Per pirmąjį metų ketvirtį darbe žuvo 9 žmonės

 Per pirmąjį metų ketvirtį darbe žuvo 9 žmonės

Valstybinės darbo inspekcijos duomenimis, mirtinų nelaimingų atsitikimų skaičius apdirbamosios gamybos įmonėse išaugo nuo 6-ių atvejų 2015 metais iki 10-ies 2016-aisiais. Iš viso šalyje pernai gauti 44 pranešimai apie įvykius darbe, dėl kurių darbuotojai mirė. Beveik pusė visų sunkių ir mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe įvyko atliekant statybos remonto, sandėliavimo, transportavimo, pakrovimo, iškrovimo bei techninių priemonių, mechanizmų, darbo įrenginių remonto, aptarnavimo darbus. O vien per per šių metų pirmą ketvirtį jau užfiksuoti 9 pranešimai apie mirtinus įvykius darbe ir 28 pranešimai apie įvykius, kurių metu darbuotojų sveikatai buvo sunkiai pakenkta.

[quote author=“A. Jasėnas“]Pažangios ir šiuolaikiškos įmonės, kurios rūpinasi žmonėmis, ypač aktyviai domisi, kaip geriau užtikrinti saugumą darbo vietose, skiria tam pakankamai dėmesio.[/quote]

Tokia nelaimingų atsitikimų statistika vis dar primena, kaip svarbu sudaryti ir išlaikyti saugias bei sveikas sąlygas darbuotojams. Nagrinėjant dėl nesaugių įrenginių įvykusių nelaimių priežastis pastebima, kad dažniausiai tai nutinka dėl įrenginių judančių dalių, kurios neuždengtos apsaugomis, arba, kai darbuotojo nesaugo jokie apsauginiai įtaisai, kurie neleistų jam patekti į pavojingą zoną ar sustabdytų pavojingų dalių judėjimą.

„Vienas iš svarbiausių faktorių, darbo vietoje lemiančių nelaimingus atsitikimus – tai pramoniniai įrenginiai, kurie yra nesaugūs ir neatitinka keliamų reikalavimų. Aplaidumas anksčiau ar vėliau sukelia pasekmes, kurių įmanoma išvengti. Dėl to pažangios ir šiuolaikiškos įmonės, kurios rūpinasi žmonėmis, ypač aktyviai domisi, kaip geriau užtikrinti saugumą darbo vietose, skiria tam pakankamai dėmesio, skelbia su darbuotojų saugumu susijusius duomenis kartu su pagrindiniais įmonių veiklos rodikliais. Kitaip tariant – jau dabar investuoja į žinias šioje srityje, o kartu ir į nelaimių prevenciją“, – sako Audrius Jasėnas, „Intechcentro“, rengiančio specializuotus seminarus įrengimų ir darbo saugos  temomis, direktorius.

[quote author=“G. Vilda“]Įmonės privalo paisyti mašinų gamybos reikalavimų, kad darbo vietose nelaimingi atsitikimai neįvyktų.[/quote]

Kad saugumo tema šiandien tampa vis aktualesnė, pritaria ir patikros bei sertifikavimo darbus vykdantys specialistai. Jie pastebi, kad ne visi žino, kokių reikalavimų reikia paisyti: „Pramonė intensyviai vystosi, vyksta daug techninių pokyčių, įrengimų atnaujinimų – visa tai reglamentuojama direktyvomis, įvairiais reikalavimais. Pavyzdžiui, jeigu įmonė įsigijo įrengimus iki 2006 metų, pagal europinę Mašinų direktyvą privaloma iš naujo atlikti tokių įrengimų patikrą ir tik tuomet galima juos toliau eksploatuoti. Ypač tai aktualu, jei įrengimas yra buvęs atnaujintas, modifikuotas. Tai gana dažnas atvejis gamybos įmonėms diegiant atnaujinimus ir našumą didinančius patobulinimus. Tam tikri privalomi reikalavimai atitikti galiojančius standartus, įskaitant ir ženklinimą (pavyzdžiui, CE – „Europos patvirtinimo“ ženklu), keliami ir naujai įsigyjamiems įrengimams – mašinoms, staklėms, technologinėms linijoms“, – komentuoja Andrius Skripka, patikros ir sertifikavimo darbus vykdančios įmonės „Inspecta“ Pramonės konsultavimo grupės vadovas.

Svarbiausias turi išlikti žmogus 

Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos LINPRA direktorius Gintaras Vilda atkreipia dėmesį, kad ketvirtoji pramonės revoliucija ne tik skelbia būsimas greitas kibernetikos pergales, tačiau kartu deklaruoja, kad pagrindinis vertės matas ir toliau išliks žmogus. Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, pažangios gamybos įmonės turi investuoti ne tik į gamybos skaitmenizaciją, bet ir į žmogaus darbo aplinką bei saugumą.

„Darbo vietos saugumo reikalavimai nėra savitiksliai ir yra skirti išsaugoti žmogaus sveikatą ir gyvybę. Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija atkreipia pramonės įmonių dėmesį į šią aktualią temą ir primena esančias direktyvas, pateikia statistiką, susijusią su saugumu. Įmonės privalo paisyti mašinų gamybos reikalavimų, kad darbo vietose nelaimingi atsitikimai neįvyktų“, – sako Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos LINPRA direktorius Gintaras Vilda.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video