Darbo skelbimai užsienyje: kaip išsirinkti tinkamiausią?

 Darbo skelbimai užsienyje: kaip išsirinkti tinkamiausią?

siulaudarba.lt nuotr.

„Siulaudarba.lt“ – šiuolaikiška priemonė, galinti padėti greitai rasti patinkantį darbą. Šioje darbo ir darbuotojų paieškos sistemoje yra pateikta nemažai dėmesio vertų darbo pasiūlymų ir jie nuolat atnaujinami, tad didelė tikimybė, kad susirasti darbą pavyks nesunkiai. O ką daryti, jei radote kelis patinkančius darbo pasiūlymus? Kaip išsirinkti teisingiausią sprendimą? Kad būtų lengviau apsispręsti, peržvelkite penkis mūsų patarimus, kaip ir pagal kokius kriterijus turėtų būti vertinamas darbas užsienyje ar Lietuvoje.

1. Apsvarstykite, ar darbas užsienyje atitinka jūsų profesinius siekius

Einant į darbo pokalbį visada stengiamasi pateikti geriausias savo savybes ir įrodyti vertę, kad esate tinkamiausias šiai darbo pozicijai. O jeigu jau gavote darbo pasiūlymą ir dar ne vieną – laikas pagalvoti, kaip darbo perspektyvos atitinka jūsų profesinius tikslus.

Šiuo atveju užuot sutelkę dėmesį į tai, ką galite padaryti dėl įmonės, apsvarstykite, ką įmonė gali padaryti dėl jūsų. Išsiaiškinkite viską apie darbovietę: koks darbas, kokia darbo kultūra bei atmosfera ir kt. Taip pat atsakykite sau į kelis klausimus:

• Kuris darbas labiausiai dera su jūsų profesiniais siekiais?

• Kurioje darbovietėje yra didesnė tikimybė augti ir tobulėti?

• Kuris darbas kels daugiau iššūkių?

• Kuris darbas suteiks daugiau vertingos patirties ir galimybę įgyti naujų įgūdžių?

Jei sunku apsispręsti tarp dviejų darbų, apsvarstykite kuri pozicija žada daugiausiai ir pasirinkite tą, kuri nuves jus ten, kur norite eiti.

2. Pasvarstykite, ar atlyginimas dera su asmeniniu pasitenkinimu darbu

Renkantis iš dviejų darbo pasiūlymų užsienyje, natūraliai kyla klausimas: kuriame iš jų darbo užmokestis bus didesnis? Žinoma, atlyginimas nėra vienintelis svarbus veiksnys. Nemažiau svarbu ir asmeninis pasitenkinimas. O kas, jei darbas, kuris nekelia pasitenkinimo, yra apmokamas geriau, nei tas, kuris kelia pasitenkinimą?

Pagalvokite, ar būsite laimingas, jei 40 ar daugiau valandų per savaitę leisite nuobodžiame darbe? Rekomenduojama apsispręsti dėl darbo įvertinant ne tik pinigus, bet ir tai, kiek pasiūlymas atitinka jūsų vertybes. O  dėl didesnio atlyginimo visada galima pasiderėti.

3. Įvertinkite kiekvienos darbo vietos kultūrą

Svarbu nuspręsti, ar įmonės vidinė politika jums tinkama. Jei kada nors esate buvę toksiškoje darbo aplinkoje, žinote, kaip tai gali varginti. O jeigu įmonėje darbuotojai jaučiasi vertinami, jiems padedama susidoroti su kylančiais iššūkiais – darbas kelia daugiau pasitenkinimo.

Rinkdamiesi iš dviejų darbų, išsiaiškinkite daugiau apie kiekvienos darbovietės kultūrą. Galite apie tai paklausti darbdavio arba esamų darbuotojų, taip pat galite pasidomėti darbuotojų atsiliepimais internete. Išsiaiškinkite ir savo poreikius, ko iš tiesų ieškote – efektyvios bendradarbiavimo kultūros, nepriklausomybės, lankstumo ar naujų iššūkių. Tada pasirinkite įmonę, kuri jums labiausiai tiktų.

4. Palyginkite įmonių vadovus

Ar kada girdėjote posakį, kad darbuotojais palieka vadovus, o ne įmones? Tiesioginis vadovas daro didelę įtaką darbui. Blogas vadovas gali neigiamai paveikti darbuotojo motyvaciją, o geras vadovas gali ją pakelti, skatinti norą mokytis ir tobulėti. Vadovas gali būti autoritetas, patarėjas ir padėti tobulėti. Jei svarstote darbo pasiūlymą užsienyje, pasidomėkite jų vadovais.

5. Įsivaizduokite savo darbo dieną

Jei sunku apsispręsti, kokį darbą pasirinkti, paanalizuokite abiejų darbų privalumus ir trūkumus. Vienas iš būdų lengviau apsispręsti – atsakyti sau į kelis klausimus:

• Ką reikės dirbti kiekvieną dieną?

• Su kuo teks daugiausiai bendrauti?

• Kaip bus vykstama į darbą ir iš jo?

• Koks bus apgyvendinimas ir maitinimas? Šis klausimas labai svarbus, kai vertinami naujausi darbo skelbimai uzsienyje.

Atsakymai į šiuos klausimus gali padėti išsiaiškinti daugiau informacijos apie kiekvieną darbo pasiūlymą. O jei vis dar ieškote darbo, tuomet apsilankykite https://www.siulaudarba.lt/ ir, tikėtina, rasite tai, kas jums tiks geriausiai!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video