Budrūs kaimynai išgelbėjo jauno vyro gyvybę

 Budrūs kaimynai išgelbėjo jauno vyro gyvybę

Antradienio pavakarę didelės specialiųjų tarnybų pajėgos skubėjo į Kėdainių miesto pakraštyje esantį daugiabučių namų rajoną, mat buvo gautas pranešimas apie bute galimai kilusį gaisrą/ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Antradienio pavakarę didelės specialiųjų tarnybų pajėgos skubėjo į Kėdainių miesto pakraštyje esantį daugiabučių namų rajoną, mat buvo gautas pranešimas apie bute galimai kilusį gaisrą.

Laimei, viskas baigėsi laimingai – laiku į sklindančius dūmus sureagavę kaimynai išgelbėjo jauno vyro gyvybę.

Pranešė kaimynai

Bendrasis pagalbos centras 16 val.30 min. sulaukė pranešimo, kad Kėdainiuose, Šėtos gatvės 101-ojo daugiabučio namo viename iš butų galimai kilo gaisras, jaučiamas svilėsių kvapas, o bute gali būti žmonių.

Į įvykio vietą pasiųstas Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pirmasis ir antrasis skyriai, automobilinės kopėčios, Pramonės ugniagesių komanda, greitosios medicinos pagalbos medikai ir policijos pareigūnai.

Prisibeldė į duris

Atskubėję gelbėtojai skubiai atliko žvalgybą, buvo nustatyta, kad dūmai sklinda iš vieno buto, tačiau buto durys buvo užrakintos. Ugniagesiai jau ruošėsi laužtis į vidų, tačiau stipriai pabeldus, buto duris atidarė jame buvęs jaunas vyras. 

Butas buvo stipriai uždūmintas, ant viryklės svilo gaminamas maistas. Ugniagesiai puodą su maistu nukėlė nuo viryklės, išvėdino patalpas.

D. Kuprijanovo nuotr.

Pavargęs užsnūdo

Bute buvusiam vyrui rimtesnės medikų pagalbos neprireikė, jis tik prisikvėpavo dūmų, tačiau sąmonės praradęs nebuvo. Vyriškis pareigūnams pripažino, kad buvo išgėręs ir gamindamas maistą prisnūdo.

Pareigūnų teigimu, visa laimė, kad daugiabutyje skindančius dūmus pajuto ir specialiąsias tarnybas iškvietė kaimynai, jie galimai išgelbėjo jauno vyro gyvybę, mat netekti sąmonės ir net uždusti grėsmė buvo labai didelė.

Tokie gaisrai kyla gana dažnai

Priminsime skaitytojams, kad gesinti ant viryklės svylančių puodų ugniagesiai kviečiami gana dažnai. Vos prieš keletą dienų kone identiškas įvykis įvyko miesto Žemaitės gatvėje. 

Pastebėta, kad šildyti maistą dažnai palieka ir užmiega išgėrę gyventojai, o senyvo amžiaus žmonės palikę ant viryklės puodą išeina pasivaikščioti arba apsipirkti.

Ugniagesiai primena, kad ruošiamo maisto palikti be priežiūros – nevalia, nes dūmuose žmogus gali užtrokšti bei gali kilti dar didesnis gaisras. Žmonės dėl gaisrų netenka ne tik užgyvento turto, bet ir, kas baisiausia, artimųjų.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video