Dažniausiai iškylantys klausimai apie automobilių diagnostiką

 Dažniausiai iškylantys klausimai apie automobilių diagnostiką

Tikrai daugelis vairuotų rečiau ar dažniau atlieka kompiuterinę automobilio diagnostiką. Tokio tipo paslaugas be jokios abejonės teikia bene visi autoservisai, nes transporto priemonių, kurių komplektacijoje yra labai daug elektroninių dalių, mūsų šalies keliuose važinėja vis daugiau. Tokio pobūdžio paslauga yra aktuali ne tik tradicinėms, benzininius ar dyzelinius variklius turinčioms transporto priemonėms, bet ir hibridiniams automobiliams ar šiuo metu itin sparčiai populiarėjantiems elektromobiliams. Kas yra autodiagnostika ir kaip ji atliekama, tikrai žino daugelis vairuotojų. Visgi, neretai vairuotojams iškyla ir tam tikrų klausimų, susijusių su tokio pobūdžio paslauga. Pasistengsime pateikti atsakymus į dažniausiai užduodamus ir labiausiai vairuotojams ramybės neduodančius klausimus apie kompiuterinę automobilio diagnostiką.

Ar perkant automobilį reikia atlikti kompiuterinę diagnostiką?  

Dažniausiai įsigyjant naują transporto priemonę, vairuotojai didžiausią dėmesį skiria tokio pirkinio ridai, mechaniniams pažeidimams, variklio ir kitų pagrindinių automobilio sistemų būklei. Visgi, automobilio pirkimo atveju, autodiagnostika tikrai yra geras sprendimas. Atliekant kompiuterinę automobilio diagnostiką galima įžvelgti ir tokius automobilio gedimus, kokių neįmanoma pastebėti atliekant standartinę transporto priemonės patikrą. Autodiagnostikos metu atliekami įvairūs testai, kurie leidžia nustatyti praleistus, nepastebėtus arba dar tik besiformuojančius įvairių automobilio sistemų gedimus. Taigi, norint išvengti netikėtų siurprizų, prieš sudarant pirkimo – pardavimo sandorį, visada reikėtų atlikti ne tik standartinę automobilio patikrą, bet ir diagnostiką.

Kur tikslinga atlikti automobilio diagnostiką?

Tokio pobūdžio paslaugą teikia visos atstovybės ir autoservisai. Visgi, tokių paslaugų teikėjus reikėtų rinktis itin atsakingai. Ne visi autoservisai turi tikrai gerą diagnostinę įrangą. Taip pat ne visos automobilių remonto paslaugas teikiančios bendrovės specializuojasi tokioje veikloje, todėl kartais jos naudoja senos kartos, tam tikrų funkcijų negalinčią atlikti įrangą. Su tokia įranga neįmanoma įžvelgti visų gedimų, ypač naujose transporto priemonėse. Norint gauti iš tikrųjų tikslią, neiškraipytą diagnozę, reikėtų vykti į autoservisą ar atstovybę, kurioje naudojama pažangi diagnostinė įranga bei dirba aukštos kvalifikacijos auto diagnostikos specialistai.

Per kiek laiko atliekami testai?

Standartiškai autodiagnostika trunka nuo 30min iki 1 valandos. Autodiagnostikos trukmė priklauso nuo gedimų, su kuriais susiduria transporto priemonė, kiekio ir problemų sudėtingumo. Įžvelgus tam tikrus gedimus, autodiagnostikos metu galima nustatyti ir konkrečias, gedimų atsiradimo priežasties. Kartais gedimų priežastis pavyksta nustatyti iš karto, tačiau pasitaiko ir sudėtingesnių atvejų, kai diagnostiką atliekantis specialistas turi gerokai pasukti galvą ir priežasčių nustatymui pasitelkti ne tik kompiuterinę įrangą, bet ir kitus metodus. Tokiais atvejais procesas gali trukti net kelias valandas ar dar ilgiau.

Kiek kainuoja tokio pobūdžio paslaugos?

Standartinė, daug laiko neužimanti autodiagnostikos paslauga tikrai nėra brangi. Įprastai autoservisuose pateikiami pakankamai patrauklūs ir tikrai kiekvienam vairuotojui įkandami automobilio kompiuterinės diagnostikos įkainiai. Tokios paslaugos kaina dažniausiai neviršija 50 Eur. Žinoma, susiduriant su sudėtingesniais gedimais arba atvejais, kai labai sunku nustatyti atsiradusių gedimų priežastis, tokia paslauga kainuoja daugiau, nes ji reikalauja papildomo darbo laiko.

Tikrai aukštos kokybės autodiagnostikos paslaugos teikiamos Vilniuje įsikūrusiame Ozo autoservise. Čia naudojama pažangi, itin daug funkcijų ir skirtingų programų turinti diagnostinė įranga, kuri geba operatyviai nustatyti įvairaus pobūdžio gedimus tiek senesnės kartos, tiek visiškai naujiems automobiliams. Šiame autoservise diagnostika įprastai atliekama greičiau nei per 30 min, o jos kaina – tik 20 Eur. Todėl į šį autoservisą verta užsukti ne tik susiduriant su akivaizdžiais elektroninių sistemų gedimais, bet ir prevenciniais tikslais, tam, kad visada galėtumėte džiaugtis puikia transporto priemonės būkle.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video