Drąsiai pasitinkame rugsėjį (FOTOGALERIJA)

 Drąsiai pasitinkame rugsėjį (FOTOGALERIJA)

Giedrės Minelgaitės-Dautorės nuotr.

Jorūnė LIUTKIENĖ

Po pandeminės ir vasarinės pertraukos gundančiai atėjo ypatinga rugsėjo 1-oji, labai svarbi tiems, kurie į mokyklą išsiruošė pirmą kartą. Kalbinti tėvai labai džiaugiasi pirmuoju vaikų žingsniu mokyklon arba savo atžalų pasiekimais, nusiteikimu mokytis ir pačia švente, o vaikai – susitikimais su draugais.  

Šiais metais tėvai į pirmąsias klases atvedė 434 vaikus.

248 mokysis pačiame Kėdainių mieste, kiti 186 – rajono mokyklose. Gal šiek tiek labiau jaudindamiesi ir dairydamiesi jie nustraksėjo į susitikimus su nepailstančiomis ir į kiekvieno širdį įsirėžiančiomis jų pirmosiomis mokytojomis.

Šiemet po abitūros egzaminų į gyvenimą išleisime 347 dvyliktokus, trimis daugiau negu baigė šį pavasarį.

Jie bene labiausiai atsipalaidavę džiaugėsi draugais ir dalijosi įspūdžiais, net neklausydami išmintingų pasisakymų.

Iš viso Kėdainių rajono mokymo įstaigose šį rugsėjį pasitinka 7 056 mokiniai, iš jų bendrojo ugdymo mokyklose – 5 674./Giedrės Minelgaitės-Dautorės nuotr.

Šviesiosios gimnazijos direktorė Violeta Liutkienė, kuri rugsėjus mokykloje skaičiuoja dešimtmečiais ir, ko gero, nebepatiria tokio didelio jaudulio, vis tiek kiekvienai klasei atskirai rado tik jai skirtą palinkėjimą ir padrąsinimą.

Iš viso Kėdainių rajono mokymo įstaigose šį rugsėjį pasitinka 7 056 mokiniai, iš jų bendrojo ugdymo mokyklose – 5 674.

2021 metais rajono mokyklose dirba 816 pedagogų, iš jų: 550 – bendrojo ugdymo mokyklose, 202 – ikimokyklinio ugdymo įstaigose ir 64 – neformaliojo vaikų švietimo mokyklose.

56 proc. visų mokytojų yra nuo 50 iki 64 metų amžiaus. Dar 5 procentai dirbančių mokytojų yra ir vyresni negu 65 metai. Pačių jauniausių, mokytojų, kurių amžius nesiekia ir 30 metų, tik 2 proc.  

Tačiau mokytojų kompetencija yra labai aukšta. Beveik pusė iš 422 bendrojo ugdymo mokyklose dirbančių mokytojų, t. y., 43,65 proc. − turi mokytojo metodininko kvalifikacinę kategoriją. Mokyklose dirba 11 mokytojų ekspertų – tai 2,6 proc. visų mokytojų, likę turi vyresniojo mokytojo kvalifikacinę kategoriją.

Tėvai labai džiaugiasi pirmuoju vaikų žingsniu mokyklon arba savo atžalų pasiekimais, nusiteikimu mokytis ir pačia švente, o vaikai – susitikimais su draugais.

Aut. past.

Net 4 mokytojai ekspertai dirba Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje, po 2 – Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijoje ir Kėdainių „Ryto“ progimnazijoje, po 1 – Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijoje, Josvainių gimnazijoje ir Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre.

Beveik kiekviena mokykla gali didžiuotis turėdama ir garbingą savo Metų mokytojo apdovanojimą pelniusį mokytoją. Tokių už ypatingus pasiekimus mūsų rajono bendruomenei pasitarnavusių mokytojų jau yra 16.

Vis garsiau pakalbama, kad šalies mastu galvojama sutvarkyti taip, kad vienas pedagogas galėtų būti ne vieno, o kelių dalykų mokytojas. Taip kad iššūkių mokytojams nemažės, kaip, tikimės, ir pasiekimų.

Manytume, kad ir tėvams, ir mokytojams dar teks tobulintis ir vis geriau įvaldyti mokytojų ir mokinių skaitmeninį raštingumą.

Jeigu šviesiai žiūrėtume į nelaiminguosius pastaruosius dvejus metus, tai akivaizdu, kad COVID-19 pandemijos metu įvestos ekstremalios padėties ir karantino režimu padirbusios mokyklos jau gerai suprato, kad nuotolinis mokymasis kai kur gali labai pasitarnauti ir būti integruotas į ugdymo procesą.

Gražiausias šventės akimirkas taip pat galėsite pamatyti kitą savaitę „Rinkos aikštės“ priede „Provincija“.

1 Komentaras

  • Koks gražus jaunimas!!

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video