Dotnuvoje užsidegė rozetė, Josvainiuose užkaito katilas

 Dotnuvoje užsidegė rozetė, Josvainiuose užkaito katilas

Dotnuvos miestelio Žemaitės gatvėje esančiame mediniame individualiame gyvenamajame name degė elektros lizdas./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Pirmadienis ir antradienis Kėdainių rajone paženklintas keliomis nelaimėmis. Dotnuvos miestelyje šeimininkams būnant namuose užsidegė rozetė, o Josvainių miestelyje užkaito kietojo kuro katilas. Laimei, abiem atvejais skaudžių pasekmių išvengta, tačiau ugniagesiai patarė susitvarkyti tiek elektros instaliaciją, tiek šildymo įrenginius.

Pranešė ryte

Bendrasis pagalbos centras pirmadienį 10 val. 29 min. sulaukė pranešimo, kad Dotnuvos miestelio Žemaitės gatvėje esančiame mediniame individualiame gyvenamajame name dega elektros lizdas. Žmonės baiminosi, kad gali kilti didesnis gaisras, kuris sunaikins jų turtą.

Į įvykio vietą pasiųsta Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Dotnuvos ir Krakių ugniagesių komandos, greitosios medicinos pagalbos medikai.

Į įvykio vietą pasiųsta Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Dotnuvos ir Krakių ugniagesių komandos, greitosios medicinos pagalbos medikai./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Atjungė elektros tiekimą

Kol į įvykio vietą skubėjo ugniagesiai, gyventojai ėmė veikti patys – jie atjungė elektros tiekimą į namą, mat net kilus gaisrui automatukas neišsijungė.

„Atvykus ugniagesiams buvo apdegęs elektros lizdas. Atjungta elektra. Namo savininkas informuotas susitvarkyti elektros instaliaciją. Taip pat gyventojai perspėti įsigyti dūmų detektorių.

Gaisro priežastis – elektros instaliacijos gedimas“, – informavo Džiuginta Vaitkevičienė, Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė.

Kol į įvykio vietą skubėjo ugniagesiai, gyventojai ėmė veikti patys – jie atjungė elektros tiekimą į namą, mat net kilus gaisrui automatukas neišsijungė.

Aut. past.

Užkaito katilas

Ugniagesiai naktį galėjo ramiai ilsėtis, tačiau prieš tarnybos pabaigą, ankstyvą antradienio rytą, 04 val. 31 min., gautas pranešimas, kad Josvainių miestelio Ariogalos gatvėje esančiuose namuose užkaito malkomis kūrenamas katilas, žmonės baiminasi, kad jis gali sprogti.

Į įvykio vietą pasiųsta Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba ir Josvainių ugniagesių komanda, taip pat greitosios medicinos pagalbos medikai.

Bėdą išsprendė

Atskubėję ugniagesiai išsprendė bėdą. Jie ne tik išleido garus, bet ir budėjo, kol katilas atvėso, kad namo šeimininkams būtų ramiau.

„Sandėliuke, esančiame prie namo, buvo užkaitęs katilas. Iš pakuros išvalytos žarijos, pro galinį katilo vožtuvą išleisti garai. Budėta, kol katilas atvėso“, – pranešė Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė.

2 Komentarai

  • kur apsauginis vožtuvas katile?Ne tik dūmų detektorius pas ūkišką žmogų dabartės būna.Garo katiluose yra išsilydantys kamščiai,kurie vandenį tiesiai į pakurą išpurškia,o čia išgirdęs šniokštimą ir einančius garus,pats uždarysi kamino traukos sklendes ir iškrapštysi iš pakuros malkas be ugniagesių.

  • Ne santechnikas ,nežinau kokie ten galiniai,kokie priekiniai vožtuvai,bet pas mane ant katilo viršaus yra manometras,o po juo apsauginis vožtuvas.Jei jau užvirinai pečių,tai tas vožtuvas porciją vandes su garu nuleidžia sumažindamas slėgį.Na tada ir pasirūpini ,kad malkos nedegtų…Striokui praėjus vėl pasikuri ir stengiesi neužmiršt pareguliuot dedamų malkų kiekio ir traukos.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video