Dotnuvą puošia įspūdingi gėlynai, bet…

 Dotnuvą puošia įspūdingi gėlynai, bet…

Dotnuva šiemet švęs 650 metų jubiliejų. Tikriausiai jau visi kėdainiečiai ir ne tik pastebėjo, kad pagrindinė seniūnijos Vytauto gatvė yra papuošta gėlių kompozicijomis./Dimitrijaus Kuprijanovo ir Dotnuvos seniūnijos nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Dotnuva šiemet švęs 650 metų jubiliejų. Tikriausiai jau visi kėdainiečiai ir ne tik pastebėjo, kad pagrindinė seniūnijos Vytauto gatvė yra papuošta gėlių kompozicijomis. Tačiau kol vieni džiaugiasi ir grožisi, kiti vagia ir niokoja. Dotnuvos seniūnija ir Sandros Ribikauskaitės Sinickienės gėlių ūkis kreipiasi į vietos gyventojus ir prašo neniokoti gėlynų ir nevogti gėlių, mat vogtos gėlės tikrai neaugs.

Gražios gėlės

Dotnuvą papuošusias gėles giria ne tik vietos gyventojai, bet ir prašalaičiai. Miestelis atrodo labai šventiškai, tvarkingai, gražiai.

„Dotnuvoje sodinome atsparias gėles, tik nesitikėjome, kad bus tokios liūtys. Sodinome atsparias karščiams, vėjams.

Į didelius vazonus sodinome smilgas, svyrančius ledukus, dragonus, skejavoles, ipomėjas. Nenorėjome sodinti petunijų, sulfinijų, nes jas sunku prižiūrėti.

O į stoteles sodinome šalavijus, smilgas, pelargonijas, sanvitalijas. Tai visos atsparios gėlės buvo parinktos, tik labai gaila, kad nevisi tai supranta“, – kalbėjo Dotnuvos miestelį gėlėmis išpuošusi kraštietė gėlininkė, ūkininkė ir floristė S. Ribikauskaitė Sinickienė.

Kol vieni džiaugiasi ir grožisi gėlėmis, kiti jas vagia ir niokoja./Dimitrijaus Kuprijanovo ir Dotnuvos seniūnijos nuotr.

Baisiau nei lietus

Tačiau baisiau nei lietus ar kitos gamtos negandos yra blogo žmogaus rankos, kurios griauna sukurtą grožį, vagia ir neša jį namo.

„Gaila, kad lietus taip niokoja gėles. Tačiau dar liūdniau, kad niokoja ir patys žmonės. Dabar dar ir sudaužo vazonus, ir pavagia, teko ir atsodinti.

Tokie sąžinės neturi. Jei galvoja, kad vogtos gėlės augs, tai tikrai neaugs ir džiaugsmo nesuteiks“, – įspėja S. Ribikauskaitė Sinickienė.

Dotnuvos seniūnija ir Sandros Ribikauskaitės Sinickienės gėlių ūkis kreipiasi į vietos gyventojus ir prašo neniokoti gėlynų ir nevogti gėlių, mat vogtos gėlės tikrai neaugs.

Aut. past.

Beldžiasi į sąžinę

Dotnuvos seniūnijos kolektyvas beldžiasi į miestelėnų sąžinę – neniokokite gėlynų, o jei matote, kas niokoja – praneškite.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Dotnuvos seniūnija prašo visų būti tikrais savo seniūnijos šeimininkais, neleisti niokoti kompozicijų.

Nelikite abejingi pastebėję netinkamai besielgiančius asmenis, kurie rauna, vagia ar griauna vazonus, įspėkite juos, sudrausminkite arba praneškite Viešosios tvarkos skyriui.

Tik visų pilietiškumas ir neabejingumas įspėjant tą, kuris niokoja turtą, padėtų išsaugoti žydinčią seniūniją“, – prašo Dotnuvos seniūnas Modestas Tvaravičius.

Rado ne kartą

Seniūnas ir pats ne kartą rado apverstus, suniokotus vazonus. M. Tvaravičius neatmeta, kad dėl panašių atvejų bus kreiptasi į policiją.

„Mielieji, labai skaudu rasti tokį vaizdą…. Daug žmonių įdėjo darbo ir širdies, kad būtų papuošti miesteliai. Dauguma Jūsų dėkojo ir grožėjosi, kol kiti rovė ir niokojo…

Dar kartą labai prašome, pastebėjus niokotojus, nelikti abejingiems ir pranešti Kėdainių policijos komisariatui“, – ragino Dotnuvos seniūnas.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video