Degėsių kvapas bute: norėjo išsikviesti elektrikus, o sulėkė gausios gelbėtojų pajėgos

 Degėsių kvapas bute: norėjo išsikviesti elektrikus, o sulėkė gausios gelbėtojų pajėgos

Mindaugo gatvės penkiaaukščio namo 3-iajame aukšte virtuvėje jautėsi degėsių kvapas. Pranešėja patikslino, kad kvapas toks, tarsi degtų plastikas./ Įvykio liudininkų nuotr.

Pirmadienį popiet gausios ugniagesių gelbėtojų pajėgos skubėjo į vieną Kėdainių miesto daugiabutį, mat buvo gautas pranešimas apie bute sklindantį degėsių kvapą. Atvykus gelbėtojams pranešėja paaiškino, jog tenorėjo išsikviesti elektrikus. Tačiau paaiškėjo, kad kvapą skleidė ne svylantys laidai, o ant viryklės neatsargiai paliktas puodas.

Jautėsi degėsių kvapas

13 val. 04 min. Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas, kad Mindaugo gatvės penkiaaukščio namo 3-iajame aukšte virtuvėje jaučiasi degėsių-svilėsių kvapas. Pranešėja patikslino, kad kvapas toks, tarsi degtų plastikas.

Kadangi pranešta apie įvykį daugiabučiame name – į nurodytą vietą išsiųstos nemenkos specialiųjų tarnybų pajėgos – Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pirmasis ir antrasis skyriai, automobilinės kopėčios, Greitosios medicinos pagalbos tarnybos medikai.

Svilo puodo rankena

Į įvykio vietą atskubėjusios tarnybos atliko žvalgybą. Paaiškėjo, kad bute gyvena senyvo amžiaus moteris, kurią prižiūri jai skirta darbuotoja.

Moteris užkaitė puodą ir kažkur išėjo. Grįžusi pajuto stiprų kvapą ir paskambino bendruoju pagalbos telefono numeriu 112.

Laimei, puodo rankena neužsidegė, ji tik svilo. Ugniagesiai pastebėjo, jog nedidelis puodas buvo užkaistas ant didžiausios viryklės kaitvietės ir paliktas. Taip daryti nereikėtų.

Aut. past.

Įvykio vietoje pranešėja sakė maniusi, kad bute svyla laidai, ji teigė norėjusi iškviesti elektrikus. Visgi ugniagesiai išsiaiškino, kad svilo visai ne laidai.

„Gaminant maistą svilo plastikinė puodo rankenos dalis. Ji užgesinta pakišus po vandens srove. Patalpos išvėdintos“, – akcentavo Džiuginta Vaitkevičienė, Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė.

Ugniagesiai perspėjo

Laimei, puodo rankena neužsidegė, ji tik svilo. Ugniagesiai pastebėjo, kad nedidelis puodas buvo užkaistas ant didžiausios viryklės kaitvietės ir paliktas. Taip daryti nereikėtų.

Mažą puodą reiktų dėti ant mažiausių kaitviečių, ant didžiausios – tik plataus dugno didelį puodą ar keptuvę.

Pagirtina tai, kad bute buvo įrengtas dūmų detektorius.

Ugniagesiai įspėjo, kad gaminat maistą puodo ant viryklės be priežiūros palikti nevalia, nes užsidegus maistui žmonės gali tiesiog užtrokšti dūmuose.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video