Chorui „Diemedis“ – 25-eri

 Chorui „Diemedis“ – 25-eri

Savaitgalį Kėdainiuose paminėta tremtinių ir politinių kalinių mišraus choro „Diemedis“ 25-erių metų jubiliejaus šventė./Ritos Kučiauskienės nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Savaitgalį Kėdainiuose paminėta Tremtinių ir politinių kalinių mišraus choro „Diemedis“ 25-erių metų jubiliejaus šventė. Choro vadovas Algirdas Kučiauskas pažymėjo, kad choro nariai sutartinai tvirtina dainuosiantys tol, kol leis sveikata. Beje, choristų dabar dainuoja ne tik apie Lietuvą ir tremtį, repertuare yra ir linksmesnių dainų.

Sėkmingai gyvuoja

Choras „Diemedis“ įkurtas 1996 metais ir sėkmingai gyvuoja iki šiol.

Chorui vadovavo Vaclovas Šablevičius, Algirdas Viesulas, Aušra Nefaitė-Poškienė. Jau penkerius metus choro vairą savo rankose laiko Algirdas Kučiauskas.

„Šiuo metu kolektyve dainuoja 29 nariai, daugumą sudaro moterys, vyrų turime 7. Visi esame patriotai, mylime savo šalį. Mus vienija ir meilė muzikai.

Dainuojame daugiausia dainas apie tremtį, apie meilę tėvynei. Tačiau pastaraisiais metais yra ir šiek tiek pokyčių – mūsų repertuare atsirado ir linksmesnių lietuviškos estrados, lietuvių kompozitorių dainų“, – kalbėjo A. Kučiauskas.

Jau penkerius metus choro vairą savo rankose laiko Algirdas Kučiauskas.

Kiekvieną savaitę

Chorui veiklos netrūksta, o nariai repetuoja kiekvieną savaitę po keletą valandų.

„Dalyvaujame įvairiuose Kėdainių rajono renginiuose, pagerbimuose, minėjimuose. Vykstame ir į kitus miestus, jei esame kviečiami.

Kiekvienais metais su kitais Lietuvos tremtinių chorais susitinkame Ariogaloje tradiciniame tremtinių, politinių kalinių sąskrydyje „Su Lietuva širdy“, dalyvaujame kas antrus metus vykstančioje respublikinėje politinių kalinių ir tremtinių dainų ir poezijos šventėje.

Veiklos mums tikrai nestinga, žinoma, pandemija šiek tiek pristabdė, tačiau viliamės, kad viskas bus gerai“, – optimistiškai kalbėjo choro vadovas.

A. Kučiauskas jubiliejaus proga visiems choristams linki sveikatos, geros nuotaikos, gražių ir saulėtų dienų.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video