Darželinukams – pažintis su Rumšiškėmis ir meduolių kepimu bei puošyba
Linksmi ir gerai nusiteikę spalio 16 dieną „Vyturėlio“ lopšelio-darželio trijų grupių: „Aitvarėlių“, „Ežiukų“ ir „Buratinų“ ugdytiniai, jų tėveliai ir pedagogai išsiruošė susipažinti su rudenėjančiu Rumšiškių liaudies buities muziejumi po atviru dangumi, dalyvauti edukacinėje programoje „Tautos paveldas: šventinių meduolių kepimas ir puošyba“. Smagu, kada su tautos istorija, paveldu, kultūra, gamtos savitumu susipažįstame ne iš pedagogų ar tėvelių pasakojimų, o iš realiai mus supančios aplinkos.
Nuo ankstaus ryto Rumšiškių liaudies buities muziejaus miestelio kepyklėlėje mūsų jau laukė vadovė, kuri papasakojo, kad meduolių kepimo tradicija gyvuoja nuo viduramžių. Tai bene pirmasis konditerinis gaminys, taip plačiai paplitęs ir išpopuliarėjęs visoje Europoje. Lietuvoje jie buvo kepami ne tik Kalėdų šventėms, bet ir bažnytinėms šventėms, atlaidų metu pardavinėjami turguose. Kiekvienas kepėjas stengėsi suteikti meduoliams kuo patrauklesnę, įdomesnę formą, papuošti spalvotu glaistu. Populiariausios: širdutės, žvaigždės, arkliukai, paukšteliai, žmonių figūros. Užsiėmimo metu vadovė mus supažindino su meduolių gaminimo tradicijomis, pateikė pavyzdžių, pademonstravo meduolių puošimą, pasiūlė patiems jų išsikepti ir pasipuošti. Visiems dalyviams buvo smagu dalyvauti meduolių kepimo, puošimo procese.
[#gallery=1598#]
Pasibaigus edukacinei programai apkeliavome Liaudies buities muziejų, kuris atspindi XVIII a. pab. – XX a. pirmos pusės visų Lietuvos regionų: Dzūkijos, Aukštaitijos, Suvalkijos, Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos valstiečių bei miestelėnų buitį, darbus, tradicijas.
Grožėjomės Kauno marių pakrantėmis. Prie kelio, vingiuojančio tarp miškų, pievų, kalnelių – kaimų fragmentai, jaukios sodybos, šimtamečiai pastatai su gėlių darželiais, sodais ir daržais, su koplytėlėmis ir kryžiais, technikos objektai – malūnai, milo vėlykla, kalvė, aliejinė. Kopėme į apžvalgos bokštą pasigrožėti iš paukščio skrydžio atsiveriančiais vaizdais.
Nuvargę, bet pilni nepakartojamų įspūdžių, gerų emocijų ir linksma lietuvių liaudies daina lūpose, grįžome atgal į savo gimtąjį miestą.