Biudžetininkams išmokėjo priedus

 Biudžetininkams išmokėjo priedus

Aldo Surkevičiaus nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Gruodžio mėnuo kai kuriems biudžetinių įstaigų darbuotojams ir vadovams buvo dosnus – išmokėtas vadinamasis tryliktasis atlyginimas. Priedus prie algos gavo ne tik kai kurių savivaldybei pavaldžių įmonių vadovai, bet ir pačios savivaldybės darbuotojai. Tiesa, tokia šventinė dovana buvo įteikta toli gražu ne visiems.

Dešimčiai

Kėdainių rajono savivaldybė informavo, kad rajono meras Valentinas Tamulis gruodžio 28 dieną pasirašė 10 įsakymų, kuriais skyrė premijas, siekiančias 25–100 proc. pareiginės algos pastoviosios dalies dydžio.

Keturi vadovai iš dešimties, gavusių priedus, vadovauja krašto švietimo įstaigoms. Tiesa, kokios tai įstaigos, savivaldybė neatskleidžia.

Meras Valentinas Tamulis: „Man pavaldūs tie keturi darbuotojai gavo nė kiek ne daugiau negu kiti administracijai priklausantys darbuotojai.“/Eglės Kuktienės nuotr.

Susitaupė

Nepaisant to, kad ne vieną kartą politikams priiminėjant ir tikslinant savivaldybės biudžetą buvo keliamos aršios diskusijos dėl to, kad esą metų pabaigoje gali pritrūkti pinigų biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimams, paaiškėjo, kad tai tebuvo tušti opozicijos gąsdinimai.

Kaip ir planavo rajono savivaldybės administracija, trūkstami pinigai biudžetininkams buvo sumokėti metų eigoje, o priedų išmokėjimas rodo, kad biudžetinės įstaigos, tarp jų ir švietimo įstaigos, ne tik nepritrūko pinigų, bet dar ir jų pajėgė susitaupyti.

„Biudžetinių įstaigų vadovai savo kolektyvui priedus išmoka pagal savo įsakymus. O jei turi dar pinigų, kreipiasi į mane su raštišku prašymu išmokėti priedą ir jiems.

Su visais jais pirmiausia buvo kalbama, klausiau, ar jie tikrai turės galimybę išsimokėti tą priedą. Jei sulaukdavau atsakymo, kad taip, išmokėjus darbuotojams dar likdavo pinigų ir įstaigos vadovui, tuomet prašymą pasirašydavau.

Tam nereikėjo jokių papildomų pinigų, viskas iš to, ką jie patys susitaupė“, – akcentavo meras Valentinas Tamulis.

Nepaisant to, kad ne vieną kartą politikams priiminėjant ir tikslinant savivaldybės biudžetą buvo keliamos aršios diskusijos dėl to, kad esą metų pabaigoje gali pritrūkti pinigų biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimams, paaiškėjo, kad tai tebuvo tušti opozicijos gąsdinimai.

Aut. past.

Santykinai mažai

Priedus prie atlyginimo gavo ir merui tiesiogiai pavaldūs keturi savivaldybės darbuotojai – patarėjai, padėjėjai.

Tiesa, pats V. Tamulis tikina, kad tie priedai nebuvo dideli, ir net, jo teigimu, „santykinai maži“.

„Man pavaldūs tie keturi darbuotojai gavo nei kiek ne daugiau negu kiti administracijai priklausantys darbuotojai.

Buvo išlaikytas tas pats priedų išmokėjimo principas, jokių išskirtinių sąlygų netaikiau.

Tiek, kiek buvo nuspręsta mokėti eiliniams darbuotojams, atsižvelgiant į jų stažus, tas pats buvo ir su mano padėjėjais, patarėjais.

Nei euro, nei cento ne daugiau. Tūkstančiais ten tikrai nebuvo išmokėta, jei kažkas taip galvoja“, – tikino meras.

Pats meras tryliktojo atlyginimo gauti negali, tokia praktika nėra taikoma ir net nėra reglamentuota.

Negavo

A. Kacevičius: „Nei aš, nei mano pavaduotojai negavo nei vieno papildomo euro./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Savivaldybės administracijos vadovas Arūnas Kacevičius ir jo pavaduotojai priedų taip pat negavo, nors tokia galimybė ir yra.

„Gauti priedą galime, jei meras būtų tą priedą numatęs, bet nenumatė.

Nei aš, nei mano pavaduotojai negavo nei vieno papildomo euro“, – patikino savivaldybės administracijos direktorius A. Kacevičius.

Norėtų palyginti

V. Tamulis sakė manantis, kad tryliktojo atlyginimo išmokėjimas kai kurių biudžetinių įstaigų vadovams neturėtų būti vertinamas kaip didelių finansinių išlaidų gestas.

Pasak jo, pasidairius po kad ir Seime išdalintus priedus, Kėdainių krašte išmokėtas 13-asis atlyginimas gali pasirodyti ir visai skurdus.

Tryliktojo atlyginimo išmokėjimas kai kurių biudžetinių įstaigų vadovams neturėtų būti vertinamas kaip didelių finansinių išlaidų gestas.

V. Tamulis

„Kai kurie Seimo narių padėjėjai gavo ir šimtaprocentines išmokas. Kai kurių valstybinių įmonių direktoriai gavo ir po 20 tūkst. eurų siekiančius priedus – va čia tai tikrai protu nesuvokiama.

Nėra ką lyginti su tuo, ką mūsų žmonės gavo. Be to, reikia atkreipti dėmesį, kokiu laikotarpiu yra dirbama.

Pagalvojus, ir kaip tos švietimo įstaigos ar socialines paslaugas teikiančios įstaigos turėjo dirbti, kokiomis sąlygomis, galvoju, kad kažin, ar kažkas labai norėtų tų vadovų vietoje atsidurti.

Ir jei jie gavo vieną premiją per metus, kurią išdalinus gal ir susidarytų po papildomą šimtą eurų kas mėnesį, vargu ar galima tą laikyti labai dideliais papildomais pinigais“, – svarstė rajono meras.

Milijonas

Ir iš tiesų, Seimo kanceliarijos  darbuotojams, kurių yra apie 950, buvo išmokėtas 13-asis atlyginimas.

Iš viso šiam šventiniam priedui Seimo kanceliarija paskyrė per 1 milijoną eurų.

Vidutiniškai vienas darbuotojas gavo daugiau kaip tūkstantį eurų siekiantį priedą.

7 Komentarai

  • kodėl tik jems, ką kiti darbuotojai kitokie? absurdas- pinigų švaistymas.

  • Tamulis visai suįžūlėjo, betvarkė konkreti. Švaisto pinigus, šlykštynė. Nieko, paskutiniai metai, gal datrauks kaip nors pabaigą kadensijos, jei nebus apkalta dėl….

  • Nu ir merą turim… Geria ir pinigais taškosi. Kažkoks košmaras

  • Skaityti išmokit mankrutai, paskui raitykit pezalus!

  • visi veltedziai pasipinigavo

  • Ar nereiketu zmonems sukilti? Suorganizuota protesta pries Tamulio savivale? Lauk toki mera nx. Balsavom kad geras zmogus, o pasirodo sau i kisenes krauna turtus. Nu jobtvaimat…

  • Tai pamalonino. Laksto tamulis ir visiem pažadus dalina už mūsų pinigus. Ir dar premijas duoda. Aišku, kad dirbančio nemato. Jeigu kas turėjo gaut premija tai Kacevičius, kur dirba per naktis. Mūsų name gyvena, tai mum jau jo gaila darosi. Atiduos paskutinę sveikatą per sava sažini ngumą ir darbštumą. Bet geriau jo darbu pasinaudot, negu premija skirt. Rado mat geresnių. Fui.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video