Beržams – 649, kaimo bendruomenei –13

 Beržams – 649, kaimo bendruomenei –13

Ir jaunų, ir vyresnių laukė kūrybinis užimtumas – buvo pinami ir dėliojami kilimai iš visko, ką davė gamta, buvo gaminama natūrali trąša./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Lietingą ir gaivų savaitgalį Kėdainių rajono Dotnuvos seniūnijos Beržų kaimo bendruomenė šventė savo kaimo įkūrimo 649-ąsias metines. Beržiečiai minėjo ir 13 bendruomenės įkūrimo metines. Popietę prasidėjusi šventė tęsėsi iki pat vidurnakčio.

Ir vietiniai, ir svečiai

Renginys, finansuojamas Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto ir Beržų bendruomenės asociacijos lėšomis, sutraukė būrį vietos gyventojų ir nemažai svečių iš kaimyninių kaimų, miestelių.

Ir dideli, ir maži rinkosi Beržų kaimo parke, kur vyko įvairūs koncertai, edukaciniai užsiėmimai, linksmybės.

„Kaimo žmones išvargino karantinas, jie pasiilgo gyvo bendravimo, susitikimų. Todėl visus ir sukvietėme į tradicinę kaimo šventę, kurios metu šventėme Beržų bendruomenės gimtadienį, kaimo paminėjimo metines bei užsiėmėme kitomis veiklomis ir pramogomis.

Manome, kad koją renginiui šiek tiek pakišo lietus, jis išgąsdino gyventojus, tad jų šiemet susirinko kiek mažiau nei įprastai kasmet.

Visgi antroje šventės pusėje lietus išsisklaidė ir į parką sugužėjo vietiniai“, – kalbėjo Beržų kaimo bendruomenės centro pirmininkė Birutė Jomantaitė.

Beržų kaimo bendruomenės centro pirmininkė Birutė Jomantaitė (centre) dėkojo ir džiaugėsi aktyviu kaimo jaunimu./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dėkojo visiems

Pirmininkė dėkojo visiems kaimo gyventojams, kurie puoselėja ir rūpinasi kaimu, prisideda organizuojant įvairias šventes, renginius.

„Didžiuojamės savo jaunimu, nes jis yra mūsų ateitis. O ši šventė yra visiems žmonėms padėka už jų darbą, už pagalbą organizuojant įvairius renginius, tvarkant kaimo aplinką. Be žmonių nebūtų bendruomenės, tai yra visų mūsų nuopelnas. Tuo turime džiaugtis ir didžiuotis“, – pažymėjo B. Jomantaitė.

Beržų kaimo bendruomenės centro pirmininkė dėkojo visiems kaimo gyventojams, kurie puoselėja ir rūpinasi kaimu, prisideda organizuojant įvairias šventes, renginius.

Aut. past.

Šventės reikalingos

Vienas iš Beržų kaimo šventės rėmėjų, ilgus metus ūkininkavimui šiame krašte atidavęs ir šio krašto žmones puikiai pažįstantis kraštietis Jeronimas Karosas pažymėjo, kad šventės bendruomenei reikalingos.

„Yra laikas darbui, yra laikas šventėms. Darbe švęsti negalima, o šventėse negalima darbiniais reikalais užsiimti. Smagu, kad susirenka tiek žmonių. Reiškia jiems to reikia. Labai stipri bendruomenė, gera organizacija, viskas tikrai puiku“, – kalbėjo J. Karosas.

Susirinkusiuosius linksmino tikros muzikos fabrikėlis – panevėžiečių vyrukų grupė „Nešpėti bernai“./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Daug veiklos

Šventėje veiklos netrūko nei dideliam, nei mažam. Ir jaunų, ir vyresnių laukė kūrybinis užimtumas – buvo pinami ir dėliojami kilimai iš visko, ką davė gamta, buvo gaminama natūrali trąša.

Vaikučių laukė didelis pripučiamas batutas bei daugybė žaidimų ir atrakcijų. Taip pat buvo vaišinamasi tradicine koše, visi norintys galėjo išsikepti duonelės.

„Šiemet mūsų tradicinis gėrybių kilimas yra kiek kitoks, jame mažiau žiedų, mažiau žalumos, nes saulė ir karštis viską išdžiovino. Kilime dominuoja grūdinės kultūros. Džiaugiuosi mūsų jaunimu, kuris sukūrė tikrą šedevrą“, – šypsojosi B. Jomantaitė.

Visi norintys galėjo išsikepti duonelės. Ši edukacija sulaukė didelio kaimo gyventojų dėmesio./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Pasiilgo švenčių

Kalbinti kaimo gyventojai dėkojo bendruomenės vadovei už surengtą įspūdingą šventę.

„Labai puiki šventė. Čia yra ką veikti ir jaunam, ir senam. Tokiame nedideliame kaime tokio lygio šventes organizuoti gali tik labai puikūs ir aktyvūs žmonės. Tokia yra pirmininkė Birutė. Džiaugiamės, kad mūsų kaimas gyvas, kad čia vyksta renginiai“, – sakė vietos gyventoja Kristina Karnatkienė.

Beržų kaimo parke linksmybės tęsėsi nuo popietės iki vidurnakčio. Šokių aikštelėje kojas miklino ir jaunimas, ir vyresnieji./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Sugrįžo į kaimą

Į Beržus tądien sugrįžo ir sparnus pakėlę bei didmiesčiuose ar net užsienyje įsikūrę šio kaimo gyventojai.

„Labai malonu sugrįžti į gimtinę. Mano tėtis Virgilijus yra labai aktyvus bendruomenės narys. Džiugu, kad Beržai juda, kruta. Kaimas tikrai tvarkosi, labai aktyviai veikia bendruomenė. Dar yra likę ir jaunimo, kas yra labai smagu“, –  šypsojosi Viktorija Bitautaitė. 

Šokiai pokiai

Susirinkusiuosius linksmino liaudiškos muzikos kapela „Beržynėlis“, vokalinis moterų ansamblis „Berželis“, tikros muzikos fabrikėlis „Nešpėti bernai“, vakaro naktišokius organizavo grupė „Siurprizas“. Visus nustebino vieno kaimo ūkininko dovana – šventinis fejerverkas.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video