Dotnuvos miestelyje nufilmuota vilkų gauja: šmirinėja aplink avių ūkį (VIDEO)

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Pirmadienio rytą Kėdainių rajone avininkystės ūkį turintys ūkininkai užfiksavo pačiame Dotnuvos miestelyje šmirinėjančių vilkų gaują. Ūkininkai baiminasi dėl avių likimo, tad nakčiai jas suvaro į tvartus. Kadangi avių net 600 – tai kasdien atliekamas milžiniškas darbas. Ūkininkai su viltimi laukia prasidėsiančio vilkų medžioklės sezono.

Ankstyvą rytą

Vilkai Dotnuvos miestelyje buvo užfiksuoti specialia naktinio matymo ir filmavimo įranga. Vaizdo įrašą paviešino Lietuvos avių augintojų asociacijos vadovė Gintarė Kisielienė. Ji vaizdo įrašą perdavė ir „Rinkos aikštei“.

„Kėdainių rajono Dotnuvos miestelyje spalio 11 dieną 6 valandą ryto sukiojasi vilkai. Rugpjūčio 2 dieną vilkai tame pačiame miestelyje buvo paskerdę 24 veislines avis.

Nuo to laiko avys parvaromos nakčiai į tvartą ir vien dėl šių parazitų tenka ūkininkui vargti, iki kol bus atidarytas medžioklės sezonas.

Bandoje laikoma daugiau kaip 600 vienetų avių, galima tik įsivaizduoti, ką tai reiškia pervarinėti tokį kiekį avių“, – kalbėjo G. Kisielienė.

Avių ūkio vedėja Rūta Lukoševičiūtė sutiko pasidalinti su laikraščio skaitytojais siaubingais vilkų išpuolių vaizdais, kurių metu nukentėjo dešimtys veislinių avių./Rūtos Lukoševičiūtės nuotr.

Situacija – tragiška

„Rinkos aikštė“ susisiekė su Dotnuvos krašto ūkininko Augio Rimkevičiaus ūkio vedėja Rūta Lukoševičiūte.

Specialistė sutiko pasidalinti su laikraščio skaitytojais siaubingais vilkų išpuolių vaizdais, kurių metų nukentėjo dešimtys veislinių avių.

„Vilkus šį kartą nufilmavau termovizoriumi. Po to, kai mūsų ūkyje apsilankė vilkai ir dieną išpjovė per 20 avių, kiekvieną vakarą avis suvarom namo, o ryte vėl išleidžiam, nes vilkai pastoviai šmirinėja aplink.

Esu ne kartą juos mačiusi, tiesiog neturėjau kuo nufilmuoti, o mano pasakojimai ir buvo tik pasakojimai.

Žinot, visi dabar nori įrodymų. Tai va, vakar ir nufilmavau termovizoriumi. Jie atėjo 5 val. 45 min. ryte. Visai netoli Dotnuvos miestelio centras – ir vilkai visai šalia“, – paaiškino ir įrodymus atsiuntė R. Lukoševičiūtė.

Ūkininkai baiminasi dėl avių likimo, tad nakčiai jas suvaro į tvartus. Kadangi avių net 600 – tai kasdien atliekamas milžiniškas darbas.

Aut. past.

Neapsaugo užtvarai

Nuo vilkų išpuolių neapsaugo jokie užtvarai, todėl Dotnuvos ūkininkai sezono metu, kai negalima medžioti vilkų, savo avis kasdien nakčiai suvaro į tvartą.

Apie 600 veislinių Ile de France avių bandą auginanti R. Lukoševičiūtė laukia, kol prasidės vilkų medžioklės sezonas.

Padėti vietos ūkininkams žadėjo ir Dotnuvos seniūnas Modestas Tvaravičius, kuris yra ir medžiotojas.

Vilkų medžioklė prasidės jau spalio 15-ąją. Jo metu Lietuvoje turėtų būti leista sumedžioti 175 vilkus.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video