Beveik 70 proc. smulkių ir vidutinių įmonių skolinasi dėl apyvartinių lėšų trūkumo

 Beveik 70 proc. smulkių ir vidutinių įmonių skolinasi dėl apyvartinių lėšų trūkumo

Smulkios ir vidutinės įmonės veiklos finansavimo šaltiniu vis dažniau renkasi alternatyvaus skolinimo bendroves, o ne bankus ar kredito unijas. Paskolų verslui projektas „Fino.lt“ skaičiuoja, kad per pirmuosius du 2017 m. mėnesius buvo suteikta paskolų už 555,8 tūkst. Eur, t.y. 153 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu (219,2 tūkst. Eur). Iš viso per 2016 metus buvo suteikta 2,4 mln. Eur paskolų.

[quote author=“V. Daukšas“]Paskolos suteiktos net 58 proc. įmonių, kurios veiklą vykdo daugiau nei penkerius metus. Tai jau nebe rinkos naujokai, o dažnai įmonės plėtrą planuojančios įmonės, kurioms pritrūksta apyvartinių lėšų.[/quote]

„Pagal mūsų statistinius duomenis pagrindinė smulkių ir vidutinių įmonių skolinimosi priežastis – apyvartinių lėšų trūkumas – tai sudaro 69 proc. visų paskolų. Paskolos suteiktos net 58 proc. įmonių, kurios veiklą vykdo daugiau nei penkerius metus. Tai jau nebe rinkos naujokai, o dažnai įmonės plėtrą planuojančios įmonės, kurioms pritrūksta apyvartinių lėšų. Mažiau nei trejus metus veiklą vykdančios įmonės sudaro 24 proc. paskolos gavėjų. Verslo pradžioje ar jau įsibėgėjus sunku subalansuoti pajamas ir sąnaudas, todėl neretai nepakanka lėšų darbuotojų atlyginimams, įrangos įsigijimui ar operatyviam atsiskaitymui su tiekėjais“, – teigia alternatyvaus finansavimo bendrovės vadovas V. Daukšas.

Jis pastebi, kad paskolai gauti pateikiamos priežastys labai įvairios.

„Apskaitos įmonė kreipėsi dėl programinės įrangos atnaujinimo. Mikroautobusų nuoma užsiimanti įmonė nusprendė įsigyti dar vieną transporto priemonę, o ekologiško maisto pristatymo į namus įmonė pateikė prašymą dėl paskolos parduotuvei atidaryti“, – vardija V. Daukšas.

Dažniausiai paskolos buvo suteiktos prekybos (29 proc.), transporto ir logistikos (22 proc.), paslaugų (21 proc.) įmonėms. Be skolinimosi apyvartinių lėšų stygiui, įmonės skolinosi plėtrai (15 proc.), įrangos diegimui ar įsigijimui (10 proc.), transportui (6 proc).

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video