Dar viena kalvelė užsipildė didvyrių vardais

 Dar viena kalvelė užsipildė didvyrių vardais

Vasario 16-osios išvakarėse dar vienoje Kėdainių miesto Atminties skvere esančios kalvelės plieno plokštėje įamžinti 140 laisvės kovotojų vardai. /Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Vasario 16-osios išvakarėse dar vienoje Kėdainių miesto Atminties skvere esančios kalvelės plieno plokštėje įamžinti 140 laisvės kovotojų vardai. Didvyrių vardai čia pradėti įamžinti dar 2018 metų vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dienos šimtmečio proga. Tuomet ir buvo pristatyta Lietuvos didvyrių įamžinimo vieta, simboliškai pavadinta Atminties skveru.

Įamžino kovotojus

J. Basanavičiaus ir Dotnuvos gatvių sankryžoje esančiame Atminties skvere darbininkai darbavosi itin spėriai. Darbai čia pradėti vasario 15-ąją. Tądien jie buvo ir pabaigti.

Darbai pradėti vasario 15-ąją. Tądien jie buvo ir pabaigti./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

„Dar vieną kalvelę papuošė mūsų laisvės kovotojų vardai.  Šį kartą vienoje kalvelės plieno plokštėje įamžinti 140 didvyrių vardai.

Tačiau ir tai dar ne pabaiga. Numatomas darbų tęstinumas, mat būtina tvarkyti dar vieną kalvelę, kurioje vardai įamžinti plastiko plokštėje, o reikės viską padaryti taip, kad jie būtų įamžinti plieno plokštėje, mat būtent toks ir yra idėjos sumanymas.

Didvyrių vardai čia pradėti įamžinti dar 2018 metų vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dienos šimtmečio proga.

Aut. past.

Plieno lakšte vardai niekuomet nepradings ir laiko rūdys niekada jų nesunaikins“, – paaiškino Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

Atminties skveras

Atminties skveras pradėtas formuoti 2014 metais prie J. Basanavičiaus ir Dotnuvos gatvės sankryžos.  

Čia buvo pastatytas ir gaublio formos paminklas, kurio autorius yra architektas Marius Mateika. Jam vėliau buvo patikėta suprojektuoti ir būsimą memorialą.

Pasinaudojus dėkingu reljefu ir siekiant natūralumo, buvo suformuotos žemės kalvelės.

2018 metų vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dienos šimtmečio proga buvo pristatyta Lietuvos didvyrių įamžinimo vieta, simboliškai pavadinta Atminties skveru.

Tačiau praėjusių metų rugpjūčio mėnesį pastebėta, kad 2014 metais Kėdainiuose

už išeivių kraštiečių testamentu paliktas lėšas pastatytas unikalus gaublio formos paminklas „Kovojusiems su okupantais, siekiant atstatyti laisvą ir nepriklausomą valstybę“ griūva. Paminklas byrėjo tiesiog akyse, todėl buvo priimtas sprendimas jį demontuoti. Prieš pat didžiąsias metų šventes paminklas buvo išvežtas.

Kėdainių rajono savivaldybė priėmė sprendimą šį paminklą bandyti atstatyti. Tuo užsiims dvi Kėdainių krašto įmonės – „Laumetris“ ir mažoji bendrija „Kėdainių akmenukas“.

2 Komentarai

  • Šitas metalinis!
    viso – Du metaliniai, o vienas plastikinis su metaline plėvele. Idomu ka STT?

  • O kur dingo tas rutulys?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video