad Vilainių seniūnijos

Tiskūnų kaimo Žalesio gatvėje dega didelis tvartas, šalia yra gyvenamasis namas, viduje – dujų balionas. Tvartas dega atvira liepsna, žmonės bando gesinti ugnį.

Į įvykio vietą išsiųstos sustiprintos ugniagesių gelbėtojų pajėgos – Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Pramonės, Dotnuvos, Šėtos, Josvainių ugniagesių komandos. Taip pat pasiųsti greitosios medicinos pagalbos medikai.

Antradienį perpiet Kėdainių rajone kilo gaisras, kurio metu atvira ugnimi degė didelis ūkinis pastatas, kuriame laikomi naminiai paukščiai./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Atvira liepsna

Atvykus ugniagesiams pastatas degė atvira liepsna. Atlikus žvalgybą konstatuota, kad ūkinis pastatas mūrinis, 30×12 metrų dydžio, perdanga gelžbetoninė, stogas dvišlaitis, dengtas šiferiu.

Prie jo pristatyta medinė daržinė (15×12 metrų dydžio, perdanga medinė, stogas dvišlaitis, dengtas šiferiu). Ugniagesiai ėmė malšinti ugnį, vanduo buvo vežamas iš Tiskūnuose esančio telkinio.

Lokalizavo

Po kelių valandų gaisras buvo visiškai lokalizuotas.

Užgesinus konstatuota, kad apdegė apie 100 m ² stogo dangos, išdegė apie 6×3 m² patalpa mūrinėje dalyje ir joje buvę apyvokos daiktai. Išnešti 3 dujų balionai.

Išsaugota apie 240 m² mūrinio tvarto su stogu, medinės daržinės apie 100 m² ir stogo.

Išgelbėtas gyvenamasis namas, esantis už 3 metrų.

Išgelbėta apie 40 vištų, 10 žąsų, 8 antys, medinių dailylenčių apie 6 m³, traktoriukas-žoliapjovė.

Į įvykio vietą išsiųstos sustiprintos ugniagesių gelbėtojų pajėgos – Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Pramonės, Dotnuvos, Šėtos, Josvainių ugniagesių komandos, greitosios medicinos pagalbos medikai.

Aut. past.

Nukentėjo žmogus

Tačiau nukentėjo ir, suteikus pagalbą vietoje, į gydymo įstaigą išvežtas vienas žmogus, kuris bandė gesinti gaisrą.

Vyrui apdegė rankos ir veidas. Kiti žmonės nenukentėjo, tačiau patyrė didžiulį išgąstį.

Nuo ko kilo gaisras – aiškinasi ugniagesių gelbėtojų tyrėjai, kol kas jokių pirminių išvadų nėra, vyksta tyrimas.

Pranešimas vakare

Beje, atokios sodybos šeimininkai ne juokais išsigando ir vakare. Nors gaisras jau buvo užgesintas, apie 19 valandą jie pamatė kylančius dūmus ir pranešė Bendrajam pagalbos centrui, kad tvarte dega šiaudai.

Į įvykio vietą atskubėję ugniagesiai nustatė, kad degimo požymių nebuvo, tiesiog garavo šiaudai. Papildomos pagalbos neprireikė.

2 Komentarai

  • visada maniau, kad žodis gelbėti skirtas gyviems, o kad gelbėjamos dailylentės ir traktoriukas tai pirmą kartą skaitau 🙂

    • Matyt, daug plepi ir mažai skaitai, nes ugniagesiai dažnai išgelbėja šalia esančius pastatus nuo gaisro 🙂 Daugiau skaityt, plepute, mažiau plepėk 🙂

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video