Besirūpinantiems sveikata dovanojo nemokamas treniruotes baseine

 Besirūpinantiems sveikata dovanojo nemokamas treniruotes baseine

Nemokamų treniruočių dalyvės, beskambant šventinei muzikai, panaudodamos sportinį ir netradicinį inventorių, atliko aerobinius pratimus./Džestinos Borodinaitės nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Jau yra įprasta aukoti neturintiems, bėdos prislėgtiesiems, senelių ar vaikų namuose gyvenantiems gražiausių metų švenčių proga. Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro sveikatos stiprinimo specialistė Kristina Butkienė kraštiečius palepino nemokamomis aerobikos treniruotėmis vandenyje. Kas prisijungė, kaip vyko treniruotės ir apskritai kaip kilo ši graži idėja pakviesti į nemokamas treniruotes – iš pačios K. Butkienės lūpų.

Panoro skirti laiko

„Prieš šventes nemažai žmonių kažkam aukoja: kas seneliams, kas vaikų namams, o aš nusprendžiau paaukoti savo laiką ir išskirtinį dėmesį skirti mūsų krašto žmonėms, kurie bent trumpam galėtų atitrūkti nuo rūpesčių, bėgimo arba tiesiog linksmai praleistų laiką.

Apie kilusią idėją papasakojau Kėdainių sporto centro atstovams, kurie nė nesudvejoję pritarė mano sumanymui“, – sako K. Butkienė.

K. Butkienė pabrėžia, jog dažniausiai dėl treniruočių vandenyje kreipiasi asmenys, turintys sveikatos sutrikimų, negalintys užsiimti fizine veikla sporto salėje, ir jiems nesvarbu, ar užsiėmimai yra mokami ar ne./Džestinos Borodinaitės nuotr.

Aerobiniai pratimai

Pasirodo, tai ne pirmas kartas, kai K. Butkienės ir Kėdainių sporto centro iniciatyva kėdainiečiai mėgaujasi nemokamomis treniruotėmis.

„Nemokamas treniruotes vedžiau per Sporto dieną. Taip pat ne kartą nemokamai treniravomės Visuomenės sveikatos biuro iniciatyva.

Nemokamų treniruočių dalyvės, beskambant šventinei muzikai, panaudodamos sportinį ir netradicinį inventorių: balionus, atliko aerobinio tipo pratimus.

Įprastai mokamos treniruotės vyksta pirmadieniais ir trečiadieniais nuo 18 valandos Vilainių baseine“, – primena sveikatos stiprinimo specialistė, treniruojanti suaugusius.

Pirmoje nemokamoje treniruotėje, į kurią susirinko gausus būrys moteriškosios lyties atstovių, jauniausia buvo 16 metų dalyvė, vyriausia – 72 metų. Antroje treniruotėje sportiškai nusiteikusių dalyvių ir vėl netrūko.

Aut. past.

Norinčiųjų netrūko

Pirmoje nemokamoje treniruotėje, į kurią susirinko gausus būrys moteriškosios lyties atstovių, jauniausia buvo 16 metų dalyvė, vyriausia – 72 metų.

Antroje treniruotėje sportiškai nusiteikusių dalyvių ir vėl netrūko.

Atsižvelgia į situaciją

K. Butkienė pabrėžia, jog dažniausiai dėl treniruočių vandenyje kreipiasi asmenys, turintys sveikatos sutrikimų, negalintys užsiimti fizine veikla sporto salėje, ir jiems nesvarbu, ar užsiėmimai yra mokami ar ne.

„Kadangi vandenyje sumažėja sąnarių apkrova, tad treniruotės baseine – vienas iš nedaugelio variantų, kurį gali rinktis traumą, kaulo lūžį, išvaržą ar kitokį sveikatos sutrikimą patyręs žmogus.

Atsižvelgiant į tai, su kokiomis problemomis ir kokiu tikslu į mane kreipiasi asmuo, pagal jo poreikius parenku tinkamus pratimus.

Mane pačią labai motyvuoja matant po treniruočių fiziškai aktyviai pasportavusius ir emociškai įsikrovusius, sveikatos pagerėjimą jaučiančius žmones ir švytinčius jų veidus“, – neslepia K. Butkienė.

Džestinos Borodinaitės nuotr.

Sportiškas gyvenimas

Sveikatos stiprinimo specialistė – dviejų aktyvių vaikų mama, kuri neįsivaizduoja savęs ir savo gyvenimo be sporto, be bendravimo, be šio darbo.

„Pati nuo mažumės mėgau sportuoti, mokykloje lankiau lengvąją atletiką, o po mokyklos baigimo įstojau į Lietuvos kūno kultūros akademiją (dabar Lietuvos sporto universitetas).

Ten baigiau sporto bakalaurą, kiek vėliau įgijau sporto vadybos magistro laipsnį.

Prieš šešerius metus įsidarbinau Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure, kurio vadovės Danguolės Avižiuvienės paskatinta tapau sveikatos stiprinimo specialiste ir sėkmingai penkerius metus vedu treniruotes.

Man mano darbas – šventė. Jo dėka pabėgu nuo kasdienės rutinos ir atsipalaiduoju.

Mano vyras – krepšinio treneris, tad nenuostabu, kad fizinis aktyvumas mūsų šeimoje yra svarbus“, – įsitikinusi K. Butkienė.

Ragina sportuoti

Sveikatos stiprinimo specialistė visiems Kėdainių krašto žmonės linki būti aktyviems ir sveikiems, o kuriems trūksta ryžto pradėti sportuoti, – nepabijoti ir pabandyti: „Linkiu, kad rastumėte sau tinkamus sportinius užsiėmimus šiemet pasistengtumėte juos išbandyti“.

1 Komentaras

  • Norėčiau užsiregistruoti

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video