Didžiosios Rinkos aikštėje – mažoji paralimpiada

 Didžiosios Rinkos aikštėje – mažoji paralimpiada

Kėdainių rajono paraplegikų asociacija organizavo regioninę neįgaliųjų šventę „Kartu mes jėga“, skirtą Kėdainių miesto jubiliejui. /Organizatorių nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių rajono paraplegikų asociacija organizavo regioninę neįgaliųjų šventę „Kartu mes jėga“, skirtą Kėdainių miesto jubiliejui. Renginio pradžioje vyko mažoji paralimpiada, kur savo jėgas išbandė sportininkai. Kėdainius tądien aplankė daugybė svečių iš įvairių Lietuvos miestų, mat čia vyko ir koncertas, ir mugė, ir ragautuvės, ir dar daug visko. O visa tai organizavo mūsų krašto neįgalieji.

Daug veiklos

Neįgalieji savo jėgas išbandė orientacinėse varžybose, jiems labai patiko smiginis, kampai, lauko šaškės, žvejyba sausumoje, kopėtėlės.

Orientacines varžybas vedė Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos sportininkai. Iš viso rungtyse dalyvavo 125 žaidėjai.

Renginio metu vyko gausi rankdarbių mugė-paroda.

Penkios Kėdainių neįgaliųjų organizacijos vykdė rudens gerybių edukaciją: Kėdainių rajono paraplegikų asociacija – „Grybų rojus“, rajono Neįgaliųjų draugija – „Auksinio rudens dovanos“, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių centro pietvakarių centro Kėdainių filialas – „Skanios kriaušės“, VšĮ Gyvenimo namai sutrikusio intelekto asmenims – „Moliūgai vitaminų bomba“ ir Kėdainių pirminė organizacija – „Rabarbarų ir morkų skanumynai“.

Didžiosios Rinkos aikštėje koncertavo neįgaliųjų meno saviveiklos kolektyvai./Organizatorių nuotr.

„Kiekvienos organizacijos virtuvės šefai pagal pasirinktą temą pagamino po keletą patiekalų. Susidomėjimas buvo didelis. Visi apsilankiusieji buvo vaišinami koše.

Dalyvavo ne tik Kėdainių, bet ir meno saviveiklininkai iš kitų rajonų – Marijampolės, Kauno, Garliavos, Ukmergės.

Aut. past.

Renginio metu vyko NeRegĖjimo Galia – pojūčių turizmas. Kiekvienas renginio dalyvis galėjo susipažinti ir pajusti neregio dalią“, – pasakojo viena renginio organizatorių Kėdainių paraplegikų asociacijos vadovė Alma Margevičienė.

Įspūdingas koncertas

Didžiosios Rinkos aikštėje koncertavo neįgaliųjų meno saviveiklos kolektyvai. Dalyvavo ne tik Kėdainių, bet ir meno saviveiklininkai iš kitų rajonų – Marijampolės, Kauno, Garliavos, Ukmergės.

Koncertą užbaigė Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos šokėjai – iš viso 10 kolektyvų.

„Po koncerto kiekvienos rungties 1–3 vietų nugalėtojai buvo apdovanoti medaliais.

Socialinė darbuotoja Saida Sipavičiūtė ir paraplegikų asociacijos atstovas Modestas Tarasevičius./Organizatorių nuotr.

Už dalyvavimą renginyje 20 kolektyvų ir neįgaliųjų organizacijų buvo apdovanoti diplomais, Kėdainių savivaldybės įsteigtais specialiais vienetiniais medaliais ir rėmėjo „Vikonda grupės“ įmonės Kėdainių konservų fabriko dovanomis. Tądien renginyje apsilankė per 270 dalyvių iš visos Lietuvos“, – pasidžiaugė A. Margevičienė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video