Doc. dr. V. Ruzgui ‒ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžius!

 Doc. dr. V. Ruzgui ‒ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžius!

Vytautas Ruzgas

Rūta ŠVEDIENĖ

Valstybės atkūrimo dienos proga Prezidentas Gitanas Nausėda 59 asmenims įteikė valstybinius apdovanojimus už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino  Karininko kryžiumi šalies vadovas apdovanojo ir mūsų kraštietį  akademiškį Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto Javų selekcijos skyriaus vyriausiąjį mokslo darbuotoją, akademiką, doc. dr. Vytautą Ruzgą.

„Jaučiuosi laimingas. Juk kiekvienam žmogui smagu, kai yra pagerbiamas, apdovanojamas, jam pasakomas geras žodis. Šventė Prezidentūroje buvo graži, įspūdis labai geras“, ‒ trumpai pakomentavo V. Ruzgas po pagerbimo šventės.

Akad. Vytautas Ruzgas – talentingas, darbštus ir produktyvus mokslininkas. Tai vienas ryškiausių selekcininkų, žieminių kviečių ir rugių veislių kūrėjas Lietuvoje, aktyvus Lietuvos mokslų akademijos Žemės ūkio ir miškų mokslų skyriaus tikrasis narys, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto Javų selekcijos skyriaus vyriausiasis mokslo darbuotojas, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos docentas.

Akad. V. Ruzgo mokslinės veiklos sritis – žieminių kviečių ir rugių selekcija; žieminių kviečių grūdų kokybės, atsparumo abiotiniams ir biotiniams stresams tyrimai. Bendradarbiaudamas su užsienio ir Lietuvos selekcininkais, sukūrė 28 žieminių kviečių ir rugių veisles. Paskelbė daugiau nei 130 mokslo ir 70 mokslo populiarinimo straipsnių augalų genetikos, selekcijos ir sėklininkystės klausimais.

V. Ruzgas apdovanotas mokslo ir verslo partnerystės apdovanojimu „Gyvybės medis“ (2008), Baltijos Asamblėjos medaliu (2014). 2011 m. skirta Lietuvos mokslo premija (kartu su bendraautoriais).

1 Komentaras

  • Agronomui karininko kryžiu-keista?

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video