„EVA paslaugos“ direktorė Aneta Kalinina: apskaita – mano meilė

 „EVA paslaugos“ direktorė Aneta Kalinina: apskaita – mano meilė

„EVA paslaugos“ direktorė Aneta Kalinina.

Lina Ukrinaitė

„Man pasisekė gyvenime: netyčia pakliuvau į finansus ir dabar juokauju, kad nieko daugiau nemoku daryti, tik apskaitą. Apskaita – mano meilė“, – juokiasi „EVA paslaugos“ direktorė Aneta Kalinina. Ši meilė neužklupo iš pirmo žvilgsnio: Aneta ilgą laiką svajojo tapti gydytoja, vos penkiolikos įstojo į medicinos mokyklą. Ten pakako trylikos dienų, kad suprastų: ji ne savo vietoje. Todėl grįžo į vidurinę, ją baigė ir nusprendė stoti į Vilniaus universitetą mokytis ekonomikos: anglų kalba ir matematika buvo jos arkliukai, o kaip tik šių dalykų egzaminus ir teko laikyti. „Tai, kad per egzaminus gerai jaučiausi, buvo tarsi ženklas, parodęs, kad tuo patiks užsiimti ir ateityje. Lyg ir labai neplanavau, o sėkmingai susiklostė ir visą gyvenimą darau tai, kas man labai patinka“, – pasakoja A. Kalinina.

Dvidešimt metų finansuose kaip žuvis vandenyje nardanti Aneta į buhalterinės apskaitos įmonę „EVA paslaugos“ atėjo sausio pradžioje. „Ko tikėjausi, tą ir turiu“, – teigia finansininkė. Ji neatsidžiaugia, kaip čia gera ir smagu dirbti.

„Vikonda grupei“ priklauso skirtingos įmonės – gamybinės, žemės ūkio, mažmeninės prekybos ir kitos, kurioms buhalterinę apskaitą „EVA paslaugos“ ir vykdo, tad įdomu gilintis į jų veiklas.

„Man tinka bendravimo stilius, pagal tai, kaip sprendžiami klausimai, kaip komanda atkakliai siekia tikslų, bendrauja“, – vardija Aneta.

Ji prisipažįsta, kad didžiausias iššūkis – padaryti tai, ko iš jos laukia, nenuvilti, pasiekti iškeltus tikslus.

„EVA paslaugos“ direktorė Aneta Kalinina sako, kad didžiausias iššūkis – padaryti tai, ko iš jos laukia kolegos, svarbu nenuvilti, pasiekti iškeltus tikslus.

Tikslas: per skaičius papasakoti klientui apie jį patį

Anksčiau ir su didesniais kolektyvais dirbusi Aneta šiuo metu vadovauja dvidešimties žmonių komandai. Jos manymu, esminis klausimas, kurį kasdien sprendžia vadovas, – komunikacijos. Svarbu, kad kolektyvas žinotų, suprastų ir palaikytų idėjas, kurias vadovas nori realizuoti. Ne mažiau svarbu, jog ir pats vadovas išgirstų kolektyvo poreikius ir nepraleistų pro akis tų dalykų, kurie svarbūs darbuotojams. Sugebėjimas jausti atmosferą kolektyve ateina su laiku, su patirtim, tai išsiugdoma, – taip mano „EVA paslaugos“ direktorė.

Klientai iš buhalterines paslaugas teikiančios įmonės tikisi atsakomybės: svarbu, kad klientas jaustųsi ramiai, užtikrintai, jog viskas bus padaryta laiku ir teisingai. Taip kuriamas pasitikėjimas.

Apskaitos pagrindas yra teisingai atspindėti įmonės rezultatus, padaryti viską pagal įstatymus, nuolat sekti pasikeitimus. Klientas tikisi lankstumo, jo verslo supratimo, tad čia svarbu ne tik sudėlioti varneles, bet detalizuoti klientui skaičius pagal jo poreikį, per juos jam papasakoti apie jo įmonę.

„Vikonda grupei“ priklauso skirtingos įmonės – gamybinės, žemės ūkio, mažmeninės prekybos ir kitos, kurioms buhalterinę apskaitą „EVA paslaugos“ ir vykdo, tad įdomu gilintis į jų veiklas.

A. Kalinina

„Svarbu išgirsti klientą, jausti, ko jis nori, – sako A. Kalinina. – Laiku pateikti atskaitomybę, deklaracijas, teisingai apskaičiuoti mokesčius yra savaime suprantamas dalykas. Dar labai svarbu nepateikti skaičių sausai, o ir išaiškinti, ką vieni ar kiti skaičiai reiškia įmonei.“

„Vikonda grupei“ priklauso skirtingos įmonės. Vienų buhalteriją tvarko anksčiau ten dirbę žmonės. Jie gerai išmano procesus, turi patirties. Tačiau, kaip sako Aneta, kiekvieno žmogaus karjera priklauso ne tik nuo to, kiek jis įdeda keldamas kvalifikaciją, bet ir kaip pasisuka jo gyvenimas. Todėl mano, kad reikia laviruoti, nebijoti keisti.

„Būna labai gerų rezultatų, kai žmogų atvedi į kitą sritį ir ten atrandami nauji sprendimai, pasiekiamas geresnis rezultatas“, – patirtimi dalijasi finansininkė.

Aneta ir jos dukra Darija turi bendrą pomėgį – skaityti./Asmeninio archyvo nuotr.

Tokie veiksmai būdingi lanksčioms, besikeičiančioms organizacijos, kurioms priklauso ir „EVA paslaugos“.

„Man labai patinka, kad įmonė nėra užsikonservavusi, nuolat keičiasi pagal poreikius ir galimybes, taikosi prie gyvenimo, siekia efektyvumo, geresnio darbo organizavimo. Man tas labai tinka“, – neatsidžiaugia A. Kalinina.

Paklausta, kokias tris „EVA paslaugos“ stiprybes ji įvardytų, Aneta pirmiausia pamini atvirą ir lankstų kolektyvą.

„Jis kaip plastilinas pasiduoda naujovėms, – giria koleges ji. – Būna, žmonės priešinasi naujiems dalykams, o čia kolektyvas labai geranoriškai palaiko.“

Kita stiprybė jos akimis – vadovų palaikymas: gali laisvai veikti, skatinamas iniciatyvumas, vadovus lengva pasiekti, jie girdi ir sprendžia problemas.

„EVA paslaugos“ vadovė kartu su vyru dažnai keliauja po Lietuvą./Asmeninio archyvo nuotr.

Trečia stiprybė – „Vikonda grupei“ priklausančios bendrovės, kurioms „EVA paslaugos“ teikia buhalterinės apskaitos paslaugas.

„Visi dirba kaip kumštis, – tvirtina pašnekovė. – Jei, pavyzdžiui, kokiu klausimu kreipiesi į personalo skyrių, jie tave girdi, visi pasiruošę pagelbėti, ieško būdų ir galimybių“.

Poilsis – kaimas ir mezgimas

Kas rytą į darbą „EVA paslaugos“ direktorė keliauja iš Kauno. Daug metų gyvenusi Vilniuje pabandė įsitvirtinti Klaipėdoje, vėliau persikėlė į Kauną ir kasdien save vis labiau laiko kauniete. Būna, kad pakeliui į Kėdainius planuoja dienos darbus, bet dažniausiai klauso audio knygų. Jei įdomi, net nepastebi, kaip atvažiuoja. Mėgstamiausias žanras – istorinis romanas. Ypač mėgsta rašytojo Boriso Akunino knygas. Jei knyga sukrečia, puola siūlyti dukrai, kad ir ši perskaitytų.

„Man labai patinka, kad įmonė nėra užsikonservavusi, nuolat keičiasi pagal poreikius ir galimybes, taikosi prie gyvenimo, siekia efektyvumo, geresnio darbo organizavimo. Man tas labai tinka“

A. Kalinina

Anetos vaikai jau suaugę: dukrai – dvidešimt ketveri, sūnui – dvidešimt dveji. Abu gyvena atskirai, bet dažnai visi susirašo ir susiskambina. Dukra Darija dirba viešuosiuose ryšiuose, rašo straipsnius, dabar ėmėsi didesnės apimties kūrinio. Sūnus Danila šiemet baigia kompiuterijos mokslus.

Daug metų Aneta augino šunį, kuris penkiolika metų buvo namų siela. „Grįžti ir tave sutinka barzdočius, kuris tave labai myli vien už tai, kad esi, tai didelis džiaugsmas“, – su lengvu liūdesiu balse prisimena pašnekovė.

Prieš pusmetį, deja, su mylimu augintiniu teko atsisveikinti. Vis kyla minčių, kad gal reikėtų kito šuns, bet kol kas nusveria jausmas, kad dar iki galo neatsisveikinta.

„Prabundi ryte ir pirma mintis, kad reikia išvesti šunį. Tik po kiek laiko ateina suvokimas, kad nebėra, ko vesti“, – pasakoja A. Kalinina.

Laisvalaikį finansininkė leidžia kaime, kur su mylimu vyru prieš porą metų įsigijo namą. Ten dabar kartu praleidžia daug laiko, gauna taip trokštamos tylos ir fizinio krūvio. Anetai tai geriausias poilsis: pavargsta fiziškai, bet protas ilsisi. Kaime visada yra ką veikti. Šiuo metu ieško būdų apšiltinti namą, įrenginėja po truputį, tvarkosi lauke. Ten išdygo ir kelios pakeliamas lysves.

„Dar žiemą sakiau, kad nieko nesodinsiu, nieko nedarysiu, nes tada esi pririštas. O pavasarį  įsirengėme bent jau pakeliamas lysves, kad atvažiavę rastume kokios žalumos“, – sako Aneta. Rauginti ir marinuoti ji nežada: ir laiko gaila, o paskui arba lieka nesunaudota, arba ilgai turi valgyti to paties skonio agurkus. „O man patinka valgyti skirtingus valgius“, – teigia ji.

Keliauti Aneta nelabai mėgsta. Jai norisi pamatyti kitokią aplinką, vaizdus, bet po dviejų dienų širdis jau šaukia namo. Todėl gaila skirti laiką skrydžiams arba pačiai kelionei iki tos vietos.

Daug mieliau „EVA paslaugos“ vadovė keliaują po Lietuvą: tai į savo kaimą traukia, tai į pajūrį, šilumos jai pakanka. Laiką mieliau leidžia su draugu, vaikais ir namie. Visada suranda, ką veikti. Pavyzdžiui, megzti, o ypač kojines. „Nes jas gali greitai numegzti – tik pradėjai ir jau turi, gražu ir greitas rezultatas“, – juokiasi Aneta. Ši veikla labai nuramina, padeda susidėlioti mintis ir realizuoti savo idėjas.

1 Komentaras

  • jei juos trinate?Pasikartosiu,kad ši Kalinina turėjo puikiai žinoti Vikondos vokelių reikalus,bet ji neutraliai mezgė kojines ir dzin jai buvo visos jų maklės.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video