Buvęs etikos sargas gavo dar vieną VTEK kirtį

 Buvęs etikos sargas gavo dar vieną VTEK kirtį

Saulius Sinickis savo Etikos komisijos pirmininko karjerą pabaigė dar vienu tarnybinės etikos pažeidimu.

Eglė KUKTIENĖ

Kėdainių rajono savivaldybės Etikos komisija, sprendžianti, kas iš kolegų elgiasi etiškai, o kas ne, pati vis papuola į Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) akiratį. Tiksliau – VTEK‘ui vis tenka spręsti, ar teisėtai elgiasi buvęs Etikos komisijos pirmininkas Saulius Sinickis. Neseniai S. Sinickio elgesį svarstęs VTEK‘as pripažino, kad šis Kėdainių politikas jau antrą kartą pažeidė tarnybinę etiką. Beje, šį etikos pažeidimą jis padarė, kai paskutinį kartą šioje komisijoje dirbo kaip jos pirmininkas. Taigi, S. Sinickio karjera Etikos komisijoje baigėsi jo paties etikos pažeidimu.

Nenusišalino

S. Sinickis pripažintas pažeidęs etiką dėl to, kad nenusišalino nuo svarstomo klausimo, kuris buvo tiesiogiai susijęs su juo pačiu.

VTEK tyrimo duomenys rodo, kad Kėdainių rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijos pirmininko pareigas ėjęs Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narys Saulius Sinickis, 2021 m. kovo 2 d. vykusiame Etikos komisijos posėdyje nenusišalino nuo Nijolės Naujokienės 2021 m. vasario 25 d. prašymo svarstymo, kuriuo S. Sinickio buvo prašoma nusišalinti nuo skundo svarstymo.

Tai reiškia, kad S. Sinickis pats išsprendė jam pareikšto nušalinimo klausimą, nors VTEK vertinimu, šį klausimą turėjo išspręsti Kėdainių rajono savivaldybės tarybos Etikos komisija S. Sinickiui nedalyvaujant.

Tai ne pirmas kartas, kai buvęs komisijos pirmininkas nepalankiai žiūri į prašymą komisijai priimti kokį nors sprendimą jam nedalyvaujant.

Anksčiau jis gynėsi tuo, esą nėra pirmininko pavaduotojo, o be pirmininko ar pavaduotojo komisija dirbti lyg ir negali.

Dabar, nors pirmininkas pavaduotoją buvo paskyręs, o pats S. Sinickis buvo net papildomai raginamas nuo klausimo svarstymo nusišalinti, jis to padaryti nesutiko.

Nijolė Naujokienė posėdžio metu paragino Saulių Sinickį nuo klausimo svarstymo nusišalinti, ta-
čiau net ir anksčiau gavęs VTEK kirtį, šis nepasimokė ir nusišalinti nuo klausimo svarstymo nesutiko,
tad dabar VTEK jį vėl pripažino pažeidus etiką.

Pats sau teisėjas

VTEK vertinimu, minėti S. Sinickio veiksmai prieštarauja ir visuotinai pripažintam teisės principui nemo iudex in propria causa (niekas negali būti teisėjas savo byloje).

Jis pats vienasmeniškai priėmė sprendimą dėl jam pareikšto nušalinimo ir tokiu būdu neišsklaidė pareiškėjo abejonių dėl savo galimo neobjektyvumo ir šališkumo.

VTEK siūlo Kėdainių rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijai imtis prevencinių priemonių ir užtikrinti, kad Kėdainių rajono savivaldybės tarybos nariai, kuriems pareikštas nepasitikėjimas jų objektyvumu, t. y. nušalinimas, patys nespręstų jų nušalinimo klausimo. Šis klausimas turi būti sprendžiamas taip pat, kaip ir deklaruojančiajam asmeniui pačiam nusišalinus.

Savam, pagal provincialios politikos mąstyseną, galima viskas – net įstatymų nesilaikyti. Na, o kitiems, ne saviems, nusižengimus galima pripaišyti net ir kai laikomasi kiekvienos įstatymo raidės.

N. Naujokienė

Kvietė pasielgti kitaip

Dar vienos dėmės ir taip jau gana dėmėtoje politiko karjeroje S. Sinickis galėjo ir išvengti.

Valdančiųjų koalicijos lyderė Nijolė Naujokienė dar Etikos komisijos posėdžio metu paragino tuometinį komisijos pirmininką nuo klausimo svarstymo nusišalinti.

Kad tokį klausimą svarstant S. Sinickiui iš tiesų reikia nusišalinti, nepajėgė suprasti nei pirmininko pavaduotoja Vilma Samaitienė, nei kiti Etikos komisijos nariai.

„Savo nuomonę, kad Kėdainių rajono tarybos narys Saulius Sinickis elgiasi neetiškai ir painioja viešuosius ir privačius interesus, išsakiau ir minėtojo posėdžio metu.

Kviečiau jį taip nedaryti. Kreipiausi ir į visą Etikos komisiją prašydama į tai atkreipti dėmesį. Deja, pas mus skirstymas į „savus-svetimus“, „patogius-nepatogius“ yra labai gajus.

Savam, pagal provincialios politikos mąstyseną, galima viskas – net įstatymų nesilaikyti. Na, o kitiems, ne saviems, nusižengimus galima pripaišyti net ir kai laikomasi kiekvienos įstatymo raidės“, – atkreipė dėmesį N. Naujokienė.

Ji pridūrė, kad VTEK sprendimas galėtų būti gera pamoka tiems politikams, kurie, net ir turėdami teisinį išsilavinimą, elgiasi vienvaldiškai ir vienašališkai.

„Įstatymus skaityti ir interpretuoti taip, kaip palanku pačiam – neleistina. Tą patvirtina ir šis VTEK‘o sprendimas“, – pabrėžė politikė.

S. Sinickis ir anksčiau buvo pripažintas pažeidusiu tarnybinę etiką lygiai tokiomis pačiomis aplinkybėmis. Prieš metus laiko S. Sinickis nenusišalino, kai buvo svarstomas klausimas dėl jo elgesio atitikties įstatymų nuostatoms, svarstant su politike Aušrele Kaminskiene susijusius klausimus.

4 Komentarai

  • Tik nesakykite kad jis dar taryboje?

  • Ką jis blogo padarė, kad nebūtų taryboje, juk jis išteisintas, tik šis laikraštis specialisi nerašo apie tai, mat jų savas Valionis girtas kai buvo, net žentelis laidavo už jį, įdomu, kaip sekasi auklėti, manau, kad tik žento pjaras buvo.

  • Valionis atsistatydino, o Sinickis ne. Nors melavo ir dangstė savo buvusį girtą kolegą policininką. Paklauskit tos sužalotos moters apie Sinickio moralę, kaltas ar nekaltas.

  • Valionis atsistatydino, kai teismas priremė prie sienos, nepadėjo nei žento pastangos, juk iš girto nepadarysi negirtą, o Sinickis teismą laimėjo, viskas buvo sukurpta, paklauskit jo pačio.Bet šiam laikrasčiui neįdomu, tokie ir paklapciukai čia dirba.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video