Erazmus+ projekto vokiškoji savaitė Šėtoje

 Erazmus+ projekto vokiškoji savaitė Šėtoje

Virtualaus susitikimo akimirkos gimnazijoje./ Asmeninio archyvo nuotr.

Antanida Likšienė

Šėtos gimnazijoje vykdomas Erazmus+ projektas „Europe involving: past, resent, future“, kuriame kartu su partneriais iš Vokietijos, Airijos, Ispanijos, Norvegijos gilinamasi į Europos istoriją, pirmiausia susipažįstant ir apmąstant savo tautos istorijos patirtis, dalinantis su partneriais. Praėjusią savaitę Vokietijos Sulzbach-Rosenberg miesto Herzog-Christian-August gimnazija organizavo nuotolinį susitikimą. Nors kontaktiniam susitikimui buvo ruoštasi ilgai, tačiau mūsų partneriai nusprendė rengti nuotolinį susitikimą dėl mokinių sveikatos pandemijos laiku.

Ruošėsi

Savaitė prabėgo greitai, nes susitikimo darbotvarkė buvo gerai apgalvota, suderinta su partneriais, todėl nuobodžiauti nebuvo kada.

Susitikime dalyvavo 15 mokinių iš I–IV gimnazinių klasių, vadovaujami projekto vadovės, anglų kalbos vyresniosios mokytojos Jurgitos Tekunovos ir anglų kalbos vyresniosios mokytojos Sandros Palekienės. Projekto veiklos integruotos į gimnazijos ugdymo planą, į pasirengimą buvo įtraukti ne tik projekto dalyviai, bet ir kiti mokiniai.

Rengdamiesi susitikimui mokiniai studijavo lietuvių partizanų dainas ir poeziją. Istorijos mokytojos ekspertės Audronės Pečiulytės patarti pasirinko dainą „Mažam kambarėly“ ir eilėraščius „O brangioji sese“ ir „Sužydėjo žibutės“. Tekstus vertė į anglų kalbą.

Kartu su muzikos vyr. mokytoja Daiva Makutiene išmoko dainuoti dainą „Mažam kambarėly“, kuri jaudina daugelį, nors seniai sukurta. O mokytoja Daiva kartu su sūnumi Kipru parengė šios dainos anglų kalba fonogramą anglų kalba, kad lengviau būtų jos mokytis.

Eilėraščius išversti taip pat pavyko puikiai, vaikai pagilino vertimo įgūdžius. Tuomet reikėjo išmokti  raiškiai padeklamuoti eilėraščius. Dainą ir eilėraščius dalyviai pristatė savo partneriams nuotolinio susitikimo pirmąją dieną. Taip pat klausėsi kitų mokyklų mokinių pristatymų.

Mokytojos Jurgitos Tekunovos nuomone, mūsų pasirodymas buvo kokybiškas, visiems patiko. Kadangi daina „Mažam kambarėly“ tapo labai artima projekto dalyviams, gimė mintis ją įrašyti Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos, su kuria buvo sudaryta bendradarbiavimo sutartis, įrašų studijoje.

Šio susitikimo pagrindinis uždavinys – integruoti modernias technologijas į mokymąsi, išmokti naujų programėlių panaudojimo būdų, mokantis ir įprasminant istoriją.

Mokėsi dirbti

Šį kartą kūrybinėse dirbtuvėse mokiniai mokėsi dirbti su programėle „I movie“, kuri yra skirta trumpametražių filmukų kūrimui. Dalyviai išmoko naudotis 5 skirtingomis technikomis ir pasidalinę į grupeles sukūrė 3 filmukus, kuriuos taip pat pademonstravo savo draugams.

„Mūsų filmukas iliustravo dainą „Mažam kambarėly“, – pasakojo Viltė Maziliauskaitė. – Gimnazijos aplinka puikiai tiko, nes čia galima rasti ir kalnus, ir medžius, savo grupėje tarėmės ir ieškojom sprendimų, kaip susieti idėją ir vaizdą, kaip nufilmuoti ir įgarsinti. Buvo smagu ir naudinga.

Miglei Matuolytei ši veikla buvo pati įsimintiniausia: „Suartėjom tarpusavyje, išmokom naudotis programėle, įdomiausia buvo idėjos išreiškimas vaizdu ir garsu“.

Asmeninio archyvo nuotr.

Kūrė koliažą

Kita įdomi veikla – koliažo kūrimas „Taika ir teisingumas“ tema. Koliažai pademonstravo, kaip mokiniai suvokia istorijos pamokas, nemažai darbelių buvo skirta Ukrainos kovai už mūsų visų laisvę.

Įdomi patirtis ir poezijos kūrimo kūrybinės dirbtuvės. Vaikai kūrė eilėraščius pagal pateiktą formą. Čia gimė įdomus pastebėjimas: kaip skirtingai kiekvienas iš dalyvių interpretuoja pateiktą eilėraščio pradžią arba sudėlioja prasmingą eilėraštį pagal Elevens formą. Pasidalinti su partneriais kūriniai buvo puikiai įvertinti.

Žinoma, kaipgi be vokiečių tradicinės virtuvės! Buvo gaminamos bavariškos bulvių salotos su gaiviu padažu ir iškilmingai visų kartu suvalgytos.

Vakarais mokiniai susirašinėjo su savo draugais iš partnerių šalių.

Pasodino medį

Paskutinę dieną vokiečių mokiniai pasodino tradicinį Erazmus+ medį savo gimnazijos kieme ir užkasė laiko kapsulę su dalyvių įrašais. Pasigrožėję kompiuterių ekranuose nauju medeliu mūsų mokiniai irgi tradiciškai aptarė projekto veiklas vaišindamiesi Miglės ir Kornelijos iškeptais tortais.

„Savaitė buvo darbinga, – sako projekto vadovė J. Tekunova. – Džiaugiuosi mūsų mokinių kūrybiškumu, darbštumu. Tik kruopštus darbas ir motyvacija atneša puikius rezultatus. Kitais mokslo metais lauksime projekto partnerių Šėtoje. Tikėkimės, kad galėsime surengti kontaktinį susitikimą. Juk pamatyti ir bendrauti gyvai yra daug geriau. Tačiau ir nuotoliniu būdu galima daug išmokti ir patirti bendrystės jausmą.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content