Didžiausių Seimo švaistūnų penketuke – ir kėdainietis

 Didžiausių Seimo švaistūnų penketuke – ir kėdainietis

BNS Irmanto Gelūno nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Per pirmuosius tris šių metų mėnesius Seimo nariai parlamentinėms išlaidoms ištaškė kone 400 tūkst. eurų. Per šį laiką vienas parlamentaras išleisti galėjo 3,9 tūkst. eurų, ir kai kurie šią sumą išnaudojo iki paskutinio cento. Tarp didžiausių Seimo švaistūnų sužibėjo ir Kėdainių vienmandatėje rinkimų apygardoje išrinktas Tomas Bičiūnas, kuriam iki ribinės 3,9 tūkst. eurų sumos pritrūko vos… 63 centų.

Mašinai ir suvenyrams

Daugiausia pinigų T. Bičiūnas išleido automobiliui. Kone antra tiek jis skyrė suvenyrams – niekučiams, skirtiems pamaloninti rinkėjus. Už juos T. Bičiūnas sumokėjo 1,2 tūkst. eurų, kuriuos uždirbo ne kas kitas, kaip jo rinkėjai ir visi kiti mokesčių mokėtojai.

Po kelis šimtus eurų jis paskyrė transporto priemonės nuomai, kad atvežtų ekskursantus į Seimą, transporto priemonės draudimui bei užsakomiesiems straipsniams spaudoje (žinoma, ne „Rinkos aikštėje“).

Taip pat Seimo narys įsigijo ir telefoną.

Kiti – mažiau

Seimo narys iš Kėdainių Tomas Bičiūnas pasižymėjo – papuolė į penketuką išlaidžiausių Seimo narių./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Kiti kėdainiečiai ar čia išrinkti Seimo nariai išleido kuklesnes pinigų sumas.

Arvydas Nekrošius išleido 3,03 tūkst. eurų. Daugiausia – transporto eksploatacijai bei biuro reikmenims ir kompiuterio eksploatacijai.

Darbietis Viktoras Fiodorovas išleido dar kuklesnę sumą – 2,3 tūkst. eurų, iš jų daugiausia skyrė suvenyrams bei automobilio eksploatacijos išlaidoms.

Valdančiųjų narė Jurgita Sejonienė išleido 2,1 tūkst. eurų. Iš jų daugiausia nukeliavo automobilio eksploatacijos, remonto, draudimo išlaidoms.

Neišleidžia nieko

Niekučiams, skirtiems pamaloninti rinkėjus, T. Bičiūnas skyrė 1,2 tūkst. eurų.

Aut. past.

Yra ir tokių politikų, kurie parlamentinių lėšų nenaudoja. Tai – Premjerė Ingrida Šimonytė ir užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. Tačiau jų bendrapartiečių toks pavyzdys neįkvepia. Seimo išlaidūno titulas tenka būtent šių politikų kolegai konservatoriui Justui Džiugeliui, kuris net viršijo galimą išleisti sumą ir su kaupu ištratino visus pinigus – net 3 900 eurų ir 40 centų – vos vienu euru ir 3 centais daugiau už kėdainietį socialdemokratą Tomą Bičiūną.

Tačiau tarp valdančiųjų yra ir ne tokių švaistūnų. Pavyzdžiui, per tris mėnesius Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen išleido 382 eurus telekomunikacijoms.

Mažiau kaip šimtą eurų per pirmuosius tris mėnesius išleido Algirdas Sysas, 114 eurų panaudojo vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, energetikos ministras Dainius Kreivys – 189 eurus, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė – 256 eurus.

Didžiausių Seimo švaistūnų penketukas

1. Justas Džiugelis. 3 900,40 Eur.

2. Orinta Leiputė. 3 900,27 Eur.

3. Simonas Gentvilas. 3 898,84 Eur.

4. Tomas Bičiūnas. 3 899,37 Eur.

5. Kasparas Adomaitis. 3 898,44 Eur.

26 Komentarai

 • To jis ten ir ėjo, užkniso mokykla, kurioje buvo tik FAINAS

  • Tinginys ir lodarius. Ką jis ten gero nuveikė?! Tegul gražina pinigus ir von iš ten! 😠😠😠

  • Todėl aš ir už Tomą balsavau, į mūsų šventę atvažiuoja, baliavoja kartu su Meru, įstatymais tegu kiti, tokie kaip Fiodorovas užsiiminėja

 • Nu va prašau kaip atsovas kėdainiam dirba, tik pinigus musu visu tasko,o Kėdainiams kazko gero nepadaro

 • dabar atsirado naujas puolimo objektas.
  Tai dabar pulkime visi ir pilkime purvus, juk mes lietuviai.
  O kad Ukrainai remti iššvaistyta 1 mln. eurų ir toliau į ten švaistomi pinigai, tai nieko baisaus?
  Nepamirškite, kad paprastam žmogui kad ir smulkmena, bet kaip dėmesys jam, sušildo žmogų.

 • Vos rinka apie bičiūną parašo, tuoj jis į feisbuką eina ir ašaroja. Juokingiausia, kad jokios gėdos nejaučia taškydamas pinigus, sako ir toliau taškys! Nes matai labai reikia žmonėms tų tušinukų su seimo logotipais ir tų vėliavėlių bei užrašinių. Nereikia, išmetami būna mūsų visų pinigai. Jūs paskaičiuokit, per mėnesį išleidžia paie 1 tūkstantį 200 eurų, per metus išeina apie 14 tūkst. eurų, per 4 kadencijos metus Seime ištaško apie 50 TŪKSTANČIŲ! Tušinukams !!! Ir sako, toliau taškys, vat, rūpestėlis mūsų. O Seimo narių tai 141, neima pinigų maža dalis, jūs pagalvokit apie kokius inigus kalba eina. Jei taip kiekvienas seimo narys tuos pinigus gaisrinei tarkim paskirtu, nereikėtų mūsų gelbėtojams su simto metu senumo masinomis vazineti. Bet ne, tusinukai svarbiau. TFU ant tokių seimūnų

 • „Autobusėlyje, kuris šiuo metu yra pakraunamas ir jau netrukus pajudės Melitopolio link, prikrauta humanitarinės pagalbos už maždaug 35 tūkst. eurų.
  Dalis yra karinės amunicijos…“
  O šitų kėdainiečių švaistomų karo tikslams pinigų negaila?

 • jei karas būtų pas mus,jus kokios pagalbos prašytumėt?Tušinuko?

 • pas mus mokykloje buvo, apdovanojo musu ir jusu vaikus uz pasiekimus, veza zmones i ekskursijas po Seima, uzmoka uz autobusa, pamato kiekviena nusipelniusi kedainieti ir padekoja.
  to gyvenime cia iki jo nebuvo ne prie vieno seimuno. paziuekite visi panasiai isleidzia, o tu kuriu maziau isleista tai matosi atsakaitoje kad tik sau o zmonems neleido, priesingai nei Tomas

  • gavo vaikai dovanų?

 • Vaikams alaus nenuperka?

  • Todėl aš ir už Tomą balsavau, į mūsų šventę atvažiuoja, baliavoja kartu su Meru, įstatymais tegu kiti, tokie kaip Fiodorovas užsiiminėja

 • Apsiverk biciune ir nemysciok visiems is elies kaip tave laikrasciai puola. Slykstus bailiukas esi. Tik su vaikais ir gali suda malt ir pinigus taskyt. Nebespausiu tau rankos.

 • APSIPAZORINO ANT VISU KEDAINIU SEIMO NARYS. PRIPUOLE PRIE LOVIO IR TASKO PINIGAIS. SLYKSTUS MAN JIS. GAILIUOS KAD BALSAVAU. STALIORIENA

 • Brangieji, mielieji, nėra ko pavydėt, įprastai pas seimo narius būna mažas vyriškas pasididžiavimas.

  • O pas Arūna didelis? Didesnis nei pas mane?

 • pavydūs ir tulžingi lietuviai – pirmyn !!!

 • Paziurekit kaip tas dziugelis tratina pinigus, tipinis konservas

 • Taip, tratina pinigus. Esam durneliai tai ir naudojasi visokie tomai. Vidutinybės seime, savivaldybėj. Nieko gero.

 • Rinka, ko nerašei kiek jūsų pats gerisusias(tik Nijoei) daktarelis Kaminskas išleido praeitoj kadencijoje pinigų, lakste su Nesteroviene su seimo nario užrašytu maišeliu, dalino rinkėjans, nepavyko, nedurni tie žmonès. Šlykštu, lakste ir Aukštikalnis , ne jû pačiuų kišenė. Nenuostabu, laksto ir Fiodorovas su seimo maišeliais. Geda, vykit žmones juos lauk, tegul dovanoja dovanas užsavo pinigus, o ne už mokesčių moketojų pinigų,

 • Kad man kas duotų tuos 4 000 eurų.nors už 3 mėnesių darbą, o čia jiem už dyką. Nuo Seimo viskas genda.

 • Koks seimo narys be telefono, žmogus nusipirko, viską gerai apskaičiavo iki ribinės ribos dar sutaupė 63 ct, dėmesingas rinkėjams, kodėl čia reikia kelti bangas. Sėkmės Tomai!

 • Nekaltas jis, nesiseka jam, tik fainas jis, užtat ir gali leisti sau. Nepykite ant jo, įstatymų nesupranta nechuj…., tai kas jam belieka? A? Gerti bobučių baliuškose su Meru. Ka? O tam pinigu reikia dachu…..

 • Ra niekada nepraleidžia progos parašyti kažką neigiamo apie T. Bičiūną. Juk neviršijo duotos sumos, įstatymo nepažeidė. Kodėl išvis yra skiriami seimūnams pinigai kanceliarinėms išlaidoms? Praeitoj kadensijoj Ra garbinamas D. Kaminskas taškėsi pinigais ne ką mažiau. Bet jau pamiršo? Ir dar gyveno pusvelčiui Seimo viešbutyje, turėdamas kelis nuosavus butus Vilniuje.

 • tulžim taškosi, kad ne pas juos užsakomuosius pirko? labai paprasta

 • Na says peza melagiena, kaip visuomet. Kaminskas pusvelčiui Seimo viešbutyje negyveno, nes pagal įstatymą – Seimo statutą, kiekvieną mėnesį apsimokėdavo komunalines paslaugas. Kam nesąmones skleisti? Pasidomėkit, pletkų nešiotojai Seimo narių išlaidomis, Seimo internetinėje svetainėje, tada klykaukit. Fu, kaip žema…..

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video