Daugiabutyje Krakėse kilo gaisras: gyventojai dėkoja ugniagesiams

 Daugiabutyje Krakėse kilo gaisras: gyventojai dėkoja ugniagesiams

Į įvykio vietą pasiųsta Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Dotnuvos ir Krakių ugniagesių komandos bei greitosios medicinos pagalbos medikai./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Antradienio vakarą gausios specialiųjų tarnybų pajėgos skubėjo į Krakių miestelį, mat buvo gautas pranešimas apie daugiabučiame name kilusį gaisrą. Laimei, gaisras neišplito, nepersimetė į kitas namo konstrukcijas. Ugniagesiai budėjo, kol grėsmės neliko. Namo gyventojai dėkoja operatyviai ir profesionaliai į pagalbos šauksmą sureagavusiems vietos ugniagesiams.

Pranešė gyventoja

Bendrasis pagalbos centras 19 val. 18 min. sulaukė daugiabučio namo gyventojos pranešimo, kuri informavo, kad Kėdainių rajono Krakių miestelio Smilgos g. 1 degakaminas, labai daug dūmų, traška buto sienos.

Pranešėja baiminosi, kad gaisras gali išplisti į kitas namo konstrukcijas.

Į įvykio vietą buvo pasiųsta Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Dotnuvos ir Krakių ugniagesių komandos bei greitosios medicinos pagalbos medikai.

Antradienio vakarą gausios specialiųjų tarnybų pajėgos skubėjo į Krakių miestelį, mat buvo gautas pranešimas apie daugiabučiame name kilusį gaisrą./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Pavojus buvo

Pirmieji ugniagesiai nelaimės vietoje pasirodė už 5 minučių nuo pagalbos skambučio. Skubiai atlikta žvalgyba.

„Išsiaiškinta, kad name gyvena 5 šeimos. Pastatas 2 aukštų, plytinis. Stogas dengtas bitumine danga, o butai priklauso keliems savininkams.

Vieno buto kamine degė suodžiai. Tame bute dūmų detektoriaus nebuvo.

Nuo netvarkingo kamino dūmų buvo dar viename bute. Jame krosnies nebuvo, nes šildomasi elektra, dūmų jutiklis ten buvo įrengtas.

Ugniagesiai nuramino gyventojus, pabudėjo, kol suodžiai išdegė“, – informavo Džiuginta Vaitkevičienė, Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausioji specialistė.

Kitą dieną po įvykio viešojoje erdvėje pasirodė padėka labai operatyviai sureagavusiems ir pagalbos ranką ištiesusiems Krakių ugniagesių komandos ugniagesiams Ovidijui Barščiui ir Pauliui Draudvilai.

Aut. past.

Dėkojo ugniagesiams

Kitą dieną po įvykio viešojoje erdvėje pasirodė padėka labai operatyviai sureagavusiems ir pagalbos ranką ištiesusiems Krakių ugniagesių komandos ugniagesiams Ovidijui Barščiui ir Pauliui Draudvilai.

„Nuoširdžiai dėkoju Krakių ugniagesiams už greitą ir profesionalią pagalbą“, – dėkojo krakiškė Laima Tomkuvienė.

Ugniagesiai įspėja

Ugniagesiai primena, kad kaminą valyti būtina vos pajutus, kad prastėja trauka.

Beje, tam naudojami specialūs milteliai negali pakeisti kamino valymo. Reguliariai juos naudojant, jie tik suminkština suodžius, kad juos būtų galima lengviau išvalyti.

Be to, pravartu žinoti, kad kuo drėgnesnės malkos, tuo daugiau susikaupia ir suodžių. 

Pagal Bendrąsias gaisrinės saugos taisykles, suodžius iš dūmtakių ir krosnių privalu valyti prieš šildymo sezoną, o jo metu – ne rečiau kaip kartą per ketvirtį.

Visgi jei įvyksta nelaimė, jei matote, kad iš kamino veržiasi ugnis, tuoj pat skambinkite skubios pagalbos telefonu 112 ir vykdykite pagalbos skambutį priėmusio pareigūno nurodymus.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video