Dirbančių su verslo liudijimais Kėdainiuose mažėja

 Dirbančių su verslo liudijimais Kėdainiuose mažėja

Kėdainiuose žmonių, dirbančių savarankiškai būtent su verslo liudijimu, prasidėjus koronaviruso pandemijai ženkliai sumažėjo./BNS Josvydo Elinsko nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Jau galima įsigyti verslo liudijimus šiems metams. Tiesa, Kėdainiuose žmonių, dirbančių savarankiškai būtent su verslo liudijimu, prasidėjus koronaviruso pandemijai ženkliai sumažėjo. Tačiau gana ženkliai ūgtelėjo skaičius tų, kurie dirba su individualia veikla.

Grožio reikalai

Kaip informavo Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento I skyriaus vedėja Irena Gasiūnienė, Kėdainiuose daugiausia su verslo liudijimu dirbama būtent grožio srityje.

„Praėjusiais metais (gruodžio 1 d. duomenimis) verslo liudijimą Kėdainių r. savivaldybėje buvo įsigijęs 931 gyventojas.

166 gyventojai užsiima kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų veikla.

107 – specialiaisiais statybos darbais, 106 užsiima prekyba ne maisto produktais, o 102 – gyvenamosios paskirties patalpų nuoma“, – vardijo skyriaus vedėja.

82 asmenys yra įsigiję prekybos verslo liudijimą, kitos verslo liudijimo formos Kėdainiuose yra retesnės.

Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento I skyriaus vedėja Irena Gasiūnienė pastebi, kad gyventojai mieliau renkasi dirbti su individualios veiklos pažyma, o ją įsigijusių žmonių skaičius gana ženkliai paaugo./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Sumažėjo

„Vertinant pastarųjų metų duomenis, matome tendenciją, kad verslo liudijimus Kėdainių r. savivaldybėje įsigyja mažiau gyventojų, – sako I. Gasiūnienė. – Pavyzdžiui, jei 2019 m. šią veiklos formą buvo pasirinkę 1 125 gyventojai, tai 2020 m. tokių asmenų buvo 948, 2021 m. – 913.

Gyventojų, įsigijusių verslo liudijimus, skaičius neženkliai padidėjo praėjusiais metais – gruodžio 1 d. duomenimis, tokių gyventojų buvo 931“.

Specialistė pastebi, kad gyventojai mieliau renkasi dirbti su individualios veiklos pažyma, o ją įsigijusių žmonių skaičius gana ženkliai paaugo.

Jei 2019 metais tokią individualios veiklos formą buvo pasirinkę beveik 1,6 tūkst. Kėdainių r. savivaldybės gyventojų, tai 2022 m. – jau kiek daugiau nei 2,1 tūkst.

Kainos nesikeis

Kėdainiuose daugiausia su verslo liudijimu dirbama būtent grožio srityje./
„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Irena Gasiūnienė priminė, kad verslo liudijimų kainos nėra pasikeitusios.

„Įsigyjant verslo liudijimą gyventojas iškart sumoka fiksuotą gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dydį, kurį nustato savivaldybių tarybos.

2023 m. Kėdainių r. savivaldybėje šie dydžiai išlieka nepakitę.

Mokėtina suma priklauso nuo vykdomos veiklos pobūdžio, teritorijos“, – komentavo specialistė.

Mažiau ir mokesčių

Mažėjant gyventojų, kurie dirba su verslo liudijimu, mažėja ir jų sumokėtų mokesčių suma. Tiesa, mokesčiai, kuriuos jie sumoka per metus, nėra tokie jau dideli.

Štai 2019 metais verslo liudijimus turėję 1 125 asmenys sumokėjo kiek daugiau kaip 53 tūkst. eurų gyventojų pajamų mokesčio (vidutiniškai 48 Eur).

Praėjusiais metais mokesčių suma siekia 37,3 tūkst. eurų.

Gana ženkliai ūgtelėjo skaičius tų, kurie dirba su individualia veikla.

Aut. past.

Kaip įsigyti verslo liudijimą?

Patogiausias būdas verslo liudijimus įsigyti – elektroniniu būdu per Mano VMI. Sistema paprastais žingsniais veda klientą viso proceso metu, automatiškai užpildo duomenis apie lengvatą, atitinkamai pateikia pildomus klausimus, jei, pvz., gyventojas veiklą vykdys su šeimos nariu.

Veiklą vykdantys gyventojai, įsigydami verslo liudijimą apskaičiuotas GPM ir „Sodros“ įmokų sumas, turi sumokėti prieš pradedant veiklą.

Gyventojai, kurie verslo liudijimą įsigyja per Mano VMI, dar prieš teikiant prašymą mato preliminarią mokėtiną sumą. Ją taip pat galima sužinoti pasinaudojus VMI verslo liudijimų skaičiuokle.

„Prasidėjus naujiems mokestiniams metams, gyventojams reikia pateikti naujus prašymus įsigyti verslo liudijimą, t. y. turimi 2022 m. liudijimai nėra pratęsiami. Tai ypač aktualu tiems, kurie savo veiklą pradės nuo sausio pradžios. Šiuos klientus kviečiame nelaukti paskutinės šventinės savaitės ir sklandžiam startui verslo liudijimą įsigyti iš anksto“, – teigia VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Inga Gedminienė.

5 Komentarai

 • Nu y kam ty viarslo liudyjymai? Vot nir giriau kap pas many už vokialiųs dyrbty.

  • Nemoku mokesciu ir
   Px man darau remontus ir uzlenkes ant tokios valstybes

   • Broliui gėdos nedaryk Jurai, žodžio normalaus feisbuke nesurezgi, paveikslėliai tik daliniesi ir švirkštais kaip bukaprotis. Ar tau negėda? Broliui tikrai gėda už tave.

    • Mink nx lansbergini

 • žmogus pats susiranda darbą ar sukuria veiklą,kad neprašyt valstybės paramos,o jį tuoj pat apmokestina net nesulaukus pirmų jo uždirbtų pinigų.Ta pati komedija su šiukšlių mokesčiu turintiems sklypą ir juo nesinaudojantiems.Užtat kiti ir dirba nelegaliai,o kai kurie net atlyginimus vokeliais moka.O užsienio bankams lengvatos ir laisvė plėšt lietuvius.Jiems ir pelno mokesčiai minimalūs ir pinigų plovimo operacijos daugeliu atveju nebaudžiamos…

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video