Degantys suodžiai išgąsdino ir individualaus, ir daugiabučio namo gyventojus

 Degantys suodžiai išgąsdino ir individualaus, ir daugiabučio namo gyventojus

Kosmonautų gatvės mediniame dviejų aukštų daugiabutyje kamine degė suodžiai, kaminas ūžė, žmonės baiminosi, kad gali užsidegti namas./Artūro Sajos nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Per keletą pastarųjų dienų Kėdainių mieste kilo du gaisrai, kurių metu ir individualiame gyvenamajame name, ir mediniame daugiabutyje dūmtraukiuose degė suodžiai. Laimei, žmonėms nieko nenutiko, tačiau išgąsčio būta nemenko. Ugniagesiai ragina nedelsti ir susitvarkyti dūmtraukius.

Gaisras daugiabutyje

Šeštadienio vakarą, 17 val. 19 min., Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas, kad Kėdainių miesto Kosmonautų gatvės mediniame dviejų aukštų daugiabutyje kamine dega suodžiai, kaminas ūžia, žmonės baiminasi, kad gali užsidegti namas.

Į įvykio vietą buvo pasiųsti Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pirmasis ir antrasis skyriai, automobilinės kopėčios, Pramonės ugniagesių komanda ir greitosios medicinos pagalbos medikai.

Degė sodžiai

Į įvykio vietą ugniagesiai gelbėtojai atskubėjo per penkias minutes nuo pagalbos skambučio. Atvykus buvo atlikta žvalgyba – namas medinis, 2 aukštų, daugiabutis, įrengti socialiniai būstai.

„Kaminas priklauso dviem butams. Pastačius automobilines kopėčias, į kamino vidų kibiru buvo supilta apie 50 litrų vandens. Pabudėta, kol kamine suodžiai galutinai užgeso“, – informavo Džiuginta Vaitkevičienė, Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausioji specialistė.

Ką daryti, jei matote, kai iš kamino veržiasi ugnis? Tuoj pat skambinkite skubios pagalbos telefonu 112 ir vykdykite pagalbos skambutį priėmusio pareigūno nurodymus.

Aut. past.

Įspėjo gyventojus

Dž. Vaitkevičienė informavo, kad gaisras kilo dėl pažeistų priešgaisrinių reikalavimų – krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimo.

„Taip pat buvo nustatyta, kad viename bute dūmų detektoriaus nėra, kitame dūmų detektorius įrengtas“, – informavo Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausioji specialistė.

Ugniagesiai gyventojus įspėjo susitvarkyti krosnis ir dūmtraukius, įsirengti dūmų detektorius.

Prieš keletą dienų

Beje, panašus nutikimas prieš keletą dienų nutiko ir Kėdainių miesto Mindaugo gatvėje.

23 val. 15 min. gautas pranešimas, kad dega gyvenamojo namo kaminas. Atvykus ugniagesiams iš kamino matėsi liepsna ir žarijos, namas buvo uždūmintas.

Namo savininkas su vaiku buvo viduje. Jis atidarė langą ir įleido ugniagesius į vidų. Žmonės išvesti į lauką.

„Žmonės nenukentėjo, medikų pagalbos nereikėjo. Pastatas mūrinis, 15×8 metrų dydžio, 1 aukšto, su mansarda, stogas dvišlaitis, dengtas skarda. Dūmų detektoriaus nebuvo“, – informavo Dž. Vaitkevičienė.

Ugniagesiai gyventojus įspėjo susitvarkyti krosnis ir dūmtraukius, įsirengti dūmų detektorius.

Aut. past.

Ką daryti?

Ką daryti, jei matote, kai iš kamino veržiasi ugnis?

Tuoj pat skambinkite skubios pagalbos telefonu 112 ir vykdykite pagalbos skambutį priėmusio pareigūno nurodymus.

Kol atvyks ugniagesiai, pabandykite iš krosnies pakuros išimti degias medžiagas, o per dūmtraukyje esančią angą traukti krintančius suodžius ir žarijas ir šitaip mažinti temperatūrą dūmtraukyje arba kuo skubiau užgesinkite ugnį kūrykloje, sandariai uždarykite krosnies ir peleninės dureles, kad nebūtų traukos ir ugnis negautų šviežio oro.

Ugniagesiai įspėja

Ugniagesiai primena, kad kaminą valyti būtina vos pajutus, kad prastėja trauka.

Beje, naudojami specialūs milteliai, negali pakeisti kamino valymo. Reguliariai juos naudojant, jie tik suminkština suodžius, kad juos būtų galima lengviau išvalyti.

Be to, pravartu žinoti, kad kuo drėgnesnės malkos, tuo daugiau susikaupia ir suodžių. 

Pagal Bendrąsias gaisrinės saugos taisykles, suodžius iš dūmtakių ir krosnių privalu valyti prieš šildymo sezoną, o jo metu – ne rečiau kaip kartą per ketvirtį.

Piliečiams už Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių reikalavimų pažeidimus gresia administracinė atsakomybė.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video