Dėl betvarkės seniūnijos buhalterijoje kaltina buvusį seniūną

 Dėl betvarkės seniūnijos buhalterijoje kaltina buvusį seniūną

Kėdainių miesto seniūnijos buhalterijos istorijoje dedamas taškas. Kontrolės komitetas įvardijo ir atsakingą asmenį – juo tapo tuometis seniūnas, dabartinis meras Valentinas Tamulis/ A. Kasparavičiaus nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Metus laiko besitęsusi Kėdainių Skongalio g. 23 A pastato nuomos istorija pagaliau jau finišo tiesiojoje. Rajono tarybos Kontrolės komitetas pateikė išvadas bei įžvalgas, kuriose nurodė, kad už buvusią betvarkę seniūnijos buhalterijoje atsakomybę turėtų prisiimti buvęs šios įstaigos vadovas – tuometinis seniūnas Valentinas Tamulis, dabar einantis rajono mero pareigas. Kontrolės komitetas „išteisino“ tuo metu sirgusią ir metus laiko darbe nebuvusią tuometinę seniūnijos vyr. buhalterę Ritą Stukonienę, kuri prasidėjus tyrimui, bandė prisiimti sau visą kaltę.

Anuliavo mokesčius

Primename, kad tai, jog miesto seniūnijos buhalterijoje buvo betvarkė, paaiškėjo dar praėjusių metų liepos mėnesį. 

Triukšmas kilo nustačius, kad komunalines išlaidas už minėtame pastate sunaudojamą elektros energiją, vandenį ir kitus komunalinius mokesčius, sumokėjo miesto seniūnija iš savo biudžeto, nors patalpos buvo išnuomotos 4 verslo įmonėms ir dar 10 visuomeninių organizacijų.

Nors patalpose veikė net 14 įstaigų, panašu, kad rajono tarybos Kontrolės komitetui labiausiai rūpėjo tik vienos įmonės – UAB „Sveikos mitybos partneris“ mokestiniai reikalai. 

Tad panašu, kad kai kuriems Kontrolės komiteto nariams buvo nemenkas smūgis, kai jau įsibėgėjus tyrimui savivaldybės kontrolierė pareiškė, kad „Sveikos mitybos partneris“ mokesčius sumokėjo. Tad akivaizdu, kad ši įmonė ir linksniuojama buvo nepelnytai.

Susitvarkė

Po bemaž metus trukusių Kontrolės komiteto tyrimų, galiausiai miesto seniūnija betvarkę savo buhalterijoje sutvarkė: peržiūrėjo ir patikslino patalpų panaudos ir nuomos sutartis dėl komunalinių paslaugų mokesčio skaičiavimo tvarkos, išrašė sąskaitas patalpų naudotojams, sudarė skolininkų sąrašą bei skolų išmokėjimo grafiką.

Kontrolės komiteto narė Indrė Fiodorova atkreipė dėmesį, kad komiteto pirmininkas net neslėpdamas aiškino išvadas ruošęs tardamasis su viena komiteto nare ir dar būriu kitų asmenų, apie kuriuos likusieji komiteto nariai nieko nežinojo/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Rado kaltininką

Regis, tikslas pasiektas – problema išspręsta.

Tačiau Kontrolės komitetas pateikė ir įžvalgas. 

„Remdamiesi Biudžeto sandaros įstatymo 4 str. 2 dalimi bei Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Kėdainių miesto seniūnijos veiklos nuostatais, nuspręsta, kad atsakomybę už seniūnijos finansinę drausmę turi prisiimti ne Kėdainių miesto seniūnijos vyr. buhalteris, o seniūnijos seniūnas kaip vadovas ir seniūnijai skirtų asignavimų valdytojas“, – rašoma Kontrolės komiteto įžvalgose.

„Priėjome išvados ir įžvalgos, kad už visus tuos neatitikimus pirmiausia atsako įstaigos vadovas. 

Čia konkrečiai miesto seniūnijos seniūnas, na, o pasiteisinimai, kad vyr. buhalterė sirgo ir dėl to nebuvo renkami mokesčiai, nelabai atlaiko kritikos“, – sakė komiteto pirmininkas Saulius Grinkevičius.

Tiesa, jei jau vadovas atsako už savo pavaldinius ir kaip tvarkomasi su biudžetu, reikėtų nepamiršti, kad seniūnas yra tiesiogiai pavaldus savivaldybės administracijos direktoriui, o tuo metu administracijos direktoriaus pareigas ėjo liberalų atstovas Ovidijus Kačiulis, tiesiogiai pavaldus tuometiniam merui S. Grinkevičiui. Tačiau to nei savo išvadoje, nei savo įžvalgose Kontrolės komitetas nepažymėjo. 

Komiteto pirmininkas akcentavo, kad atliekant tyrimą dėl Skongalio g. 23A pastato nuomos, paaiškinimų į daug klausimų jis negavęs, o ir tie kuriuos gavo, jo neįtikino.

Nori remtis faktais, o ne prielaidomis

Nijolė Naujokienė atkreipė dėmesį, kad Kontrolės komitetas neturėtų švaistytis prielaidomis arba spėlionėmis, o turėtų vadovautis tik faktais, nes kitu atveju prielaidos tėra asmeninė situacijos interpretacija/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Su Kontrolės komiteto įžvalgomis nenorėjo sutikti šio komiteto narė Nijolė Naujokienė. Ji atkreipė dėmesį, kad Kontrolės komitetas neturėtų švaistytis prielaidomis arba spėlionėmis, o turėtų vadovautis tik faktais, nes kitu atveju prielaidos tėra asmeninė situacijos interpretacija. Ar jai vieta Kontrolės komiteto išvadose? Vargu.

„Pateiktos išvados, kuriomis konstatuojama, kad seniūnija sutvarkė sutartis, apskaičiavo skolas, sudarė skolų išmokėjimo grafikus ir didelę dalį jų jau atgavo, yra teisingos ir tai yra reikšminga faktinė informacija.

Tačiau ką reiškia šiose išvadose dėstomos prielaidos ir spėlionės apie galimas atskirų asmenų atsakomybes bei kai kurie kiti dalykai? Kontrolės komiteto funkcija nėra daryti prielaidas ir jomis dalintis. 

Jeigu per metus laiko negauti kažkokie dokumentai, iš to nereikia daryti prielaidų. Reikėtų dokumentų reikalauti arba pateikti faktą, kad dokumentų tiesiog nėra. 

Išvadose pateiktiems faktams pritariu, bet su prielaidų egzistavimu komiteto išvadose sutikti negaliu“, – kalbėjo N. Naujokienė.

Kontrolės komiteto išvados bus pristatytos rajono tarybai artimiausio tarybos posėdžio metu, kuris vyks jau šį penktadienį. 

3 Komentarai

  • Visiems aišku kaip ten kas vyko ir kas už to slypi. Kaip jums negėda, valdantieji? Tas mokestis juokingas, bet va vis tiek norisi nusukti

  • Grinkevičius su savo šutve išdalino valdiškus pastatus nemokamai – nesutvarkę sutarčių jokių, o paskui prakiša rinkimus ir kalba apie tvarką? Melagiai ir gana. O Tamulis tik vykdė jų nurodymus.

  • Na Saulius ant savo arkliuko-ką nori ir kaip nori išvartys.Nei proto, ni sąžinės!

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video