Bibliotekoje – literatūrinė-muzikinė programa, skirta Simonui Daukantui

 Bibliotekoje – literatūrinė-muzikinė programa, skirta Simonui Daukantui

Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Šiais metais minimos istoriko, rašytojo Simono Daukanto 230-osios gimimo metinės. Gruodžio 19 d. 17.30 val. Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje, Kino salėje (Didžiosios Rinkos a. 4) vyks šiai progai skirta literatūrinė-muzikinė programa „Simonas Daukantas. Aš dėl lietuvystės pamatus dedu“.

Programoje skamba S. Daukanto kūrinių ištraukos, rašytojo mintys apie lietuvių kalbą, lietuvybės išsaugojimo svarbą, lietuvių kompozitorių kūriniai.

Atlikėjai – Vytautas Rašimas (aktorius), Raimonda Janutėnaitė (mecosopranas), Nijolė Baranauskaitė (fortepijonas).

Savo, kaip istoriko, darbą S. Daukantas suvokė kaip ateities visuomenės kūrimą. Tikėjo, kad būsimam savarankiškam gyvenimui atramas lietuvių visuomenė galinti atrasti tik atidžiai žvelgdama pati į save, į savo nugyventus amžius. Jis taip giliai pažvelgia į tautos praeitį, kad joje pamato ir kitiems parodo tautos ateitį.

Svarbiausiu savo uždaviniu rašytojas laikė ieškoti lietuvių tautos istorijos šaltinių, juos tyrinėti ir rašyti knygas savo tautai, ją šviesti ir kelti jos savigarbą, savo vertės suvokimą.

Renginio metu bus fotografuojama viešinimo tikslu.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video