Šėtos gimnazijoje įrengė šaudyklą
Aktyvūs užsiėmimai bei popamokinės veiklos švietimo įstaigose kasmet ne tik plečiasi, bet ir tampa vis įvairesnės. Naujai siūloma veikla gali pasidžiaugti ir Šėtos gimnazijos bendruomenė – čia pat, mokyklos rūsyje, jau kuris laikas veikia įrengta šaudykla, skirta nedidelės galios pneumatiniams šautuvams (iki 7,5 J).
[quote author=“M. Danilevičius“]Mokiniams yra suteikta galimybė save realizuoti kitokiame amplua bei kitokioje veiklose, taip pat ši įgyvendinta idėja glaudžiai susijusi su patriotiniu ugdymu.[/quote]
Lietuvoje tokio tipo šaudyklų tėra vos keletas, o štai Kėdainių rajone Šėtos gimnazija yra vienintelė švietimo įstaiga, galinti moksleiviams pasiūlyti tokį užsiėmimą.
„Jei gimnazijoje yra Jaunųjų šaulių būrelis, kaip jis gali gyvuoti be šaudyklos? Kita vertus, tokiu būdu mokiniams yra suteikta galimybė save realizuoti kitokiame amplua bei kitokioje veiklose, taip pat ši įgyvendinta idėja glaudžiai susijusi su patriotiniu ugdymu, kuris šiuo metu yra ypatingai aktualus“, – teigė idėjos sumanytojas, Šėtos gimnazijos direktorius Mindaugas Danilevičius.
Išsiskiria iš kitų
Tuo tarpu Jaunųjų šaulių būrelio vadovė Elona Nagevičienė pridūrė, jog tokiu sprendimu gimnazija siekė ir tam tikro išskirtinumo.
„Nusprendėme gimnazijoje įrengti tokią šaudyklą, nes norėjome išskirtinumo, norėjome būti kažkuo unikalūs. Šiandien manau, jog tai buvo puikus sprendimas.
Gimnazijoje turime Jaunųjų šaulių būrelį. Jį lanko 22 mokiniai. Pasižadėjimą davė ir jaunaisiais šauliais tapo 17 mokinių. Tiesa, tam, kad galėčiau šiam būriui vadovauti, reikėjo dar praėjusiais metais visą savaitę dalyvauti Medininkų pasieniečių mokykloje vykusiuose kursuose. Taigi gavau pažymėjimą, kad galiu būti būrelio vadove. Dabar ruošiu vaikus pirmosios pakopos egzaminui, kuris bus laikomas vasaros 6 dienų stovyklos metu. Stovyklą planuoja Lietuvos šaulių sąjunga“, – pasakojo būrelio vadovė E. Nagevičienė.
Sulaukė susidomėjimo
Pasak jos, šiuo metu šaudykloje Jaunųjų šaulių būrelio nariai mokosi ne tik teorijos, bet ir žygiuoti, rikiuotis bei, žinoma, išbando savo rankos taiklumą bei akies tikslumą.
[quote author=“E. Nagevičienė“]Džiaugiuosi, jog tokia veikla susidomėjo ne tik vaikinai, bet ir merginos.[/quote]
„Džiaugiuosi, jog tokia veikla susidomėjo ne tik vaikinai, bet ir merginos. Jaunųjų šaulių būrelį gali lankyti gimnazijos moksleiviai nuo 11 iki 18 metų. Šiuo metu didžiąją būrio dalį sudaro I–II gimnazinių klasių moksleiviai“, – pasakoja būrelio vadovė.
Gimnazijos direktorius taip pat neslėpė džiaugsmo pasiteisinusia idėja bei moksleivių noru dalyvauti tokioje patriotines vertybes puoselėjančioje veikloje.
„Smagu, kad mano ir būrelio vadovės Elonos matymas rado atgarsį vaikų širdyse.
Nors vis dar kai kurie bendruomenės nariai skeptiškai žiūri į šaulius, jų būriavimąsi bei kolektyvinį buvimą kartu, vis dėlto Kovo 11-osios bėgime vaikai išdrįso bėgti būryje skanduodami jaunųjų šaulių skanduotę. Tam išties reikėjo drąsos, o tai reiškia, jog neturime būti užsidarę ties tuo, ką mums diktuoja turima patirtis. Mes turime augti“, – įsitikinęs direktorius.
Prisijungti kvies ir bendruomenę
M. Danilevičiaus teigimu, šaudykla yra orientuota ne tik į Jaunųjų šaulių būrelio narius, bet ir visą Šėtos miestelio bendruomenę.
„Šaudykla buvo įrengta su mintimi, jog čia galėtų ateiti tėvai su savo vaikais, pabūti kartu, pašaudyti, smagiai praleisti laiką ir taip tvirtinti ryšius ne tik su savo atžalomis, bet ir su gimnazija. Tačiau kol kas dar patys bandome priprasti prie šaudyklos, o kai priprasime, pradėsime garsiai apie tai kalbėti ir kviesti bendruomenės narius joje apsilankyti ir kitaip praleisti laiką“, – užtikrino direktorius.