Beinaitiškių šeimą užpuolė palaidas šuo

 Beinaitiškių šeimą užpuolė palaidas šuo

Štai kas liko iš Skirmanto Laužiko striukės po šuns užpuolimo Beinaičių kaime/ Asmeninio archyvo ir Wikipedia.org nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Sekmadienio vakarą Kėdainių rajono Pelėdnagių seniūnijos Beinaičių kaime gyvenanti Skirmanto ir Agnės Laužikų šeima prisimins dar ilgai. Ramų pasivaikščiojimą kaimo gatvelėmis sudrumstė šeimą užpuolęs agresyvus palaidas šuo. Ugniagesiu dirbantis vyras nori perspėti ir kitus kaimo gyventojus, kad šie būtų atsargūs.

Puolė iš nugaros

S. Laužikas „Rinkos aikštei“ pasakojo, kad gražų vakarą su žmona ir šuneliu vaikščiojo kaimo gatvelėmis, kai iš nugaros pribėgęs agresyvus šuo puolė juos.

„Mes vedžiojome savo kalytę. Ramiai sau vaikščiojome, kai išgirdome garsą, kad iš nugaros atšnopuoja ir atbėga didelis šuo. 

Aš spėjau sugriebti mūsų gyvūnėlį ant rankų. Tas šuo puolė man iš nugaros, po to puolė iš priekio. Suplėšė mano striukę, šiepė dantis, lojo, urzgė. 

Žmona šaukė, kad šeimininkai pasiimtų šunį, bet jis buvo vienas, palaidas, aplink šeimininkų nebuvo“,  –  pasakojo vyriškis.

Perspėja kitus

Ugniagesiu gelbėtoju dirbantis beinaitiškis jaučia pareigą perspėti ir kitus kaimo gyventojus, kad šie pasisaugotų ir netaptų agresyvaus šuns aukomis.

„Kas bus, jei tas šuo užpuls vaiką? Ar mes laukiame nelaimės? Aš vos atsilaikiau prieš tą šunį, laimei, jis mūsų nesužalojo, tačiau nuostoliai padaryti. 

Jei neatsiras šio šuns šeimininkas, aš kreipsiuosi į atitinkamas tarnybas. 

Noriu perspėti visus mūsų kaimelio gyventojus, kad šie pasisaugotų. Iki šiol kaime buvo ramu, tačiau mūsų ramų gyvenimą sudrumstė šis palaidas šuo ir mes dabar nesijaučiame saugūs“, –   kalbėjo S. Laužikas.

Rimta bėda

Palaidi šunys pastarosiomis dienomis sėja nerimą Kėdainių rajone. 

Kėdainių rajono policijos komisariatas bei Kėdainių rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyrius jau gavo informaciją ir tiria įvykį dėl palaido šuns Dotnuvoje. 

S. Laužikas apie Beinaičiuose siautėjantį šunį kol kas jokioms tarnyboms nepranešė, tačiau jei jis kreiptųsi, šuns šeimininkams grėstų rimti nemalonumai.

Perspėja policija

Kauno apskrities policija informuoja, kad Gyvūnų laikymo taisyklės aiškiai nurodo, kad šunis galima vedžioti tik su pavadėliu.

Pareigūnų teigimu, patekus į tokią situaciją bet kada galima kviesti ir policiją – atvykę pareigūnai turi teisę tokiam neatsakingam gyvūno savininkui taikyti administracinio poveikio priemones ir nubausti pinigine bauda. Teisės aktuose palaidas šuns bėgiojimas poilsiavietėse yra prilyginamas viešosios tvarkos pažeidimui. Tokio šuns šeimininkai gali būti nubausti nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų eurų bauda. Pažymėtina, jog pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksą gyvūno laikymo pažeidimai gali užtraukti ne tik 550 eurų baudą, bet ir gyvūno konfiskavimą bei įpareigojimą dalyvauti elgesio keitimo ir kitose programose ar kursuose.

6 Komentarai

  • Vilkų šauditi-limitas.Tai reik atsigriebti ant palaidų šunų.

  • O musu seniunui Pagirskiui niekas nerupi. Ana juokiasi is manes. Gerai kad dar ant snukik neapsjaudo. Grazinkit Tamuli. Nors isgeriantis, bet rupestingas

  • Reikia kreiptis ne tik į policiją, bet ir į teismą. Kad atlygintų ir moralinę žalą. Bet žmonės apatiški, padejuoja ir tiek.

  • O slikiuose kas darosi su tais šunimis pravažiuoti neįmanoma ramiai,’nors ponas meras Tamulis kiekvieną dieną pravažiuoja bet jam Pokui,reikės imti vamzdį ir mažinti tą šunų banda

  • ne merui reik sakyt o skambint i pelednagiu seniunija.

    • Geriau imtis pačiam veiksmų daugiau tokio bus,ira gi pigios tos dešros maksimoja

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video