Didžiosios Rinkos aikštėje – regioninė neįgaliųjų šventė

 Didžiosios Rinkos aikštėje – regioninė neįgaliųjų šventė

Didžiosios Rinkos aikštėje vyko amatų edukacijos, neįgaliųjų rankdarbių mugė./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Tvieskiant šiltiems saulutės spinduliams šeštadienį Didžiosios Rinkos aikštėje rinkosi neįgalieji ne tik iš Kėdainių, bet ir iš kaimyninių rajonų. Čia vyko regioninė neįgaliųjų šventė „Kartu mes jėga“, kurią jau ketvirtus metus iš eilės organizuoja Kėdainių rajono paraplegikų asociacija.

Daugybė veiklų

Neįgaliųjų šventė prasidėjo nuo pat ryto. Didžiosios Rinkos aikštėje vyko amatų edukacijos, neįgaliųjų rankdarbių mugė.

„Šventės metu kiekvienos organizacijos nariai demonstravo po vieną amatininkišką veiklą. Vyko sporto šakų edukacijos.

Jų metu visuomenei buvo demonstruojamos lauko šaškių ir bočios žaidimai, visi norintys galėjo susipažinti su šiomis sporto šakomis ir išbandyti savo jėgas“, – paaiškino Alma Margevičienė, Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos vadovė.

Šventinis koncertas

Šventėje pirmąkart dalyvavo Kėdainių socialinės globos namų gyventojai./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Po varžybų neįgalieji galėjo atsipūsti ir pasiklausyti šventinio koncerto, kuriame dalyvavo ne tik mūsų krašto dainorėliai, bet ir svečiai iš kitų rajonų.

Susirinkusiuosius pasveikino Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vytautas Grigas, kuris pasidžiaugė itin dideliu krašto neįgaliųjų aktyvumu, noru dalyvauti, susipažinti, parodyti save ir pamatyti kitus.

„Džiugu, kad šventėje kasmet dalyvauja vis daugiau organizacijų. Gal kiek liūdna, kad kėdainiečių šventėje mažoka, nes mes tikrai norime bendrauti, norime susitikti, norime parodyti save“, – pažymėjo A. Margevičienė.

Edukacijos metu visuomenei buvo demonstruojamos lauko šaškių ir bočios žaidimai, visi norintys galėjo susipažinti su šiomis sporto šakomis ir išbandyti savo jėgas./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Įvairios organizacijos

Regiono neįgaliųjų šventė „Kartu mes jėga“ vyko pagal projektą „Pagelbėk. Dalyvauk. Savanoriauk!“, finansuojamą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir dalinai Kėdainių rajono savivaldybės lėšų.

Šventėje dalyvavo Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos, Kėdainių rajono neįgaliųjų draugijos, Lietuvos kurčiųjų draugijos Kauno teritorinės valdybos Kėdainių pirminės organizacijos, Kauno krašto neįgaliųjų sąjungos, Ukmergės krašto neįgaliųjų sąjungos, Kėdainių socialinės globos namų, Kėdainių bendruomenės socialinio centro, Kėdainių VšĮ „Gyvenimo namai“ ir VšĮ Lietuvos aklųjų ir silpnaregių pietvakarių centro Kėdainių rajono filialo kolektyvai.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video