Bandė apkaltinti šmeižtu, bet nepavyko

 Bandė apkaltinti šmeižtu, bet nepavyko

Politiko kaltinimai „Rinkos aikštei“ pripažinti nepagrįstais./Giedrės Minelgaitės-Dautorės/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Kristina KASPARAVIČĖ

Kėdainių politikas bei ūkininkas Algimantas Kižauskas laikraštį „Rinkos aikštė“ bei naujienų portalą rinkosaikste.lt bandė pamokyti ir apkaltino šmeižtu. A. Kižauskui neįtiko dar liepos mėnesį publikuotas straipsnis „Politiko karjerą baigti nori triskart pakeltu mokesčiu“. Šią publikaciją jis apskundė Visuomenės informavimo etikos komisijai (VIEK) ir nurodė, esą straipsnis neatitinka tikrovės, žemina jo garbę ir orumą bei pažeidžia Visuomenės informavimo įstatymą ir Etikos kodeksą. Tačiau tokie politiko kaltinimai pripažinti nepagrįstais.

Nepadėjo ir advokatė

Skunde etikos sargams A. Kižauskas teigė, kad „straipsnyje paskleista informacija, esą Algimantas Kižauskas siekė valstybinės žemės ūkio paskirties žemės nuomos mokesčio tarifą padidinti tris kartus ir pateikė atitinkamą pasiūlymą – Kėdainių rajono savivaldybės tarybos sprendimo projektą – Kaimo reikalų ir aplinkosaugos komiteto vardu, o smulkiuosius ūkininkus išvadino „pašalpiniais“ – neatitinka tikrovės ir žemina Algimanto Kižausko garbę ir orumą.“

VIEK išnagrinėjo A. Kižausko skundą ir nusprendė, jog visuomenės informavimo etikos nuostatos ginčo publikacijoje pažeistos nebuvo, kad nei laikraštis, nei naujienų portalas nepažeidė nei Visuomenės informavimo įstatymo, nei žurnalistų Etikos kodekso.

A. Kižausko interesams VIEK posėdyje atstovavo advokatė, tačiau net ir jai nepavyko įrodyti, kad laikraštis ir portalas būtų padaręs pažeidimus minėtoje publikacijoje.

Algimanto Kižausko interesams Visuomenės informavimo etikos komisijos posėdyje atstovavo advokatė, tačiau net ir jai nepavyko įrodyti, kad laikraštis ir portalas būtų padaręs pažeidimus minėtoje publikacijoje.

Aut. past.

Mokesčio gaisrą nugesino

Primename, kad Kėdainių rajono savivaldybės taryba galiausiai nugesino tris kartus planuoto padidinti valstybinės žemės nuomos mokesčio gaisrą. Tarybai pateiktas siūlymas žemės nuomos mokesčio tarifą padidinti žemės ūkio paskirties žemei ir nustatyti 2,5 proc. nuo vidutinės rinkos vertės palankumo nesulaukė, tačiau, apsvarsčius alternatyvius komitetuose pateiktus siūlymus, priimtas kiek nuosaikesnis sprendimas.

Tiesa, net ir pačiame Kaimo reikalų komitete šis siūlymas, nors ir karštai palaikytas jo pirmininko A. Kižausko, pritarimo iš kitų komiteto narių nesulaukė. Tarybos posėdyje, svarstant šį klausimą, A. Kižausko apskritai nebuvo. 

Tuo tarpu rajono tarybos posėdyje buvo svarstyti alternatyvūs siūlymai: palikti 0,7 koeficientą visiems arba palikti 0,7 koeficientą ūkiams iki 3 ha ploto, o kitiems kelti iki 2,5 koeficiento. Dar vienas siūlymas, gautas dieną prieš posėdį, buvo palikti 0,7 dydžio koeficientą smulkiesiems ūkininkams iki 10 ha, o kitiems padidinti iki 2,5.  

Visgi 7 tarybos nariai balsavo už tai, kad mokestis nedidėtų, 1 balsavo už antrąjį siūlymą, o dauguma – 12 politikų – nubalsavo, kad mokestis nesikeis tiems, kas nuomojasi iki 10 hektarų valstybinės žemės, o likusiems padidės kone trigubai. 

3 Komentarai

  • Labai nesimpatiškas vyras, mažas, plikas, kaip pinčiukas piktas visuomet.

  • Viskas ok padarysim grama ir bus gerai

  • a čia tas ūkininkas…. Kai pinigų turi tai mano, kad protelio nereikia

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video