Dėl užsidegusio kamino teko ardyti stogo konstrukcijas

 Dėl užsidegusio kamino teko ardyti stogo konstrukcijas

ASOCIATYVI BNS/ Vidmanto Balkūno nuotr.

Šeštadienio vakarą Kėdainių rajone užsidegė kaminas. Šįsyk įsiliepsnoję suodžiai vos nesupleškino ir gyvenamojo namo. Laimei, šeimininkas laiku iškvietė ugniagesius gelbėtojus. Beje, Kėdainių priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai atvykimas į įvykio vietą prailgo dėl tik vieno veikiančio automobiliams tinkamo tilto mieste.

Kelių rajonų

18 val. 55 min. Bendrajame pagalbos centre buvo gautas pranešimas, kad Kėdainių rajono Truskavos seniūnijos Petkūnų kaime, Stadiono gatvėje, kilo gaisras – iš namo kamino veržiasi ne tik žarijos, bet ir liepsna.

Žmonės baiminosi, kad ugnis gali išplisti ir sudegti jų namas.

Į įvykio vietą išsiųsta Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Okainių bei Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Ramygalos ugniagesių komandos, greitosios medicinos pagalbos medikai.

Teko ardyti

Kėdainių rajono Truskavos seniūnijos Petkūnų kaime, Stadiono gatvėje, kilo gaisras – iš namo kamino veržėsi ne tik žarijos, bet ir liepsna./Vietos gyventojų nuotr.

Pirmieji ugniagesiai į įvykio vietą atskubėjo po 20 minučių nuo pagalbos skambučio.

Atvykę jie atliko žvalgybą – paaiškėjo, kad kamine dega suodžiai. Namas mūrinis, 9×8 metrų dydžio, 1 aukšto, dengtas šiferiu.

Pastebėta, kad kaminas nėra tvarkingas, gali užsidegti ir stogo konstrukcijos.

„Išpjauta 1,5 m² medinių konstrukcijų. Budėta, kol suodžiai kamine išdegė“, – informavo Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė.

Kelionė prailgo

Beje, Kėdainių priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai atvykimas į įvykio vietą prailgo dėl tik vieno veikiančio automobiliams tinkamo tilto mieste.

Į įvykio vietą išsiųsta Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Okainių bei Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Ramygalos ugniagesių komandos, greitosios medicinos pagalbos medikai.

Aut. past.

Dieną prieš tai greitosios medicinos pagalbos ir ugniagesių atvykimas prailgo ir į Kėdainių miesto Šėtos gatvę, kur pagalbos prireikė vyrui.

„Dėl uždaryto eismo tiltu ugniagesiai vyko aplinkkeliu, todėl pailgėjo atvykimo laikas“, – informavo vyriausioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė.

Ugniagesiai įspėja

Ugniagesiai primena, kad kaminą valyti būtina vos pajutus, kad prastėja trauka.

Beje, naudojami specialūs milteliai negali pakeisti kamino valymo. Reguliariai juos naudojant, jie tik suminkština suodžius, kad juos būtų galima lengviau išvalyti.

Be to, pravartu žinoti, kad kuo drėgnesnės malkos, tuo daugiau susikaupia ir suodžių. 

Pagal Bendrąsias gaisrinės saugos taisykles, suodžius iš dūmtakių ir krosnių privalu valyti prieš šildymo sezoną, o jo metu – ne rečiau kaip kartą per ketvirtį.

Ką daryti, jei matote, kai iš kamino veržiasi ugnis?

Tuoj pat skambinkite skubios pagalbos telefonu 112 ir vykdykite pagalbos skambutį priėmusio pareigūno nurodymus.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video