Dingus elektrai dializės kliniką „Nefrosana“ gelbėjo ESO mobili elektros stotis

 Dingus elektrai dializės kliniką „Nefrosana“ gelbėjo ESO mobili elektros stotis

Kėdainių hemodializės klinika „Nefrosana“.

Dializė yra vienas iš pakaitinės inkstų terapijos metodų, tai – inkstus pavaduojantis gydymas, kai savi inkstai suserga ir nebefunkcionuoja. Lietuvoje apie tūkstančiui pacientų yra reikalingos hemodializės procedūros, kurių metu valomas kraujas. Šios procedūros atliekamos tiek ligoninėse, tiek privačiose hemodializės klinikose.

Kritinė elektros tiekimo svarba dializės klinikoms

Hemodializės procedūra įprastai trunka 4 valandas ir pacientui yra atliekama 3 kartus per savaitę. Šiai procedūrai yra reikalinga specializuota įranga, kurią maitina elektros energija. Be elektros tiekimo dializės įranga tiesiog negalėtų veikti, tad negalėtų vykti ir hemodializės procedūra. Tad kas būtų, jeigu dėl įvairių priežasčių staiga arba net dėl planinio atjungimo dingtų elektra? Bet koks hemodializės procedūros sutrikimas ar pertraukimas gali sukelti ne tik didžiulį diskomfortą, bet ir medicininių komplikacijų.

Tokioms situacijoms reikalinga turėti ar laiku gauti atsarginį ir pakankamos galios elektros šaltinį, pavyzdžiui – mobiliąją elektros stotį.

Hemodializės klinikos „Nefrosana“ pavyzdys

Vienas iš nesenų atvejų iliustruoja mobiliosios elektros stoties svarbą. Kai viena iš Kėdainių hemodializės klinikų „Nefrosana“, kurioje tiek ambulatoriniams, tiek stacionaro pacientams taikomos hemodializės procedūros, dėl planinio atjungimo liko be elektros, ESO komanda operatyviai reagavo ir pristatė mobiliosios elektros stotį. Tai leido užtikrinti, kad visi pacientai gautų būtinas hemodializės procedūras be jokių trikdžių.

Klinikos vadovas pasakojo: „Hemodializės klinika „Nefrosana“ Kėdainiuose turėjo įdomią patirtį. Prieš savaitę gavome pranešimą, kad bus elektros remonto darbai ir penktadienį bus atjungta elektra. Iš anksto kontaktavome su ESO, nes hemodializės procedūros pacientams turi būti atliekamos reguliariai ir negalima jų praleisti. ESO pasiūlė išeitį – elektros mobiliąją stotį. Hemodializės procedūros praėjo sėkmingai ir pacientai net nepajuto, kad elektra buvo tiekiama iš alternatyvaus šaltinio. Tai mūsų klinikai ir visam jos personalui – labai gera patirtis, kuri parodo, kaip gali vykti darbas ekstremalioje situacijoje, jeigu viskas organizuojama laiku. O mūsų dienomis tai – labai aktualu.“

ESO mobiliosios elektros stotys

Energijos skirstymo operatorius (ESO) jau daugelį metų investuoja į technologijas ir sprendimus, kurie padeda užtikrinti nepertraukiamą elektros tiekimą svarbiausioms infrastruktūroms, įskaitant ligonines ir dializės klinikas. Viena iš tokių investicijų yra mobilios elektros stotys, kurios yra specialiai sukurtos tam, kad galėtų greitai ir efektyviai užtikrinti elektros tiekimą avarijos ar kitu atveju.

Kai dializės klinikoje dingsta elektra, ESO mobilios elektros stotys gali būti greitai dislokuotos ir prijungtos prie klinikos elektros sistemos. Šios stotys yra aprūpintos pakankama galia, kad galėtų palaikyti visų reikalingų medicininių prietaisų veikimą, kol bus atstatytas pagrindinis elektros tiekimas.

ESO mobilios elektros stotys yra sukurtos taip, kad galėtų būti lengvai transportuojamos ir greitai prijungiamos prie bet kurios infrastruktūros, kai tik gaunamas pranešimas apie elektros tiekimo nutrūkimą. Tokios mobilios elektros stotys leidžia užtikrinti stabilų ir pakankamos galios elektros tiekimą tol, kol bus pašalintos pagrindinės elektros tiekimo problemos.

Mobilių elektros stočių dėka dializės klinikos, kuriose pacientams su inkstų nepakankamumu reikalinga reguliariai atlikti hemodializės procedūras, gali veikti nepertraukiamai, tiek esant planinėms, tiek ekstremalioms situacijoms. Tai išties svarbus technologinis pasiekimas, kuris tampa vis aktualesnis ir dėl esamos geopolitinės situacijos.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video