Basomis kojomis prie Prezidentūros protestavo ir kėdainiečiai

 Basomis kojomis prie Prezidentūros protestavo ir kėdainiečiai

Kėdainietė Agnė Lideikaitė (antra iš dešinės) basomis kojomis prie prezidentūros protestavo prieš galimybių paso įvedimą vaikams./J. Stacevičiaus/LRT nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Vilniuje prie Prezidentūros penktadienį surengtas protestas prieš galimybių pasą vaikams nuo 12-os metų. Protestuotojai, pasivadinę „Basais tėčiais“, išreiškė solidarumą anksčiau dėl to paties protestavusioms mamoms. Nors protestuotojų nebuvo daug, tačiau jų būryje buvo galima sutikti ir du kėdainiečius – Dalių Macinavičių ir Agnę Lideikaitę.

Norėjo susitikti

Protestuotojai norėjo susitikti ir pasikalbėti su Prezidentu Gitanu Nausėda, tačiau šis kaip tik tuo metu buvo išvykęs. 

„Niekas neišėjo pasikalbėti, atsitvėrė tvorele. Tačiau mes nepasiduosime, jei reikės, ir toliau rengsime tokias akcijas“, – kalbėjo A. Lideikatė.

Turi bėdų

Moteris neslėpė, kad dėl su koronavirusu susijusių Vyriausybės nutarimų ji turi bėdų ir problemų darbovietėje.

„Darbe vyksta karas. Manęs neįleido į darbą vien dėl to, kad aš neatsisakiau atlikti sveikatos patikrinimų, bet nurodžiau priežastį – negaliu to apmokėti savo lėšomis.

Ir pagal galiojantį Darbo kodeksą darbdavys privalo užtikrinti saugos ir sveikatos priemones. O man surašė nušalinimo aktą, kuriame nurodė, kad aš atsisakau testuotis. Aš maniau, kad tas nušalinimo aktas yra negaliojantis, todėl ėjau į darbą kaip priklauso.

Man neleido dirbti, todėl aš kviečiausi policiją, kad užfiksuotų, jog aš buvau darbe. Taip padariau, kad negalėtų man įrašyti pravaikštų“, – paaiškino jauna moteris.

Prie Prezidentūros surengtas protestas prieš galimybių pasą vaikams nuo 12-os metų. Protestuotojai, pasivadinę „Basais tėčiais“, išreiškė solidarumą anksčiau dėl to paties protestavusioms mamoms.

Aut. past.

Išniekino vėliavėlę

D. Macinavičius visai neseniai taip pat patyrė nemalonų incidentą.

Kažkas nulaužė ir numetė ant žemės ant jo automobilio kabėjusią „Šeimos gynimo maršo“ vėliavėlę. Tuomet vyriškis neslėpė pasipiktinimo ir socialinėje erdvėje negailėjo karčių žodžių vėliavėlės niekintojams.

Prašo naikinti

Visi protestuotojai teigė, kad jie siekia šalies vadovui parodyti, jog jis turi imtis veiksmų.  Protestuotojai prašo panaikinti „vaikų segregavimą“.

Savo ruožtu Prezidentas G. Nausėda teigia, kad vaikų nuo 5-erių metų skiepijimą bei galimybių paso taikymą vaikams nuo 12 metų aptars su premjere Ingrida Šimonyte.

Buriasi mamos ir tėčiai

Skaitytojams priminsime, kad nuo gruodžio 28 dienos vaikams nuo 12 metų galimybių pasas bus privalomas, tačiau jį įgyti vaikams Vyriausybė numatė daugiau alternatyvų nei suaugusiesiems.

Galimybių pasas vaikams bus privalomas prekybos ir pramogų vietose.

Įtvirtintas ir galimybių paso visiems gyventojams galiojimo laikas. Šis pasas galios 7 mėnesius, pasiskiepijus pagal visą vakcinacijos schemą, o norint jį pratęsti, reikės pasiskiepyti trečiąja doze.

Būtent prieš galimybių pasą vaikams basi ir kovoja susirūpinę Lietuvos mamos ir tėčiai, tarp kurių yra ir kėdainiečių.

19 Komentarai

 • Niekas su basakojais durniais nenori sneketis 😀

  • Tegu stovi basomis ar visai nuogi. Protestuoti, reikšti nuomonę juk neuždrausta. Kodėl tokiems LGBTQ+ leidžiama rengti paradus, vaipytis, maivytis, šokinėti, strikinėti, rėkauti ir švilpti, vyrai išsidažę, su pūstais sijonukais? O čia žmonės stovi basomis, mažomis grupelėmis, nekelia didelio triukšmo. Tik va klausimas- o ką siūlo nusistatę prieš skiepus, kaip įveikti šitą koronavirusą? Kokiom priemonėm, jei ne skiepais? Žmonija kol kas nieko veiksmingiau už skiepus neišrado.

 • Ar nereik uz toki protinga komentara tamstos paduoti? Greit tuoj bus asaru ir atsiprasymu ir paviesintas kas esi per padaras, laido asaba

  • Daliau, parasyk savo saskaita i feisbuka, jei reikes pinigu pasakyk kiek reikia Kedainiu krasto ukininkai tave parems kiek tik reikes. Pinigu yra ir bus, del tokios kovos pinigu rasim kiek reikes. Tik tark zodi.

 • Kedainieciai tikri debilai,o. Visva tau reiktu pasiskiepit nuo pasiutpalkes (durneli)

 • Na Macinavičius niekada protu nepasižymėjo. Uźuojauta artimiesiems.

 • Tai pasirasykit tikras pavardes ir vardus kitus durniais vadindami, ar per silpni esat, tik anonimiskai drasos turit, o realybiai kraunat i pampersus

 • Zombių niekas nemyli ,tik rinkos aikstes valdovai paplaukę,ar Dimonui paciam stogas nuvažiavo???

 • Saunuoliai kedainieciai, saunuoliai. Koncervatoriai padlos sugriove Lietuva. Vest visus juos von is Lietuvos.

 • Rinksim Dalioką į Tarybą Kėdainių, jis ten padarys tvarką, apspjaus konservams ant snukio. Niuchaite kavesku šliapu, konservatoriai.

 • Pagarba Agnei Lideikaitei, va čia tai moteris. Tikrai simpatiška, ir kojos gražios. Sėkmės, kėdainiečiai už tave, Agne. Ačiū Tau

 • Pasirodo dar yra zmoniu ,kurie nesupranta ka pridirbo konservatoriai.Ir FB drista smeisti tuos ,kurie bando kovoti, Gal jiems patinka ,kad naikinama Lietuva ir debilais ,runkeliais vadinami zmones,Ne uz tokia Lietuva stovejau prie parlamento gindai nuo sovietu.

 • Ginant nuo sovietu ,atsiprasau uz klaidas esu ne jaunas ir daug pragyvenes visko siam pasauly .

 • Na nedaug ten durnių buvo susirinkę.

 • O kur plakateliai – ‘As – debilas ir tuom didziuojuos’?

 • Yra didžiausi vagys ir lopai!!! Jie neverti konservatoriu batų pabuciuot

 • Straipsnis turetu vadintis ir Kedainiuose yra debilų

 • Agnė yra basas tėtis. Kur žiūri šeimų maršas?

 • Viesai fcb bijo rasytojeliai parasyti tokius komentarus, tik uzsislapstine raso intelektualai, konservatoriu pasturgalio buciuokliai

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video