Devynduonių kaimo gyventojams – Lietuvos policijos įvertinimas

 Devynduonių kaimo gyventojams – Lietuvos policijos įvertinimas

Apdovanojimą atsiėmė Devynduonių saugios kaimynystės grupės įkūrėjas, Kėdainių rajono policijos rėmėjų kuratorius, policijos rėmėjų Tarybos valdybos narys Egidijus Kačerauskas./Organizatorių nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Klaipėdoje vykusioje saugios kaimynystės konferencijoje paskelbti ir respublikinio konkurso „Veikliausia saugios kaimynystės grupė“ rezultatai. Šių metų konkurso „Veikliausia saugios kaimynystės grupė“ nugalėtojais tapo Alytaus daugiabučio saugios kaimynystės grupė. Sužibėjo ir kėdainiečiai – Devynduonių saugios kaimynystės grupė apdovanota „Už prevencinių priemonių ir akcijų įgyvendinimą“. Devynduoniškiai įsitvirtino tarp veikliausių Lietuvoje!

Respublikinis konkursas

Pirmasis šio konkurso etapas vyksta kiekvienos apskrities vyriausiajame policijos komisariate.

Antrajame etape apskrityje atrinktas paraiškas, šiemet jų buvo 45, vertina ir nugalėtojus išrenka Policijos departamento specialistai.

Pagrindinis konkurso tikslas – diegti veiksmingus gyventojų aktyvumo ir savanorystės skatinimo būdus ir formas viešojo saugumo srityje, remti gyventojų savisaugos iniciatyvas bei gerosios praktikos sklaidą bendruomenėse.

Šiuo konkursu policija siekia paskatinti veikliausias saugios kaimynystės grupes, plėtoti saugios kaimynystės idėją Lietuvoje, gerinti saugios kaimynystės grupių veiklos veiksmingumą, stiprinti policijos ir bendruomenės tarpusavio supratimą ir bendradarbiavimą.

Kartais mažame ir atokiame kaime pakanka vieno iniciatyvaus žmogaus, kurio dėka visas kaimas gali jaustis saugiau.

Aut. past.

Sužibėjo kėdainiečiai

Šiame konkurse sužibėjo ir kėdainiečiai – Devynduonių saugios kaimynystės grupė apdovanota „Už prevencinių priemonių ir akcijų įgyvendinimą“.

Devynduoniškiai įsitvirtino tarp veikliausių Lietuvoje.

Apdovanojimą atsiėmė Devynduonių saugios kaimynystės grupės įkūrėjas, Kėdainių rajono policijos rėmėjų kuratorius, policijos rėmėjų Tarybos valdybos narys Egidijus Kačerauskas.

Jo atstovaujama saugios kaimynystės grupė buvo nominuota už prevencinių priemonių ir akcijų įgyvendinimą.

Dovana kaimui

Devynduonių kaime, kuris yra vienas toliausiai nuo Kėdainių centro įsikūrusių kaimų, saugios kaimynystės grupė įkurta praėjusių metų pabaigoje, visai prieš didžiąsias metų šventes. Tai lyg dovana visam kaimui.

E. Kačerauskas sakė, kad šiame kaime jis gyvena, čia gyvena jo draugai, bičiuliai, kaimynai, tad jis juos subūręs ir sugalvojo įkurti saugios kaimynystės grupę.

Devynduoniškius konsultavo Kėdainių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai Robertas Mackevičius ir Aušra Mickevičienė.

Šiame konkurse sužibėjo ir kėdainiečiai – Devynduonių saugios kaimynystės grupė apdovanota „Už prevencinių priemonių ir akcijų įgyvendinimą“.

Aut. past.

Svarbiausia – bendradarbiavimas

Pagrindinis saugios kaimynystės principas – tai bendruomenės įtraukimas į visuomenei saugią veiklą ir glaudus bendradarbiavimas.

Kėdainių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai pabrėžia, kad saugi kaimynystė yra labai naudinga, mat pagrindinis saugios kaimynystės tikslas yra visapusiškas policijos, gyventojų ir savivaldos bendravimas: keitimasis informacija, pagalba, prevencinės veikla – tai pagrindiniai dalykai, kurie apibrėžia saugią kaimynystę.

Garantuoja didesnį saugumą

Pareigūnai pabrėžia, kad saugi kaimynystė bet kokiu atveju visoms trims šalims išeina į naudą.

Ji naudinga ir savivaldybei, ir policijai, ir patiems gyventojams.

„Yra iškelti saugios kaimynystės tikslai, uždaviniai, numatytos priemonės. Tam skiriamas labai didelis dėmesys. Vyksta mokymai, teikiama informacija, teikiama pagalba, bendradarbiaujama saugumo klausimais, vyksta įvairios akcijos. Tai tik nedidelė nauda, kurią gauna gyventojai“, – paaiškino pareigūnai.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video