Daugiau nei mėnesį sėmėsi meninių patirčių

 Daugiau nei mėnesį sėmėsi meninių patirčių

Kėdainių dailės mokyklos minigalerijoje surengta projekto dalyvių kūrybinių darbų paroda ir veiklų pristatymas./Organizatorių nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Kėdainių dailės mokykla kasmet vykdo Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programas, finansuojamas Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto lėšomis. Ir šie metai – ne išimtis. Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymo programą „Inovatyvios kūrybinės dirbtuvės“, startavusią dar lapkričio mėnesį, vainikavo projekto dalyvių kūrybinių darbų paroda ir veiklų pristatymas Dailės mokyklos minigalerijoje.

Veiklų netrūko

Kėdainių dailės mokyklos projektų vadovės Ginos Kauklienės teigimu, organizuojamos veiklos apjungia net kelias skirtingas dailės sričių kūrybines, edukacines dirbtuves, siekiant atskleisti kūrybiškumo ir meninės raiškos įvairovės principus, jų tarpusavio sąsajas.

„Projektinių užsiėmimų metu susipažinome su ebru menu – tapybos ant vandens kūrybos technika, su kuria mus supažindino mūsų mokyklos mokytoja metodininkė Giedrė Nagreckienė.

Gaminome keramikos gaminį ir jį dekoravome „Moka difuzija“ technika, užsiėmimą vedė keramikos vyr. mokytojas Mindaugas Mažalis.

Programos dalyviai dalyvavo „Inovatyvios grafikos ir odos dekoravimo technikos“ praktinėje veikloje, kurios edukatorė – mūsų mokyklos mokytoja metodininkė Inga Čičinskė.

Įgyvendinant projektą buvo suorganizuota išvyka, kurios metu dalyvavome žvakių liejimo senovėje ir dabar edukacijoje.

Dusetų dailės galerijoje susipažinome su fotografo Dr. Teodor Radau Pantea fotografijomis ir R. Leipiuvienės keramikos darbais.

Lankėmės Inovatorių slėnio įgūdžių laboratorijoje, mokykloje ir Antalieptės basųjų karmelitų vienuolyne“, – apie programos metu įgyvendintas veiklas kalba G. Kauklienė.

Kūrybinių darbų paroda

Kėdainių dailės mokyklos minigalerijoje surengta projekto dalyvių kūrybinių darbų paroda ir veiklų pristatymas.

Parodoje dalyvavo programos dalyviai, mokyklos mokytojai ir svečiai.

Eksponuojami darbai sužavėjo savo originalumu ir dalyvių įgytų praktinių žinių pritaikymu, kuriant meninius dirbinius.

Parodoje eksponuojami dalyvių kurti paveikslai, odiniai papuošalai (apyrankės, pakabukai), keraminiai dubenėliai.

„Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programos suburia dalyvius bendram darbui, skatina bendravimą ir bendradarbiavimą, padeda atsipalaiduoti nuo kasdieninių rūpesčių. Kiekvienas asmuo įgyja kompetencijų, būtinų prasmingam, aktyviam gyvenimui šiuolaikinėje visuomenėje“.

G. Kauklienė

Sulaukia susidomėjimo

„Kiekvienais metais programa sulaukia didelio susidomėjimo, o laisvos vietos iš karto užsipildo.

Šiemet projekte dalyvavo dvylika dalyvių, kurie buvo ne tik supažindinti su naujomis inovatyviomis dailės technikomis, bet ir mokėsi, kaip ir kur pritaikyti sukurtus kūrybinius darbus.

Programa gali būti tęstinė kitais metais arba programos dalyviai žinias ir kompetencijas gali gilinti Kėdainių dailės mokyklos siūlomose programose.

Teikia naudą

Panašaus pobūdžio programos, G. Kauklienės nuomone, – reikšmingos ir svarbios, nes teikia visokeriopą naudą.

„Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programos suburia dalyvius bendram darbui, skatina bendravimą ir bendradarbiavimą, padeda atsipalaiduoti nuo kasdienių rūpesčių.

Kiekvienas asmuo įgyja kompetencijų, būtinų prasmingam, aktyviam gyvenimui šiuolaikinėje visuomenėje“, – mano G. Kauklienė.

Skiria padėką

Projektų vadovė asmeniškai dėkoja savo kolegoms už jų didžiulį indėlį, padedant organizuoti ir vykdant projektą, už jų atsidavimą ir meilę savo darbui.

Taip pat nuoširdžią padėką skiria Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centrui už programos koordinavimą bei Kėdainių rajono savivaldybės administracijai – už programos finansavimą.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video