Deginto medžio lentos – sparčiai Lietuvoje populiarėjanti apdailos medžiaga

 Deginto medžio lentos – sparčiai Lietuvoje populiarėjanti apdailos medžiaga

Degintos medienos lentos pastaruoju metu yra vienas geidžiamiausių apdailos prekių. Ir nieko keisto – tai unikalus būdas papuošti savo namus. Deginama mediena gali būti naudojama fasadui, terasai, sienoms, grindims ir netgi stogui! Visada daugiau apie tai galite sužinoti čia: https://sugibanwood.com/deginto-medzio-lentos/.

Ši neįprasta medienos deginimo ugnimi technika yra kilusi iš Tolimųjų Rytų – Japonijos. Ištisus šimtmečius namai buvo statomi iš medžio, todėl gaisro atveju būdavo sunaikinami gausiai užstatyti miestai ir kaimai. Tačiau ilgainiui buvo pastebėta, kad vieną kartą jau išdegusią medieną daug sunkiau vėl padegti. Be to, apanglėjusioje medienoje nėra komponentų, kurie būtų jautrūs drėgmei arba skatintų grybelių ir pelėsių augimą. Todėl specialus medienos deginimas buvo laikomas labai efektyviu jos apsaugos būdu, ypač mediena, skirta naudoti lauke, kur ji bus veikiama oro sąlygų.

Kaip yra gaminamos degintos medienos lentos?

Paprastai medžio lentos yra veikiamos ugnimi naudojant dujinį degiklį. Ši statybinė medžiaga yra veikiama ugnies tol, kol pasiekiamas norimas efektas. Tada mediena nuvaloma specialiu šepečiu, kad būtų pašalintos bet kokios medienos deginimo liekanos, galiausiai – plaunama aukšto slėgio plovimo įrenginiu.

Priklausomai nuo planuojamo efekto, medieną taip pat galima veikti mechaniškai, pavyzdžiui, daužyti ar įpjauti, kad būtų sukurtas dar unikalesnis dizainas. Nors medienos deginimas ženkliai sumažina jos jautrumą biokorozijai ir yra vienas iš apsaugos būdų, tačiau dažnai ji yra apdorojama ir papildomomis priemonėmis. Apdegusios medienos apsaugai galima naudoti impregnavimo priemones, aliejų, glazūrą ar laką. Tokios dangos gali pakeisti jos išvaizdą – pabrėžti spalvą ar sumažinti juodumo lygį.

Tuomet, kai buvo pirmą kartą Japonijoje išbandyta ši medienos deginimo technologija (vertėtų sakyti ,,išrasta”), pagrindinė medžiaga buvo kedro mediena. Šiuo metu tokiu būdu apdorojama daugelio rūšių mediena, tokia kaip, pušies, eglės, maumedžio, ąžuolo ir net tujų mediena.

Deginimo laipsnis ir vizualinis efektas

Pradėkime nuo medinių lentų deginimo laipsnio. Dėl ilgo ugnies poveikio viršutinis medienos sluoksnis stipriai apanglėja. Struktūra yra pažeidžiama, o paviršius neabejotinai įtrūksta išilgai ir skersai lentos. Viršuje matosi apdegusi mediena su sodriai juoda spalva. Kuo trumpiau deginsime lentas, tuo apanglėjimo efektas bus mažesnis. Kuo mažiau apanglės, tuo lengvesnė bus medienos struktūra.

Deginant medieną yra naudojami papildomi metodai ir priemonės, pavyzdžiui, dažikliai, kad būtų pasiektas neįprastas dekoratyvinis efektas. Apdegusi mediena gali būti balta viršuje, o įtrūkimuose matysis juoda apanglėjusi mediena ir pan. Yra begalė būdų paįvairinti degintos medienos išvaizdą, nes tai niekas kitas, kaip tik menas.

Kur galima panaudoti degintos medienos lentas?

Degintą medieną galima naudoti tiek namo viduje, tiek išorėje. Tačiau ne kiekvienas gaminys tam skirtas – tai visada nurodo gamintojas. Fasado apdaila degintomis medžio lentomis yra itin populiari. Tamsi degintos medienos spalva puikiai tinka pilkoms ir juodoms sienoms. Dėl jų natūralios ir papildomomis priemonėmis gautos apsaugos tokios lentos tiks ir terasoje. Ugnimi apdorotas medžio lentas galima naudoti statant tvorą, pavėsinę, dekoratyvines tvoreles ir pan. Dar geriau – šias lentas galite naudoti ir stogui!

Nebūtina keliauti į fizines parduotuves ir ieškoti gražiausių degintos medienos lentų terasai, sienoms, tvoroms ar stogui, jas pirkti galite ir internetu!

1 Komentaras

  • Lietuvoje tas degintos medienos bumas ar mada buvo dar prieš 40-45 metus.Kaip pavyzdį turiu 79-ais įrengtą suomišką pirtį.Taip kad nereikia čia tų lia lia.Paprasčiausiai mados grįžta,kaip ir kad Lietuvoje po konservatorių ateina sosaldomkratai,o po jų vėl kraujuko pagert konservuotos utėlės atšliaužia.Mados ir istorija kaip perpetuum mobile sukasi ratu…

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video