Gabiems mokiniams išdalins 7,7 tūkst. eurų

 Gabiems mokiniams išdalins 7,7 tūkst. eurų

Šiemet net 108 mokiniai ir 66 mokytojai bus pagerbti mero padėkomis ir piniginiais prizais./Savivaldybės nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Kasmet gruodžio mėnesį Kėdainių rajono savivaldybė organizuoja gabiausių krašto mokinių pagerbimo ir padėkų jų mokytojams šventę. Vis dėlto gražios tradicijos šiemet išlaikyti nepavyks – pandemijos akivaizdoje suburti tokio didelio skaičiaus žmonių į vieną vietą nesiryžtama. Tačiau nei moksleiviai, nei jų mokytojai pamiršti nebus. Gabiems mokiniams savivaldybė išdalins 7,7 tūkst. eurų.

108

Kaip informuoja Kėdainių rajono savivaldybė, šiemet Gabių mokinių skatinimo komisija birželio ir lapkričio mėnesio posėdžiuose įvertino bendrojo ugdymo mokyklose besimokančių mokinių pasiekimus šalies ir tarptautinėse olimpiadose, konkursuose ir čempionatuose.

Buvo atrinkti net 108 gabūs mokiniai bei 66 mokytojai ir treneriai, kurie padėjo šiems mokiniams ruoštis olimpiadoms.

Mokiniai ir mokytojai yra iš „Atžalyno“, Šviesiosios, Akademijos ir Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijų, LSU Kėdainių „Aušros“, Juozo Paukštelio ir „Ryto“ progimnazijų, Dailės ir Muzikos mokyklų bei Sporto centro.

Šie moksleiviai pelnė 52 laimėjimus akademinėje veikloje, 15 – meno ir 41 – sporto srityse.

Daugiau nei pusė – 67 – moksleiviai laimėjo vieną iš trijų pirmųjų prizinių vietų, 16 mokinių buvo atrinkti kaip pasiekę geriausių rezultatų šalies konkursuose, 25 – laimėjo pirmąsias–trečiąsias vietas akademinės veiklos olimpiadose rajono etape ir dalyvavo atitinkamo dalyko respublikos olimpiadoje.

Įteiks meras

Kadangi dėl pandemijos renginys nevyks, planuojama, kad pagal galimybes rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis pats vyks į mokyklas ir įteiks apdovanojimus vaikams ir mokytojams.

„Visiems 108 gabiems mokiniams Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu paskirti piniginiai prizai ir parengtos Kėdainių rajono savivaldybės mero padėkos. Atsižvelgiant į užimtą vietą olimpiadoje, mokiniui paskirto piniginio prizo dydis siekia nuo 40 eurų iki 200 eurų.

Iš viso Kėdainių rajono savivaldybės administracija mokinių piniginiams prizams išmokėti skyrė 7,7 tūkst. eurų“, – informavo mero patarėja Vilija Mockuvienė.

Ir mokytojams

Mokytojams, kurie padėjo moksleiviams ruoštis ir pasiekti aukščiausių rezultatų, bus parengtos mero padėkos.

Taip pat mokytojai už darbą bus paskatinti ir finansiškai, panaudojant Kėdainių rajono savivaldybės mokytojų skatinimo programos lėšas.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video