Birželio 14-ąją Lietuvoje skelbiama Visuotinė tylos minutė

 Birželio 14-ąją Lietuvoje skelbiama Visuotinė tylos minutė

Birželio 14-ąją, Gedulo ir vilties dieną, kai minėsime 76-ąsias trėmimų pradžios metines, Lietuvoje skelbiama Visuotinė tylos minutė, kuomet visa šalis 11 val. 59 min. trumpam sustos. Ši iniciatyva suvienys visą Lietuvą ir privers visus minutei stabtelėti bei pagalvoti apie savo laisvės kainą.

1941 m. prasidėję masiniai lietuvių tautos trėmimai Sibiro kryptimi per visą tremties laikotarpį pasiuntė beveik 130 000 tautiečių. Tai nesuvokiami skaičiai, kuriuos dažnai galima rasti istorijos vadovėliuose, tačiau ištremti buvo ne skaičiai, o žmonės.

Būtent todėl šiemet projektas „Misija Sibiras“ birželio 14-ąją 11:59 visoje Lietuvoje skelbia Visuotinę tylos minutę, prie kurios gali prisidėti kiekvienas. Organizatoriai ragina visą Lietuvą šiuo laiku trumpam sustoti: išjungti muzikas prekybos centruose, atsiplėšti nuo darbų, nustoti naršyti internete ir minutę pabūti su savo mintimis.

Visuotinė tylos minutė istorijos tiltais sujungs visą šalį, o dar daugiau dėmesio istorijos išsaugojimui bus skiriama atminties akcijos #IŠTARK #IŠGIRSK #IŠSAUGOK metu. Pernai didelio pasisekimo sulaukusi tremtinių ir politinių kalinių vardų skaitymo akcija #IŠTARK #IŠGIRSK #IŠSAUGOK šiemet sujungia net tris Lietuvos miestus: Vilnių, Kauną ir Klaipėdą, ir kviečia garsiai ištarti tremtų ir kalintų mūsų šalies gyventojų vardus, išgirsti jų likimus bei išsaugoti istoriją.

[quote author=“Aut. patst.“]1941 m. prasidėję masiniai lietuvių tautos trėmimai Sibiro kryptimi per visą tremties laikotarpį pasiuntė beveik 130 000 tautiečių.[/quote]

„Neįsivaizduojame liepos 6 d. be himno giedojimo ar sausio 13 d. be neužmirštuolės švarko atlape, todėl atėjo laikas įprasminti ir tą mūsų istorijos dalį, kuri susijusi su tremtimi. Gedulo ir vilties dienos minėjimai vyksta kiekviename Lietuvos mieste, o dalis miestiečių kasmet trumpam sustoja tylos minutės metu, bet šiemet laikas tai padaryti visos Lietuvos mastu. #IŠTARK #IŠGIRSK #IŠSAUGOK bei Visuotinė tylos minutė yra du būdai, jungiantys visą Lietuvą ir primenantys, nors ir skaudžią, bet labai svarbią mūsų praeities dalį. Visuotinė tylos minutė turėtų būti ne prievolė, o pagarbus laikas, kuomet apsvarstome, kas šiandien esame. Juk, kas esame, priklauso nuo to, kas buvome“, – kalbėjo projekto „Misija Sibiras“ vadovas Ignas Rusilas.

Prie Visuotinės tylos minutės birželio 14 d. 11:59 prisidėti ir trumpam sustoti kviečiami visi kartu su savo kolegomis, draugais, artimaisiais. 

Atminties akcija #IŠTARK #IŠGIRSK #IŠSAUGOK Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje prasidės birželio 14 d. 13 val. Registruotis skaityti kviečiame adresu www.misijasibiras.lt

Vilniuje – Aukų gatvės skersgatvyje šalia Genocido aukų muziejaus (Aukų g. 2A, Vilnius), Kaune – Vytauto didžiojo karo muziejaus kiemelyje prie Amžinosios ugnies (K. Donelaičio g. 64, Kaunas) ir Klaipėdoje – prie paminklo vieningai Lietuvai „Arka“ (Tiltų g. 2, Klaipėda).

Prie skaitymų prisidėti bus galima ir neužsiregistravus bei atvykus tiesiai į skaitymų vietą.

Visi kartu galime suvienyti Lietuvą ir įrodyti, jog istorija yra gyva kiekvienoje širdyje kiekvieną dieną!

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video