Didžiausios dviračių gamyklos statybos dar neprasidėjo

 Didžiausios dviračių gamyklos statybos dar neprasidėjo

Kėdainių LEZ’e „Pon.Bike“ gamyklos statybos kiek vėluoja. Buvo tikimasi jas pradėti jau šią vasarą.

Eglė KUKTIENĖ

Dar gegužės mėnesį Kėdainių rajono savivaldybėje apsilankę Nyderlandų dviračių gamybos įmonės „Pon.Bike“ atstovai vylėsi, kad vasarą jau pradės gamyklos statybas. Vis dėlto darbai dar neprasidėjo.

Tikėjosi anksčiau

Prieš pat vasarą su savivaldybės vadovais susitikę įmonės atstovai supažindino su artimiausiais planais, paaiškino, kokiais etapais bus įgyvendinamas projektas.

Tuomet jie sakė besitikintys vasarą pradėti statybas, kurios turėtų trukti apie metus laiko.

Vis dėlto rajono savivaldybė informavo, kad statybos dar nepradėtos, šiuo metu nagrinėjami dokumentai statybos leidimui gauti.

Bendradarbiaus

Įmonei pradžioje reikės apie 300 darbuotojų, vėliau jų skaičius galėtų ir padvigubėti.

Specialistus reikės parengti, tad kartu su statybų pradžia įmonės atstovai sakėsi pradėsiantys darbuotojų paiešką.

Jie vylėsi, kad čia jiems padės Kėdainių profesinio rengimo centras (PRC). Vasarą įmonės atstovai lankėsi Kėdainių PRC, taip pat vyko keli nuotoliniai susitikimai. Jų metu sutarta, kad PRC startuos su papildomu mokymo moduliu, kuris bus orientuotas konkrečiai į „Pon.Bike“ darbuotojų ruošimą.

Dar gegužės mėnesį Kėdainių rajono savivaldybėje apsilankę Nyderlandų dviračių gamybos įmonės „Pon.Bike“ atstovai vylėsi, kad vasarą jau pradės gamyklos statybas. Vis dėlto darbai dar neprasidėjo.

Aut. past.

Skirs įrangą ir mokymus

„Jie lankėsi mūsų mokykloje, apžiūrėjo visą turimą bazę. Aptarėme bendradarbiavimo galimybes: jie išsakė, ko jie nori, mes pasakėme, ką mes galime. Susitarėme, jie rugsėjį planuoja pas mus atvykti dar kartą.

Įmonė vakarietiško požiūrio, pasiūlė mums parengti modulį pagal jų pageidavimus, o jie savo ruožtu mums suteiks visą reikalingą įrangą, kad mokiniai galėtų produktyviai mokytis. Taip pat žada dalyko mokytoją siųsti stažuotei į Vokietijoje veikiančią jų gamyklą, kad būtų galima kokybiškai pasiruošti“, – sakė Kėdainių PRC vadovas Dangiras Kačinskas.

Jis pridūrė, kad modulis atsirasti galėtų jau kitais mokslo metais, ir bus sietinas su inžinerijos mokslais, tačiau tiksliai detalės dar nėra sudėliotos, jas planuojama sudėlioti susitikimo rugsėjo mėnesį metu.

Didžiausias investuotojas

Nors Kėdainių laisvosios ekonominės zonos (LEZ), kurioje ir įsikurs naujoji dviračių gamykla, direktorius Artūras Klangauskas negalėjo atskleisti, kiek ketinama į ją investuoti, tačiau, anot jo, tai didžiausias investuotojas per visą Kėdainių LEZ‘o istoriją.

2 400 darbuotojų visame pasaulyje turinti „Pon.Bike“ neseniai tapo pasauline dviračių gamybos lydere – tai įvyko įmonei įsigijus „Dorel Sports“, kuriai priklauso lyderio vietą pasaulyje užimantis tarptautinis prekės ženklas „Cannondale“.

„Pon. Bike“ Kėdainiuose planuoja gaminti aukščiausios kokybės prekių ženklų dviračius, tarp kurių „Gazelle“, „Kalkhoff“, FOCUS ir „Urban Arrow“.

Be itin inovatyvios gamyklos Dyrene Nyderlanduose, „Pon.Bike“ šiuo metu stato gamyklą Emšteke Vokietijoje.

Naujoji gamykla Lietuvoje yra naujausias įmonės plėtros planų punktas.

Tokių įmonių kaip „Pon.Bike“ yra vienetai

„Visas laikas, kai bendrauju su įmonės „PonBike“ atstovais, yra pilnas labai malonių staigmenų. Tiesą sakant, bendraudamas su jais, matydamas, kiek daug jie investuoja į socialinius ryšius, prisiminiau savo pirmąjį darbą po universiteto baigimo vokiečių farmacijos kompanijoje. Ten požiūris į darbuotojus ir patį darbą buvo labai panašus.

Buvo akivaizdu, kad tai aukštos kultūros įmonė, kurioje darbuotojas yra pirmoje vietoje, kurioje vadovai ir darbuotojai yra draugai, kur verslą daryti yra tiesiog atsakingas malonumas.

Kultūra, pagarba, mandagus elgesys, nesvarbu, kokias pareigas užimi, tiesiog esi viena didelė šeima. Panašu, kad „Pon Bike“ čia ketina kurti būtent tokią pačią kultūrą.

„PonBike“ įmonės vadovų požiūris į mūsų bendruomenę yra išskirtinis. Dar net nepradėję fabriko Kėdainių LEZ’e statybų, jie jau ieško ryšio su visais  kėdainiečiais, dalyvauja mūsų renginiuose.

Įmonės atstovai lankosi ne tik savivaldybės kabinetuose, kas yra, be abejo, būtina, derinant visas verslo įkūrimo smulkmenas.

Jie nori įsilieti į bendruomenę, susipažinti, prisistatyti.

Pirmiausia visa delegacija (Jacob van Meer, Bouke Imenkamp, Bart Ponsen  kartu su Lietuvos įmonės „Incorpus“ atstovais Aušrine Ramančionyte ir Laurynu Jankausku) atvyko į Agurkų šventę. Ten kėdainiečiai jau galėjo su jais pabendrauti, paklausinėti dominančių dalykų. Verslininkai savo ruožtu žiūrėjo, kuo gyvena mūsų gyventojai.

Vėliau jie į Sporto centrą atsiuntė 16 įvairių jų gaminamų dviračių modelių bei paprašė jais važiuoti miesto šventės vakariniame dviračių žygyje.

Dviračių buvo įvairių – aš pasirinkau su vaikams vežti skirtu vežimėliu, kuris tvirtinasi dviračio priekyje. Patys dviračių gamintojai sako, kad tokio tipo dviračiai darosi vis populiaresni, tad labai viliuosi, kad vaikų turinčios kėdainiečių šeimos juos taip pat įvertins ir pamėgs.

Dviračiais naktiniame „VeloRatų“ organizuotame dviračių žygyje kartu važiavo ir visa „PonBike“ delegacija, be to, jie įsteigė ir pagrindinius prizus (šalmą, gertuvę, dviračio pompą ir krepšį) bei atminimo prizus – dviračio žibintus.

Galiausiai jie atvyko ir į miesto šventę – dalyvavo tiek verslo alėjoje, kur bendravo su krašto verslininkais, tiek mugėje, kur betarpiškai bendravo su žmonėmis. Nors įdarbinti žmones jie planuoja tik po poros metų, jau dabar dalijo skrajutes, kvietė pasidomėti darbo vieta, atsiųsti savo gyvenimo aprašą.

Tai nepaprasta įmonė, kokių yra vienetai, ir mes galime beprotiškai džiaugtis, kad jie pasirinko būtent Kėdainius.

„PonBike“ atėjimas į mūsų miestą gali tapti rimta priežastimi sportuoti ir apskritai mūsų miestas gali tapti vienu palankiausių miestų dviratininkams visoje Lietuvoje.

Manau, kad tie, kurie galės dirbti šioje įmonėje, tikrai jausis kaip laimėję aukso puodą. Viliuosi, kad tai bus ne tik darbas – jie yra kaip šeima, iš tiesų, ne tik žodžiais, bet ir darbais“, – sakė vicemeras Paulius Aukštikalnis.

6 Komentarai

  • Kur tik nedirbęs,kuo nebuvęs vaikinas?Tablietas pardavinėtų aptiekoj,bet ne-paduok jam meriją!

  • Kaip gerai, kad ateina nauja įmonė. Ir kad į žmogų -iūrį ne kaip į įrankį pinigam užkalt. gerai dirba savivaldybės vadovai, kad tokius į Kėdainius pritraukia. Ačiū.

  • Gera naujiena. Smagu. Visi tik veblena tik apie kainas.

  • Aukštikalni, prieš rinkimus reiškies net ir su tokiais niekiniais straipsniais…
    Ponbike atstovo jokio komentaro, bet vietiniai pusę straipsnio čiauška.

  • Pauliau, tik pirmyn. Esi jaunas ir fainas. Bendrauju ir žinau. Pletkais nesidomiu. Įmonė superinė. tokių reikia.

  • Zentas. Vorunes barskintojas

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video