Dvasingoje Paberžėje vėl suskambo festivalio akordai (VIDEO, FOTOGALERIJA)

Džestina BORODINAITĖ

Tradicinis, tęstinis, tarptautinis, kiekvieną kartą į stebuklingą aurą turinčią erdvę šimtus tikinčiųjų sukviečiantis Paberžės muzikos festivalis, skirtas Tėvo Stanislovo – kunigo Algirdo Mykolo Dobrovolskio atminimui, – vienas laukiamiausių vasaros renginių Kėdainių rajone ir šį sekmadienį sulaukė didelio kraštiečių bei svečių iš kitų šalies miestų dėmesio.

Įpusėjęs aštuntasis tarptautinis muzikos festivalis Kėdainių rajono rojaus kampelyje, dvasingoje Paberžėje, prasidėjo Šv. Mišiomis, kurias Švč. Mergelės Marijos apsilankymo bažnyčios šventoriuje aukojo Kėdainių dekanas kun. Norbertas Martinkus.

Mišių auką, kaip įprasta, lydėjo vieno iš renginio organizatorių festivalio meno vadovo, dainininko Liudo Mikalausko atliekami kūriniai.

Po liturginės renginio dalies visiems, pasiilgusiems muzikinės atgaivos, koncertą dovanojo neeiliniai atlikėjai.

Įpusėjęs aštuntasis tarptautinis muzikos festivalis Kėdainių rajono rojaus kampelyje, dvasingoje Paberžėje, prasidėjo Šv. Mišiomis, kurias Švč. Mergelės Marijos apsilankymo bažnyčios šventoriuje aukojo Kėdainių dekanas kun. Norbertas Martinkus./Giedrės Minelgaitės-Dautorės nuotr.

Sudėtinga programa

Po atviru dangumi skambėjo kruopščiai atrinkta maldą ir muziką vienijanti muzikinė programa – įstabaus balso savininkės, atvykusios iš Baltarusijos, Margaritos Levchiuk bei VDU kamerinio orkestro, diriguojamo charizmatiškojo Vytauto Lukočiaus, operos arijos bei sakralinė muzika, kuri, anot L. Mikalausko, buvo viena sudėtingiausių Paberžės festivaliuose pristatytų programų.

„Šiandienos atlikėjų pasirodymas – viena sudėtingiausių programų, kokią esame atvežę į Paberžę, tačiau susirinkusiųjų palaikymas, jų džiaugsmas, lingavimas bei plojimas į taktą – gyvas įrodymas, jog Paberžės festivalio publika užaugo iki tokio repertuaro ir tikrai buvo jo verta“, – teigia L. Mikalauskas.

Po atviru dangumi skambėjo kruopščiai atrinkta maldą ir muziką vienijanti muzikinė programa – įstabaus balso savininkės, atvykusios iš Baltarusijos Margaritos Levchiuk bei VDU kamerinio orkestro, diriguojamo charizmatiškojo Vytauto Lukočiaus, operos arijos bei sakralinė muzika./Giedrės Minelgaitės-Dautorės nuotr.

Malda, muzika, meilė

Pristatydamas neeilinę aštuntojo Paberžės festivalio antro renginio programą L. Mikalauskas pabrėžė, kad Paberžė – būtent ta vieta, kuri talpina ir kurioje visada egzistuoja malda, muzika bei meilė.

„Ir tikrai nemanykite, kad į Paberžę reikia atvažiuoti tik tada, kada vyksta koncertai ar kai organizuojami festivalio renginiai.

Šioje stebuklingą aurą turinčioje vietoje tiek maldą, tiek muziką, tiek ir meilę galite rasti atvykę bet kada. Paberžė kiekvieną akimirką visa tai savyje talpina“, – sako L. Mikalauskas.

Pristatydamas neeilinę aštuntojo Paberžės festivalio antro renginio programą festivalio meno vadovas, operos solistas Liudas Mikalauskas pabrėžė, kad Paberžė – būtent ta vieta, kuri talpina ir kurioje visada egzistuoja malda, muzika bei meilė./ Giedrės Minelgaitės-Dautorės nuotr.

Priverčia susimąstyti

Labdaros ir paramos fondo „Viltis–Vikonda“ direktorė Virginija Ragauskienė neslepia, jog amžinybėn prieš šešiolika metų iškeliavusio iškiliojo Tėvo Stanislovo atminimas kiekvieną kartą grįžus į Paberžė vis virpina širdį ir priverčia giliau susimąstyti.

„Tai, ką Tėvelis Stanislovas čia paliko, viskas ir dabar dar tebegyvuoja. Kaskart širdį virpina aplinkoje vyraujantis dvasingumas, kultūra, neblėstanti pagarba, žodžio paprastumas.

Visa tai – pačios nuostabiausios vertybės, kurios išlikę iki šių dienų ir primena Anapilin prieš šešiolika metų iškeliavusio iškiliojo Tėvo Stanislovo atminimą ir kurios kaskart traukte traukia sugrįžti į šį rojaus kampelį vėl ir vėl“, – tikina V. Ragauskienė.

Kaskart širdį virpina aplinkoje vyraujantis dvasingumas, kultūra, neblėstanti pagarba, žodžio paprastumas. Visa tai – pačios nuostabiausios vertybės, kurios išlikę iki šių dienų ir primena Anapilin prieš šešiolika metų iškeliavusio iškiliojo Tėvo Stanislovo atminimą ir kurios kaskart traukte traukia sugrįžti į šį rojaus kampelį“.

V. Ragauskienė

Traukia šeimas

LPF direktorė pasidžiaugia, jog Tėvo Stanislovo atminimą puoselėjančio festivalio renginiai kasmet tampa populiaresni bei sutraukiantys vis didesnį būrį žmonių.

„Džiugina tai, kad kaskart mes matome vis daugiau jaunų šeimų, šeimų su vaikučiais, taip pat be galo smagu, jog festivalis, kaip renginys, kiekvienais metais tampa vis profesionalesnis.

Neslėpsiu, matant vis daugiau naujų žmonių širdis džiaugiasi, kad ta prieš daugelį metų Paberžėje pradėta puoselėti kultūra metai iš metų tęsiama ir toliau.

Daugelį sugrįžti traukia čia vyraujanti išskirtinė aura, noras pabūti ramybėje, gera muzika ir, be abejo, malda, kuri suvienija ir suteikia dvasingumo“, – pabrėžia V. Ragauskienė.

Paberžės festivalyje apsilankė ir iškilųjį dvasininką pažinojęs bei jo atminimą iki šiol širdyje saugantis V. Lukočius./Giedrės Minelgaitės-Dautorės nuotr.

Malonu grįžti

Paberžės festivalyje apsilankė ir iškilųjį dvasininką pažinojęs bei jo atminimą iki šiol širdyje saugantis V. Lukočius.

„Paberžėje nesu naujokas. Pirmą kartą čia buvau kiek daugiau nei prieš 17 metų, kai krikštijome sūnų.

O šiandien, be abejonės, labai malonu ir vėl čia sugrįžti, rasti gražią, išpuoselėtą Paberžę, prižiūrėtą jos bažnyčią, džiugu matyti, kaip viskas aplink yra kruopščiai prižiūrima bei puoselėjama ir tai, mano nuomone, tik tokių žmonių, kurie yra pasiryžę išsaugoti šią brangią vietą, dėka“, – mano V. Lukočius.

Ypatingas koncertas

Anot V. Lukočiaus, Tėvas Stanislovas visą laiką buvo ta traukos ašis, kurios siekė ir pas kurią lankydavosi visokie žmonės, o atvažiavę ir prisilietę prie Tėvo Stanislovo palikimo jautėsi esą ypatingi.

V. Lukočiaus nuomone, tą stebuklingą ir šventą aurą turinti Paberžė, į kurią ir dabar nuolat plūsta žmonės, pabuvimas gražioje bei darnioje bendrystėje ir šiandieninį koncertą padarė ypatingą.

„Nemanykite, kad į Paberžę reikia atvažiuoti tik tada, kada vyksta koncertai, kai organizuojami festivalio renginiai. Šioje stebuklingą aurą turinčioje vietoje tiek maldą, tiek muziką, tiek ir meilę galite rasti atvykę bet kada.“

L. Mikalauskas

Nemokamų koncertų ciklas

Tradiciškai VšĮ „Liudo Mikalausko koncertai“ bei labdaros ir paramos fondo „Viltis–Vikonda“ organizuojamas Paberžės festivalis, skirtas Tėvo Stanislovo atminimui bei tapęs vienu iš svarbiausių profesionaliosios muzikos ir poezijos festivalių Kėdainių rajone ir visoje Lietuvoje, kasmet publikai dovanoja trijų nemokamų koncertų ciklą.

Paskutinis Paberžės festivalio koncertas tradiciškai vyks rudenį, rugsėjo 25 dieną.

Tuomet 16 val. Šv. Mišias aukos Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas, o 17 val. festivalio uždarymą vainikuos dainininkų Rafailo Karpio, L. Mikalausko, chorvedės Danguolės Beinarytės bei Tėvo Stanislovo vardo jaunimo orkestro ir choro koncertinė programa.

„Visą savaitę anksčiau atvykę meno mokyklų mokiniai iš Jonavos ir Kėdainių miestų intensyviai repetuos, dalyvaus edukacijose, susipažins su Tėvo Stanislovo palikimu Paberžėje bei parengs festivalio uždarymo choro bei orkestro muzikines programas, kurias pristatys baigiamojo koncerto metu.

Jiems talkins bene žymiausia chorvedė Lietuvoje D. Beinarytė. Muzikinis repertuaras ir aranžuotės jau pradėtos atsakingai rinkti.

Tai – garantas, jog rudenį visų laukia tikrai didelė šventė, kurią po nepilnų poros mėnesių pristatysime paskutiniajame Paberžės festivalio renginyje“, – dalyvauti paskutiniame tarptautinio Paberžės festivalio renginyje kviečia L. Mikalauskas.

Tarptautinio Paberžės muzikos festivalio mecenatas – „Vikonda grupė“.
Festivalio globėja – įmonių grupės „Vikonda“ valdybos pirmininkė Jolanta Blažytė, dvasinis vadovas – Kauno arkivyskupijos Kėdainių dekanato dekanas kunigas Norbertas Martinkus.
Paberžės festivalį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video